Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettenetesen félek a szüléstöl...

Rettenetesen félek a szüléstöl! Biztos vagyok benne, hogy belehalok a fájdalomba! Mi az ami jobban fáj, mint egy szülés? Illetve milyen cikis dolgok történhetnek közbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nagyon fèlek a fàjdalomtól az az egyik a màsik az az, hogy nem szeretnèk semmilyen cikis dolgot produkàlni szülès közben. Arra gondoltam, hogy a szülès napjàn nem eszek nem iszok majd semmit, ès akkor elkerülhetem a "balesetet". Semmikèppen nem szeretnèk sem beöntèst sem pedig katètert azèrt gondoltam erre a megoldàsra. Illetve a gàtmetszèst is hanyagolnàm, ha lehetsèges?! Elèg idöbe kèrdezgetem mindezeket. Egyelöre mèg terhes sem vagyok, de mègis màr most görcsbe van a gyomrom, ha ràgondolok a 9. hónapra! Abszolùt nem birom a fàjdalmakat...annyira sok nem is èrt mèg èletembe, Hàla a Jó Istennek! :) (mütèti sebem nincs, menstruàciós görcseim sincsenek, hasfàjós, gyomorfàjós abszolút nem vagyok.) Azèrt irtam ezeket, mert kb. ehhez hasonlítható a fàjdalom, ugye? Kèrlek írjatok, hogy hogyan tudnèk rà màr most lelkiekben felkèszülni!! Illetve elkerülni a cikis dolgokat szülès közben. Köszi, / 22 L


2014. nov. 19. 09:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%
Mi az ami jobban fàj, mint egy szülès? Ez volt a kérdésed. A válaszom: halott babát szülni. Ne nyavalyogj légy szíves,semmit nem éltél még át komolyabban. Ha azt mondod, igen, akkor nem agyalnál ezen.
2014. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
Ugyan így vagyok, de mi már tervezzük a babát. Én ezek miatt a császárt fogom választani, mert SZERINTEM a babának biztonságosabb.
2014. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, szánj még időt az olvasásra, mert nincs igazad.
2014. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11%
utolsó vagyok, a férjem nem rég végzett nőgyógyász. Igazam van. DE senkit nem akarok erről meggyőzni, úgyhogy kérlek te se próbálj engem.
2014. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%
Rendben. Nem próbállak. Főleg azért nem, mert egyetlen medikalizált szemléletű orvost vagy hozzátartozóját sem lehet meggyőzni arról, hogy a természet okosabb, mint ő.
2014. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
A császármetszés szerintem nem jobb a babának, az egy "szükséges rossz", ha baj van, vagy ha tudvalevő, hogy normál úton rizikós lenne megpróbálni kitolni. De egyáltalán nem kéne úgy kezelni, mint egy szabadon választható "B" verziót. Én ikreket várok, így elég nagy esélyem van arra, hogy császár lesz. De én félek a hegtől is, hogy hogy tudok majd ellátni két babát nagy hasi heggel. Meg hallottam már olyat is, hogy a baba légzőrendszerének "szükséges" a szülőcsatornán való átpréselődés, a vajúdás folyamata. Még messze van nagyon, annyira nem merültem bele a szülés kérdésébe, de ahogy közeleg, biztos felkészülök elméletben.
2014. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
Én is féltem a fájdalomtól, mert rosszul tűröm a fájdalmat, előre megbeszéltem a dokival, hogy EDA-t fogok kérni, kaptam is, minden okés volt, túléltem, virulunk :)
2014. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Elsőnek üzenem, hogy 12 óra után császárom volt, a baba nem tudott volna megszületni. És képzeld, nem hat ki az egész életemre..!! Vagyis dehogynem: él és egészséges!!!! Ha nincs császár nem így lenne. ("Bírom" az ILYEN mindentudó ősanyákat!!)

Bocs az offért, de felháborít az ilyen gondolkodásmód.

2014. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Enni, inni muszáj, mert legyengült szervezettel nem fogod bírni azt a fizikai és lelki terhelést, ami a szülés alatt ér. nekem volt beöntésem is, katéterem is, gátmetszésem is, és egyiket sem éreztem cikinek.

A múltkor fájt az egyik fogam, szépen be volt gyulladva, lázas voltam, a fél fejem be volt dagadva, és már az agyam is lüktetett a fájdalomtól. Na, akkor azt mondtam, hogy inkább most szülnék, mint ez a fájdalom.

2014. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Utolsó komizónak mihamarabbi jobbulàst kívànok! Ezek szerint van az a fizikai fàjdalom, ami egy szülèssel vetekszik! Ezt "örömmel" hallom. Az EDA-s ötlet tetszik! :) Köszi szèpen a tippet! Nemtudom ki talàlta fel de Isten àldja! A nök vèdöszentjèvè kellene avatni. A csàszàrmetszèses tèmàhoz nem tudok sokat hozzàtenni, mert semmifèle èlmènyem nincsen vele kapcsolatban. A pàrom anyukàja is úgy szülte a pàrom bàtyjàt ès azt mondta, hogy minden rendben volt vele, a vàgàsa sem làtszik màr annyira. Anyukàm viszont úgy mesèl a születèsemröl, mintha èlete legjobb èrzèse lett volna. Azt mondta, hogy 12-kor mèg a TV-t nèzte aztàn lezuhanyozott ès 13:05-kor màr meg is születtem. Azt hiszem, hogy ö a szerencsèsek közè tudható! Remèlem èn is ilyen màzlista leszek a picimmel! :-) Mindenkinek nagyon jó babàzàst ès/vagy babavàràst kívànok! Ugyan nekem mèg odèbb van ez a história, de nagyon köszönöm a hozzàszólàsokat!
2014. nov. 20. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!