Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettenetesen félek a szüléstöl...

Rettenetesen félek a szüléstöl! Biztos vagyok benne, hogy belehalok a fájdalomba! Mi az ami jobban fáj, mint egy szülés? Illetve milyen cikis dolgok történhetnek közbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nagyon fèlek a fàjdalomtól az az egyik a màsik az az, hogy nem szeretnèk semmilyen cikis dolgot produkàlni szülès közben. Arra gondoltam, hogy a szülès napjàn nem eszek nem iszok majd semmit, ès akkor elkerülhetem a "balesetet". Semmikèppen nem szeretnèk sem beöntèst sem pedig katètert azèrt gondoltam erre a megoldàsra. Illetve a gàtmetszèst is hanyagolnàm, ha lehetsèges?! Elèg idöbe kèrdezgetem mindezeket. Egyelöre mèg terhes sem vagyok, de mègis màr most görcsbe van a gyomrom, ha ràgondolok a 9. hónapra! Abszolùt nem birom a fàjdalmakat...annyira sok nem is èrt mèg èletembe, Hàla a Jó Istennek! :) (mütèti sebem nincs, menstruàciós görcseim sincsenek, hasfàjós, gyomorfàjós abszolút nem vagyok.) Azèrt irtam ezeket, mert kb. ehhez hasonlítható a fàjdalom, ugye? Kèrlek írjatok, hogy hogyan tudnèk rà màr most lelkiekben felkèszülni!! Illetve elkerülni a cikis dolgokat szülès közben. Köszi, / 22 L


2014. nov. 19. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem eszel semmit, akkor össze fogsz esni, ez pedig egy komoly izommunka. Magad alatt vágod a fát. Beérve kérhetsz egy beöntést és utána semmi cikiset nem produkálsz (szülés közben nincs cikis dolog, amúgy sem). Ha ennyire félsz ettől, javaslom a perinatus alapítványt, segítenek felkészülni és feldolgozni a félelmeket. Ha félelemmel indulsz neki, tuti a kudarc, rosszul éled majd meg, esetleg egy császárba is beleszaladsz, ami aztán az egész életedre hatással lesz! Dolgozd fel a félelmeid, készülj rá, és akkor menni fog.
2014. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem még egyszerűen nem vagy érett az anyaságra. Ennyire nem kell erre tudatosan készülni, úgyis jön magától. Szülés közben minden érdekelni fog, kivéve a "cikis" dolgokat. Olyan nincs, hogy nem eszel, nem iszol, ne marháskodj már, szerinted mennyi energiára van szükség a gyerek megszüléséhez? Semmi ciki nincs se a beöntésben, se abban, ha bekakál valaki közben. Két dolog fontos csak, hogy a kisbaba épségben kijöjjön, meg te is jól legyél. A többi végtelenül mellékes, hidd el.


A fájdalomtól való félelem természetes egy bizonyos mértékig, azért nem jó, ha rettegsz.

2014. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha igazán el tudsz lazulni, nyugodt vagy, és biztonságban érzed magad, ilyen is lehet egy szülés: https://www.youtube.com/watch?v=02gxCpbpFFA


Ha parázol, görcsölsz, félsz... nah, arra nem mutatok példa videót. Te döntöd el, még most, fejben.

2014. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

szerintem is éretlen vagy még a terhességhez, szüléshez és anyasághoz.

A fájdalomba senki nem hal bele! Aki mégis meghal szülés közben, annak más problémája (is) van. De szerencsére ez manapság már ritka.

Én jobban féltem attól, hogy a babámnak lesz baja szülés közben (oxigénhiány, köldökzsinór a nyakán, stb). Nem magamat féltettem.

ezen a legtöbb nő legalább egyszer átesik, és az élet megy tovább, nem válsz nyomorékká.

Enni, inni kell! Miből lesz erőd nyomni és tűrni a fájásokat?

Beöntést vagy kúpot mindenképp kapsz. Én Szegeden szültem, itt már nincs beöntés, csak kúp. Nincs cikis dolog szülés közben, akkor nem az a fontos.

A gátmetszést sem feltétlen te döntöd majd el, az orvos látja majd, hogy szükséges-e vagy sem. De jó erre már a terhesség alatt készülni, intim tornázni.

szóval ezeken ráérsz izgulni majd akkor ha lesz komoly párod, tervezitek a babát, vagy már kismama leszel.

2014. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Az evés és ivás nagyon fontos a szülés elötti órákban. A legfontosabb az ivás, és infuziót is kaptam mert nem tudtam megmondani, hogy ittam-e 6órával a szülés elött.

