Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az újdonsült anyukának...

Ha az újdonsült anyukának csak a szülés utáni 2. -4. napon lesz teje (úgy tudom, ez gyakori), addig mivel táplálják a kórházban a babát? Vagy előteje minden időben szült anyukának van?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg van, rögtön, igazi.

Sajnos némely kórházban cukros vizet adnak nekik, ez nem jó.

1 napot különben is kibírnak kaja nélkül. De lesz tej.

2010. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Szia. Nállunk a kórházban teáztatták a babákat ,de azt mondta a csecsemős nővér hogy van annyi tartalékuk a babáknak hogy nem halnak éhen.Én császáros voltam és megilyedtem nagyon hogy nem fog beindulni a tejem és a párommal itthon lefőzettem laktoherb tejserkentő teát és azt hozta be a kórházba és ittam na hát attól úgy be durrantak a melleim hogy folyamatosan fejnem kellett magamat,mert a babó nem tudott még szopizni.szerintem valami tejserkentőt szerezz be és vidd magaddal a kórházba, de lehet hogy nem lessz rá szükséged.
2010. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 48 óráig nem evett, mert sebesre szívta mindkét mellbimbómat az első órákban, és én csak sírtam a fájdalomból, a mellemhez nem lehetett hozzáérni. Tej persze nem jött belőle.. Így 48 óra után már a cukros víz mellé kaptunk azt hiszem 30 ml-nyi tápszert is.. és azt annyiszor, ahányszor kértük. (Sote I. - 2008-ban szültem).
2010. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam hétfo délután szuletett, tejem pedig csak péntek délelott indult meg. Gondolhatod szegényke egész ido alatt csak teát kapott, mikor már konyorogtem akkor adtak egy pici tejet. Nagyon boldog voltam, mire végre elindult a tej. Persze a novérek meggyanusítottak hogy nem akarok szoptatni....
2010. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1 hetesen lövellt be a tejem, én a második naptól adtam neki teát és szopi után tápszert cumisüvegből. Azután símán elhagytuk, 14 hónapos és még szopizik.

Mivel nem volt túl nagy súlyú baba, és picit sárga is volt, nem volt kérdés, hogy megetessem-e!!

Előtej mindenkinél van, majd érzed, hogy mikor indul meg normálisan. Addig szoptass, szoptass, amennyit csak bírsz, de ha nem jön, adj neki mást is, mert besárgulhat.

Nálunk /Kecskemét/ pl még a babamama szobában is elviszik a babákat éjszakára és bizony nem hozzák le enni, tehát tápszert kanpak.

2010. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is cukros vizet adnak. És nem értem, hogy ezzel mi a baja egyeseknek. Ha az a szegény gyerek órákat üvölt az éhségtől, meg leesik a vércukra, besüpped a kutacsa, és nem tud aludni, akkor miért ne ihatna egy kis cukros vizet. Attól még NEM fog hozzászokni, hogy egy-két napig kap. Nem fog otthon a cukros vízért ordítani, mert ott lesz neki a finom anyatej a ciciből.
2010. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
14:13as vagyok és teljesen egyet értk az utolsóval. Ez nem méreg, hanem áthidaló segítség.
2010. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a második napra lövellt csak be a tejem, addig szegénykémet cukros vízzel itatták. :( Olyan lelki beteg voltam miatta, azt hittem, hogy éhen fog halni, mert a súlyából is elég sokat veszített. :( Szépen itták az újszülöttek pohárból az osztályon a cukros vizet....
2010. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

A kolosztrumnak hashajtó hatása is van, elősegíti a mekónium kitisztulását a baba beleiből, és ez segít megelőzni az újszülöttkori sárgaságot. Kutatások kimutatták, hogy minél gyakrabban szopik egy újszülött az első napokban, annál ritkábban sárgul be. [...]

Az egészséges csecsemőnek nincs szüksége sem tiszta, sem cukros vízre, sem pedig tápszerre.[...] A cumisüveg és a cumi használata gátolhatja a megfelelő tejellátást, és szopási problémákat is okozhat. A víztől és a tápszertől jóllakik a baba, így kevésbé fog érdeklődni a szopás iránt. [...]Azok az anyák, akik tápszert adnak, mielőtt a tejtermelésük beindulna, gyakran az „egyre több tápszer - egyre kevesebb anyatej” ördögi körébe kerülnek. Kutatások azt is bebizonyították, hogy azoknak az újszülötteknek, akik az első napokban vizet is kaptak, nagyobb lett a súlyveszteségük, valamint jobban besárgultak, mint a kizárólag kolosztrummal táplált társaik.

2010. jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt cáfolnám. Nálunk családi hagyomány, genetikai adottság, hogy későn lövell be a tej. Nálam ez egy hetet jelent. 2950g-mal született a fiam, picit sárga is volt, ha nem etetem nem engedik haza. Így csak 50got veszetett és minden ok volt.

mint írtam, 14 hónapja szopik, úgyhogy az utóbbit is bőven cáfolom. Ezért is írtam, hogy ez annyira baba és anyuka függő, viszont mikor kórházban voltam a picimmel láttam az éhségtől üvöltő 3 napos csecsemőt és vérző mellű anyukát, aki felette sírt....

2010. jan. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!