Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz, mi a...

Ha elfolyik a magzatvíz, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mi történik olyankor a babával? Tényleg rohanni kell a kórházba?Mitől lehet zöld színű? Folyik vagy csepeghet is? Köszi, ha válaszoltok! (1 "parás" kismami)
2010. jan. 30. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezd folyni a magzatvíz, feküdj le egy kis időre, hogy a baba feje be tudjon illeszkedni és a köldökzsinór nehogy a pici feje és a medencecsont közé szoruljon. Ha tényleg zöld, akkor baj van, minél hamarabb be kell érni a kórházba, mert akkor a baba belekakilt a vízbe, szóval hamar meg kell születnie..ez azonban elég ritkán fordul elő. Néhány perc felvés után nyugodtan van még időd lezuhanyozni, összeszedni az esetleg még nem elrakott homit, aztán normál tempóban mehettek a kórházba. Mentő nem szükséges!. Van, akinél egyszeri, nagyobb mennyiségű víz folyik, utána nem jön semmi (a baba feje teljesen elzárja a szülőcsatornát, beilleszkedett), van akinek csak kisebb mennyiség jön, de folyamatosan..ez egyénfüggő.
2010. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Le kell feküdni picit,hogy nehogy előre sodródjon a kzs.

Aztán pedig gyors zuhany és irány a kórház:)


NE félj:)Én is beértem és még élek:)Nem kell mentő sem ha közel vagytok:)Csak menj rögtön, a fertőzésvezsély miatt:)


A zöld azért van,mert bekakil a vízbe a stressz miatt,de ez ritka:)

2010. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi!:) És az egyébként mitől lehet, hogy elfolyik a magzatvíz? Kilöki a fejével a burkot vagy hogy? Utána még azért lesz neki magzatvize?
2010. jan. 30. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

huhh,hát nekem ilyen még nem volt,nekem a doki segített,mert nem folyt el a magzatvíz...utána rögtön szültem,ugyhogy...

egyébként boldog babavárást és babázást majd!

2010. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom!Gondolom már elindult a kórházba!Szorítsunk neki!!!!!
2010. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A magzatvíz azért "folyik el", mert a burok valahol megpattan, ezt a hormonok okozzák.Attól, hogy folyik, nem marad szárazon a baba, hiszen a víz folyamatosan termelődik még a vajúdás közben is. Csak addig folyik, míg a baba feje be nem illeszkedik a szülőcsatornába. Egyébként nem minden szülés indul a magzatvíz elfolyásával, van, mikor először fájások vannak, csak utána reped meg a burok, vagy az orvos repeszti meg, hogy beinduljanak a fájások vagy a szülés már olyan stádiumban van, annyira ki vagy tágulva, hogy már közel vannak a tolófájások, szóval több féle eset is lehetséges. Nekem pl. 1 szülés indult a víz elfolyásával, a másik 3-nál az orvos repesztett burkot (egyszer így indította a szülést, 2x meg már teljesen ki voltam tágulva, mégsem repedt meg a burok. Ha otthon folyik el a víz, ne kapkodj, bőven lesz még időtök a kórházba érni, de nem is nagyon késlekedj az esetleges fertőzésveszély miatt.
2010. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felreertetted a dolgot 14:19!

Meg nem folyt el a magzatviz, csak azert kerdezte, hogy amikor elfolyik mi a tehendo.

2010. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Csak még egy apróság, mert az egyik válaszban olvastam, hogy a stressz miatt a pici belekakil a vízbe és ezért lesz zöld, és ezt szeretnék pontosítani, ill. kijavítani... nem a stressz miatt. Normál esetben a picinek az emésztése nem úgy zajlik, mint itt kint a világban. Ott csak a veséi müködnek, csak vizet keringet, de az emésztőrendszer nem működik. Csak akkor , amikor a keringés kezd átalakulni, akkor indul be az emésztése. Ha magzatszurok, azaz kaki kerül a vízbe, akkor már elkezdett a keringése átállni légzésre, és ezért kell minél előbb megszületnie. Amúgy igen, ha elfolyt a víz, rövid fekvés aztán spuri a kórházba! Szorítunk neked! Könnyű szülést kívánok és boldog babázást! :)))
2010. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem a magzatvíz elfolyásával indult a szülésem.Feküdtem és egyszer csak olyan érzés volt,mintha "bepisiltem" volna.Nem voltam benne biztos,hogy az,de beálltam a kádba és csak folyt s folyt.Én 2 óra múlva mentem be a kórházba,de kár volt annyira sietni,mivel még 12 órát váratott magára a törpe.Persze ha zöld színű,akkor rögtön menni kell.

Könnyű szülést kívánok!

2 hós baba anyukája

2010. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14:19 vagyok!Igazad van félreértettem!!!:(:(:(:(:(!Bocs!
2010. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!