Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhessegem 33. heteben...

Terhessegem 33. heteben vagyok es kijelentette a dokim, hogy nem hajlando vallalni a szulest. Mit tegyek, keressek mas orvost, vagy hagyjam most mar igy es menjek be az ugyeleteshez szulni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy akkor most meg mindenaron keressek fizetnivalot? Az ugyeletesnek legalabb nem kell annyit fizetni mint a valasztottnak.De azert nem viselkednek maskepp ha megis ismernek, nem csak egy surgossegi esett vagyok? Elso szulesem es egy picit felek, gondolom azert segit az, hogy ott egy ismeros arc vagy nem?Mit csinaljak?
2008. aug. 17. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Számtalan esetet hallottam, hogy volt fogadott orvos, mégse viselkedett úgy, nem jött be, elfelejtette, hogy nyaralni megy stb... Én az ügyeletre mentem, abszolút nem bántam meg. Lehet hogy szerencsém is volt, de kifogtam egy irtó kedves szülésznőt, szinte Ő csinált mindent, A doki hozzám sem ért, csak a szülés végén. Nagyon rendes, kedves volt mindenki, nem sürgettek, azt csinálhattam ami jól esik. Nekem nem volt baj, hogy nem ismerős arc van ott. A férjem ott volt és az volt a lényeg. A többi meg úgyis meg a maga útján.

Szép szülést!

2008. aug. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem értem miért mondta már ilyen későn vissza a doki! Sajnos ilyenkor már nem könnyű dokit sem keresni. Talán valaki ismerősöd dokiját azért megpróbálhatod. Nem tudom milyen az a kórház ahol szülni fogsz, mennyire gyakori, hogy nincs választott orvos. Ettől is függhet, hogy mennyire foglalkoznak veled. Az biztos, hogy sajnos doki is válogatja, hogy mennyire lelkiismeretes. Van, hogy a fogadott doki is csak épp a szüléshez megy oda, s van, hogy egy ügyeletes pedig sokkal figyelmesebb. Ha nincs komplikáció igazából nem is olyan fontos az orvos. Amit én tanácsolnék, ha lehetséges, inkább egy szülésznőt fogadj! A szülés közben Neki van a legnagyobb szerepe, ő tud Neked igazán szakmailag segíteni! Meg ő elvileg végig Veled van, nem rohangál a többi szülő nőhöz is. Ha meg problémát lát tud szólni rögtön az orvosnak is. Nekem csak a 3. szülésemkor volt szülésznőm, s hát nagyon jó volt! Addig is boldog babavárást!
2008. aug. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a kedves valaszokat. Ezen en is gondolkodtam. Es szulesznot hogyan lehet fogadni? Nem tudom milyen szulesznok vannak abban a korhazban.Es neki mennyit "illik" adni? Ugyanannyit mint a dokinak?
2008. aug. 17. 07:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Második válaszoló vagyok. Hol fogsz szülni?

Szerintem írj a fórumra egy kérdést, hogy abban a kórházban melyik szülésznőt ajánlják. Nekem a védőnőm ajánlotta, s így hívtam fel. Igazából pontosan nem tudom mennyit kell adni, de szerintem kb. az orvosnak szánt pénz felét.

Nagyon jó volt, hogy végig mellettem volt.

2008. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Debrecenben fogok szulni. Koszi kedves vagy, ezt fogom csinalni!!
2008. aug. 17. 10:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor nagyon messze vagyunk egymástól, én Kaposváron fogok szülni. Nálunk most megint keverés van a szülésznő fogadás körül. Állítólag most nem lehet fogadni. Tavaly lehetett. Remélem most is meg fogják változtatni, mivel én januárra várom a picit, s nagyon ragaszkodnék a szülésznőmhöz, aki tavaly októberben nagyon sokat segített nekem, amikor sajnos 36 hetesen meghalt a babám, s meg kellett szülnöm. Nélküle nem tudom hogyan csináltam volna végig.
2008. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az előzőt megint a második válaszolóként írtam. Az előbb ezt nem írtam oda.
2008. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy a masodik valaszolo vagy! :)

Nagyon sajnalom, jaj meg a hideg is kiraz. Nem tudom, hogyan tudnek ilyent kibirni. Tenyleg tiszta szivembol sajnalom!! Es most hogy vagy? Van masodik terhesseg vagy baba?

2008. aug. 17. 11:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaj most latom, hogy januarra jon a baba. Akkor jo! :)) Orulok neked!!Es most minden rendben?
2008. aug. 17. 11:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, úgy tűnik minden rendben van. De igazából az előzőnél is rendben volt. Talán annyi, hogy végig nem jól éreztem magam. De én különben is hányós vagyok. Ennél a terhességnél is csak most vagyok már jobban. De az előzőnél végig rosszul voltam, kicsit abnormálisan. De a babát egészségesnek találták.

Különben az is segíthet, ha egy barátnő, aki már szült veled van, mert talán jobban tud segíteni, mint pl. a párod. Nálam most a szomszédasszonyom volt bent, s ő is iszonyú sokat segített. A férjemet az utolsó 5 óráról már kiküldtük, neki nem volt szabad látni, ahogy megszületett a nagyon várt, (már nem élő) első picurja.

2008. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!