Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány évesen szülnétek az első...

Hány évesen szülnétek az első babátokat?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés főleg azokhoz szól, akik még nem szültek, persze bárkitől jöhet válasz :)

Én most vagyok 21, párom 25, olyan 25-26 éves korban szeretném vállalni. Milyen előnyök, hátrányok származhatnak ebben a korban?

A válaszokat előre is köszönöm :)


2014. dec. 14. 22:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Reméljük nem kell sokat várni :)

Baratom is csak egy koliba tudott, de még mindig jobb,mint itt, ahol még maganeleted sincs.. :(

Biztos ti is tullesztek ezen :)

2014. dec. 14. 23:28
 12/18 anonim ***** válasza:
27 éves koromra tervezem.
2014. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20 éves vagyok, 24 hetes terhes. Tudtuk vállalni mert ház van, a páromnak változó, de aránylag jól fizető munkája van és nagyon kevés hitel ami nyáron le is jár(havi 30 ezer alatt fizetjük, motor de eddig jól vesszük az autó hiányát)
2014. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én 26 évesen szültem az elsőt, nekem tökéletes volt az időpont.
2014. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó a 25-26 éves kor, amit kitűztél. Én most vagyok terhes az első babánkkal, 26 éves vagyok, mire megszületik, 27 leszek. Igazából majdnem egy évvel korábban, 26 éves koromban jött volna, de az első terhességem sajnos vetéléssel végződött (25 voltam, mikor terhes lettem vele). A férjem másfél évvel fiatalabb nálam. A feltételek megvannak, stabil, jó munkahely, megfelelő fizetés, saját lakás (vagyis anyuméké ez is, de nekünk adták), megtakarítás adott, így nyugodtan és boldogan várjuk a picit.
2014. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen szültem az elsőt, most 23 vagyok és 3 gyerkőc van. Nem úgy alakult ahogy terveztük, mert 2 gyerek RENDES védekezés mellett fogant, és ha tehetném 30 éves korom előtt nem szülnék.
2014. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én 21 éves vagyok, jövőre lesz az esküvőm.

Legszívesebben már esküvő után elkezdenék dolgozni rajta.:) Gyerek előtt szeretnék picit megpihenni, mert elég sok durva dolog történt velem az utóbbi sok évben. Lehet, hogy így most nem szabadna gyereket vállaljak, mert utólag rájövök, hogy nem hagytam saját magamra időt és egyből "belemenekültem" egy család alapításba. De arra is gondoltam, hogy lehet hogy nekem ez hiányzik és pótolná azt a sok rossz dolgot... Nagy családot szeretnék, 4 vagy több gyereket. Elég elérhetetlennek érzem. Főleg, hogy lelkileg így vacillálok és félek, hogy emiatt nagyon kicsúszok az időből. Ideálisnak 25,26 éves koromra gondolnám, de az már lehet késő egy nagy családhoz. Nem tudom, hogy 30 felett mennyire nehéz szülni, illetve mennyire lenne jobb így fiatalon.

2014. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Minden kornak meg van az előnye, úgy gondolom :) Ha nagy családot akarsz, bizony lehet, hogy 30 fölé is kitolódik a terhesség, de akkor legalább már több a vizsgálat, jobban odafigyelnek rád, nem kell aggódnod! :)
2014. dec. 23. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!