Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a nőgyógyászhoz az eleje...

Ha a nőgyógyászhoz az eleje óta hozzájárok és 8000 ft/alkalom, akkor mennyit kérhet tervezett császárra? Sajnos nem úgy fekszenek a babák és nem volt rá alkalom, hogy rákérdezzek.

Figyelt kérdés
2014. dec. 13. 22:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha terhes gondozási csomagot vásárolsz egy magánrendelésen, aminek része a szülésvállalás, azért nem törvénytelen előre pénzt kérni.


Amikor egy sztk doki az sztkban végzett vizsgalatokert es a szuleser penzt ker az torvenytelen. csak hogy tisztazzuk.

mondjuk sztkra en sose adnek penzt, a katasztrofalis sztk felszereltseg beteg varakozo lehetetlen idopontok bunko es szakkepzetlen orvosoknak. a maganrendelest viszont hajlando vagyok megfizetni.

2014. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%

Terhesgondozasi csomagot altalaban magan intezmenyekben lehet vasarolni es nem egy szimpla maganrendelesen, csak, hogy tisztazzuk...

Maganrendelesen, ahol a dokinak van egy fix tarifaja, viszont a korhazba mesz nagy ultrahangot csinalni, vervetelre, szulni stb, akkor a doki az allami eu eszkozeit hasznalja, allami fizetest kap es ugy mindja meg, hogy allami intezmenyben mennyit ker a szulesert aztorvenytelen es etikatlan is.

Ha elmesz mondjuk a robert klinikara szulni, ott nem mondja a doki, hogy x penz a szules, mert o nem is beszel veled penzrol. Minden fenn van a honlapon es tiszta sor. Ez nem torvenytelen valoban, de ez mas teszta...

2014. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
csakhogy èn nem a korhazba jartam hanem a maganrendelesebe es ott volt a ctg is meg minden. egyedul szules volt a korhazban de o nem SZULESI csomagot arul hanem TERHESGOnDOZASI csomagot. nem a szulesert fizetsz hanem a terhes gondozasert. két kulon dolog. ezt pedig megteheti hiszen maganrendelesen zajlik. a szulesert nem kapott penzt. en megertem ha vki erre nem aldoz nalunk olyan a helyzet h anyagilag belefer h megfizessem a magas minosegu ellatast.
2014. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Kár veszekedni, abban egyetértünk szerintem mindnyájan, hogy nagyon sokba kerül a magán terhesgondozás és szülés. A lányommal TB alapon jártam még és TB alapon is szültem, tulajdonképpen meg voltam elégedve, de a mostani terhességemnél nem tudtuk megoldani csak magán úton, mert 16 hónapos a lányom, és alig van segítségem. Nem tudok odaülni a Kórházba TB terhesgondozásra, mert az alkalmanként 2-3-4 óra is volt, olyan sokan várakoztunk az orvosra. Egy barátnőm ismerőse nőgyógyász, ő hozzá járt úgymond baráti alapon, ajándékot vettek az orvosnak szülés után, amikor mondtam neki hogy a Doktor nőm 85 ezret kér akkor kicsit sokallta, és teljesen elhűlt amikor mondtam, hogy havonta még 7 ezer a rendelőben. Ő pl. azt hitte, ebben a 85-ben a terhesgondozás is benne van.
2014. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Semennyit nem kérhet, legalábbis ha állami (TB-finanszírozott) intézményben lesz a császármetszés. Az más kérdés, hogy SZOKÁS adni, és ki ennyit, ki annyit ad. Ez függ attól, hogy melyik kórházról, klinikáról van szó, de függ a család anyagi helyzetétől is. Épp ezért az itteni válaszok nem az orvosok igényét, hanem a válaszolók anyagi helyzetét tükrözik.
2016. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!