Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettenetesen félek a szüléstöl...

Rettenetesen félek a szüléstöl! Biztos vagyok benne, hogy belehalok a fájdalomba! Mi az ami jobban fáj, mint egy szülés? Illetve milyen cikis dolgok történhetnek közbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nagyon fèlek a fàjdalomtól az az egyik a màsik az az, hogy nem szeretnèk semmilyen cikis dolgot produkàlni szülès közben. Arra gondoltam, hogy a szülès napjàn nem eszek nem iszok majd semmit, ès akkor elkerülhetem a "balesetet". Semmikèppen nem szeretnèk sem beöntèst sem pedig katètert azèrt gondoltam erre a megoldàsra. Illetve a gàtmetszèst is hanyagolnàm, ha lehetsèges?! Elèg idöbe kèrdezgetem mindezeket. Egyelöre mèg terhes sem vagyok, de mègis màr most görcsbe van a gyomrom, ha ràgondolok a 9. hónapra! Abszolùt nem birom a fàjdalmakat...annyira sok nem is èrt mèg èletembe, Hàla a Jó Istennek! :) (mütèti sebem nincs, menstruàciós görcseim sincsenek, hasfàjós, gyomorfàjós abszolút nem vagyok.) Azèrt irtam ezeket, mert kb. ehhez hasonlítható a fàjdalom, ugye? Kèrlek írjatok, hogy hogyan tudnèk rà màr most lelkiekben felkèszülni!! Illetve elkerülni a cikis dolgokat szülès közben. Köszi, / 22 L


2014. nov. 19. 09:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
95%
Én sem traumaként éltem meg a császármetszéses műtétet, hanem szép emlékeim vannak. Nekem az volt a lényeg, hogy egészségesen szülessen meg a babám, akárhogyan. Most a második gyermekemet várom és ismét hüvelyi szülésre készülök, de ha ismét császár lesz, akkor is boldog leszek. Nekem ez egy mellékes tényező. Biztosan az is közrejátszik, hogy már másnap alig voltak műtéti fájdalmaim, hogy az egész csapat, műtösfiútól kezdve az altatóorvosig nagyon kedvesek, rendesek voltak, viccelődtek velem, szóltak hogy jól figyeljek, mert mindjárt megszületik a babám... a nyakamhoz tették a lányomat, összezárás után a szülőszobában rögtön együtt lehettünk hármasban több órán át, szóval mind mind gyönyörű volt :-), pedig császármetszés volt. Sógórnőmnek viszont komoly lelki problémát okozott, hogy nem tudta megszülni a fiát. Nővérem első 2 gyereke hüvelyi úton született, a harmadik programozott császár volt (15 éve) , hát ő, a legkisebb a legkiegyensúlyozottabb a 3 "gyerek" közül, szóval ez az egész mizéria, hogy hogyan szülünk, kicsit túlzás. Igen, életmentő műtétnek kellene lennie, és nem annak hogy az orvos fél a pereskedéstől és inkább betolja a műtőbe az anyukát, de ugyanezt elmondhatjuk az egész életvitelünkről, hogy nem így kellene...
2014. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!