Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszés és a varratszedés...

A gátmetszés és a varratszedés mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Szült valaki gátvédelemmel,úgy jobb lenne?
2010. jan. 30. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérd hogy próbálják meg a gátvédelmet, és csak akkor vágjanak, ha repednél. Amúgy a gátmetszést nem is érzed, érzéstelenítenek előtte, és a tolófájástól nem tűnik fel a vágás, és felszívódó varrattal varrnak már a legtöbb helyen, ezért nincs varratszedés, nekem sem volt. Mi is megpróbálkoztunk a gátvédelemmel, de nekem nehezebb volt visszatartani a nyomási ingert, ezért nem bánom, hogy vágtak, így kint volt egy szempillantás alatt.
2010. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gátmetszést általában fájás alatt csinálják, ilyenkor van más gondod is, nem hogy a metszésre figyelni, tehát az nem fáj.. A varrást nekem sajnos akkor csinálták, amikor már "kihűlt" a seb, így az érzéstelenítő nem igen hatott. Nem fájt, csak kellemetlen volt ahogy éreztem a bökést és ahogy összehúzta a sebet. Gyógyulás: ülni nem tudtam, lépni is nehéz volt, húzódott a varrat stb. nemvolt egy kellemes helyzet. Varratszedés: általában felszívódó varratokat használnak. Ha mégsem, akkor is csak elvágják a cérnát és már nem húzzák ki (régen egyenként kihúzták a külső varratokat..na! az rémes volt)..néhány nap-hét alatt magától kipotyog. Gátvédelem: a 4. babát így szültem (11 évvel az előző után, szóval ez orvosilag első szülésnek számított). Nem kértem külön, abban a kórházban ez a rutin, mindenkinél megpróbálják. Sokkal jobb volt így, bár a kitolásnál nagyon égett odalent és úgy éreztem szét szakadok. De: 2,5 órával a szülés után ülve szoptattam a kislányomat, pedig azért 2 varratom mégis volt (pici repedés). Utána se volt semmi panaszom, tudtam rendesen ülni, akár futni is tudtam volna...
2010. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! én mind két lányomat gátvédelemmel szültem,ahogy ki bújtak semmi bajom nem volt nem fájt, ha mentem ültem,úgy hallottam más kismamáktól akiket vágtak hogy a vágást nem érezték hanem a varrás és a szedés nagyon kellemetlen,de ezt úgy is a doki dönti el meik szükséges a baba és a te érdekedben,ha ott lessz az idő úgysem ez fog majd járni a fejedben,hidd el, meg aztán eddig mindenki kibírta,meg a babád minden fájdalomért kárpótólni fog!Boldog Baba várást!két kislány anyukája!
2010. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Manapság már több helyen felszívódó varrat van.

A gátvédelmes szülésnél tovább tart a kitolási szakasz. Érdemes szülés előtt gátmasszázst alkalmazni.

2010. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én gátvédelemmel szültem,a 4.fájásra kint volt a baba buksija(tehát egyáltalán nem tartott sokáig).Én nem végeztem gátmasszázst,intim-tornát viszont igen.
2010. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Hehe, miért nem a lényeget kérdezed? Hogy a varrás mennyire fáj? :) Mert a gátmetszést azt észre sem veszi az ember, én csak a vágás hangját hallottam, de varrás közben sírni tudtam volna! Pedig nem vagyok egy anyámasszony-katonája, egy pisszenés nélkül végigvajúdtam és megszültem, de a varrásnál másztam felfelé a szülőágyon rendesen! Párom mondta, hogy a szülőszoba végén hallotta a jajveszékelésem! :) De nyugi, mint minden más fájdalom, ez is feledésbe merül. :) 9 hetes baba anyukája
2010. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Utolsónak igaza van:)

Nálunk is dettó így volt, vajúdáskor teljesen csendben tűrtem, varráskor meg jajgattam. Nagyon fájt, élesen, én is másztam volna felfelé, de nem engedtek. Mondta is a doki, h nem látott még iylet, de ezek szerint akkor van, kedves előző "bajtársnőm":)

2010. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen nekem is a varrás fájt azt hittem már tul vagyok a nehezén de mikor varrt az nagyon nagyon fájtttttt!!!!!
2010. febr. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!