òriási energiát vesz el a szülés és rengeteg folyadékot veszít az ember.


Beüntést nálunk nem adnak(németország), itt igazából semmit nem adnak. Nekem mindegyik gyereknél a vajúdás alatt elkellett mennem nagy wc-re mert a fájások olyan mint egy hasgörcs vagy is a kakát is elöre nyomja.

A második szülésemnél kaptam infuziót, azt mivel térdelve vajúdtam(nálunk ezer pózt kipróbáltatnak, ahogy neked jobb, és a szülés megkívánja, nálam azért volt térdelve mert az elsönél 1,5 órás kitolási szakasz túl hosszú volt, így a térdeléssel röviditették le a második szülésnél), és akkor egy nyomásnál kipisiltem mindent, ezt nem érzetem, mert olyan volt mintha magzatvíz távozott volna. Nem volt ciki, söt mondták, hogy tovább nyomni...


Fájdalmas nekem nem volt annyira, elég hamar túlvoltam rajta, viszont a szoptatás ezerszer fájdalmasabb volt mint a szülés. A szoptatásnál csillagokat láttam még 3 hónappal a szülés után is.

2014. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Fölösleges már most ezen agyalni, akkor és ott jönni fog minden magától. Egyébként fájdalmas ugyan a szülés, de mégse annyira rossz, mivel az ember tudja hogy elmúlik és hogy igazából nincs semmi baja. Egy ugyanolyan erősségű epegörcsnél az embernek már halálfélelme van :s.
2014. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! Nem èjjel-nappal agyalok ezen, hanem ha eszembejut, hogy jùj mi lesz akkor. Egyèbkènt lehet, hogy igazatok van ès èretlen vagyok mèg rà, de nem azèrt, mert fèlek. 7 èv mùlva is fèlni fogok..egyèbkènt èlettàrsi kapcsolatban vagyok a pàrommal, akit nagyon szeretek, ùgyhogy kijelenthetem, hogy komoly pàrom van! :) Egyikötök írta, hogy Nèmetben szült, èn meg Belgiumban fogok, ès fogalmam sincs, hogy mik a lehetösègek itt de azèrt majd igyekszek magamnak egy magyar orvost talàlni itt. :) Nèzegettem vajùdó videókat, elèg türhetöek voltak. Rosszabbra szàmítottam. Igazàból ha rettegek töle ha nem, akkor is elöbb-utóbb befog következni, ùgyhogy mindegy. Azèrt szàmítok a legrosszabbra, hogy aztàn pozitivan csalódjak! :)
2014. nov. 19. 10:42
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Korántsem biztos, hogy félni fogsz később is. Nem is értem, 22 évesen, ha még nincs is tervben a gyerek, akkor miért görcsölsz ezen. Tök fölösleges.

Egyébként meg a mai világban annyiféle módon lehet csillapítani a szülési fájdalmat, hogy pláne fölösleges ezen agyalnod.

Én pl. azóta nem rettegek a szüléstől, hogy teherbe estem. Hozzá tatozik, hogy találtam két nagyon jó és kedves szakembert (szülésznő, nőgyógyász), akik majd segítenek nekem, hogy minél kisebb trauma legyen az egész.

Nem kell erre még lelkiekben készülgetned, előbb esetleg döntsd el, hogy mikor szeretnél gyereket, a többivel bőven ráérsz azután foglalkozni.

2014. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
A gondolataid és félelmeid befolyásolják azt, hogy hogyan fogod megélni, hogy hogyan fog haladni a szülésed és ott és akkor mindent korrigálni elég nehéz, ha nem lehetetlen. Félelemmel nem szabad nekifutni. Dolgozz rajta, akár segítséggel is, mert éppúgy lehet trauma, mint életreszóló csodálatos élmény! Ajánlom Inna May Gaskin és Noll Andrea Nandu könyveit! :) Sokat segítenek majd a felkészülésben, akár már most is olvasgathatod, sok mindent segítenek átgondolni! :)
2014. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én is félek,biztosan fájni fog stb de megéri ,és a fájdalom nem tart hetekig,pár nap alatt felépülsz,és a kicsi kárpótol minden "szenvedésért-fájdalomért". :) Az,hogy nem eszel nem megoldás, meg nemtudod kiszámítani a szülés napját ......beöntést szerintem mindig adnak.Míg így állsz a dolgokkal így gondolkodsz addig tényleg nem vagy érett a baba dologra,ne haragudj de én így gondolom. Én 37.hetes vagyok,én is félek már mert ismeretlen helyzet előtt állok de majd túl leszek rajta. :)
2014. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!