Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kozmetikusom kijelentette...

A kozmetikusom kijelentette hogy terhes nőt nem gyantáz. Van alapja félelmének?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mondjuk magamnak csináltam (nem kozmetikussal), de végig gyantáztam, és nem lett semmi baja se a babámnak, se nekem (talán annyi, hogy kicsit bepirosodott utána a bőröm, de másnapra elmúlt).


Még szülés előtt 4 nappal is legyntáztam magam, úgy voltam vele, hogy utána ki tudja mikor lesz rá időm :P


Ez az én esetem/véleményem, szerintem nem árt, de várj még válaszokat, hátha valaki mást tud.


Boldog babavárást!

4 hós kislány anyukája

2009. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nincs! Én nem de a barátnőm rendszeresen járt terhesség alatt gyantáztatni! Semmi baja nem lett! És ott a gyönyörű kisfia már:)! Menj máshoz!
2009. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem elég hamar nőtt a pocim, meg sokat hánytam és legyengültem, ezért nem tudtam magamnak epillálni, így kozmetikushoz jártam. Minden gond (és probléma) nélkül mecsinálta a bikini vonalat, és a lábszáramat.

És esetleg nem kérdezted meg őt, hogymi az oka a visszautasításnak?


Üdv!

2009. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

A legtöbb nőnek a terhessége alatt érzékennyé válik a bőre az intim területeken: duzzadt, vérbő. A gyantázáskor nagyobb esélye van a bevérzésnek is. Szerintem ezért nem vállalja az intim gyantát. Viszont ez abszolút egyén és terhesség függő. Az egyik ismerősöm az első babájával simán járt gyantáztatni, meg se kottyant neki, most a második babájával egyszerűen kínszenvedés neki: nagyon fájdalmas, rendszerint bevérzik. A legtöbb kozmetikus, akit ismerek saját magának gyantázza, még terhesen is. Nem hinném, hogy csinálnák, ha komoly érv szólna ellene.

Ha neked semmiben nem különbözik, mint nem terhesen, akkor menj egy másik kozmetikushoz.

2009. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat,annyit mondott,hogy a fájdalomtól önkéntelenül összehúzódó izmok nehogy vetélést okozzanak.Gondolom ezt pár hetes terhességre értette főleg.
2009. febr. 13. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sia!


Rákerestem a net-en, de sehol sem találtam olyat, hgy agyantázás beindítaná a szülést. Azt írják, hogy a szőrtelenítő krémeket kerüljük, mert erős vegyi anyagokat tartalmaznak.


Üdv!

2009. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szió!

nekem nagyon nagyon érzékeny bőröm van, 6 hetesen voltam utoljára kozmetikusnal, nagyon csunyan bevérzett utana (nem a kozmetikusom hibaja volt, o nagyon ugyes!!!), csak piszkosul erzekeny a bőröm.


gondolom a vérbőség miatt sem teszi, meg tudod, picit nagyobb a vernyomasunk ilyenkor, lehet ezert is véreztem be.


de en nagyon nagyon szelsoseges eset vagyok, mert tényleg nagyon erzekeny a borom, más "normalis" kismamanal valószinuleg nem fordulna elo ilyen.


egyszeruen csak félt téged, nem szeretne kockáztatni.


ultrahanggal is hasonló, a nődokimnal rakerdeztem, es megengedte, a kozmetikusom meg kerek perec megmondta, hogy nem.


szerintem nem baj, ha óvatos, bár bevallom, nagyon utálom a borotvat :(

2009. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most lábat se lehet? vagy azt igen? Csak az intim részeknél nem lehet?? A napokban készülök rá...
2009. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is magamat gyantáztam a 35. héten. Rá volt írva a gyantár, hogy terhesen tilos használni. Gondolom azért írják rá, hogy ha valami gond lenne nehogy a gyártót okolják.

Amúgy én rájöttem miért nem szabad használni. Én pl alig értem el a lábam, alig kaptam levegőt:):)

2009. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!