Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha már volt egy császárom,...

Ha már volt egy császárom, kényszeríthet rá a doki, hogy a következő normál legyen?

Figyelt kérdés
Akkor, ha én a következőt is császárral szeretném szülni.

2014. dec. 15. 09:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%

Nem,nem kényszerithetnek, dönthetsz.


Undorító. Egy hasi műtétről, aminek csak megfelelő indikációk esetén van létjogosultsága, nehogy már egy laikus akarjon dönteni... és nem, nem indok, hogy az ő teste, az ő gyereke. Akkor a sebészeten is állj oda, és mondd meg, ilyen módszerrel akarod a gyomorműtétet. Orvosszakmai kérdésekben döntsenek az orvosok. És én abban a pillanatban cserélném le az orvosom, amikor megkérdezni, hogyan akarok szülni. MErt egy felelősen gondolkodó nőgyógyász nem a kismama óhaját, hanem az állapotát veszi alapul a döntéseinél.

2014. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Már írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban, az első babánál leesett a szívhang és azért lett császár, azóta halálfélelmem van a szüléstől. Már váltottam orvost, mert az első még pénzért se vállalta volna a császárt. A második igent mondott, hogy oké akkor császár lesz, mert már fájt a hegem is (amit az első doki nem hitt el), de ez a doki most elköltözik külföldre. Most mentem el a harmadik dokihoz, de ő se nagyon vesz figyelembe, se a hegfájdalmat, se a félelmet. Annyiban jobb mint az első, hogy azt mondra, ha annyira nem akarom, akkor beutal a pszichiátriára és irassak egy papírt akkor elintézi, de mellé a borítékot se felejtsem el...
2014. dec. 15. 11:28
 13/23 A kérdező kommentje:
A harmadik inkább olyan flegma, kb semmi nem érdekli. Már gondolkoztam, hogy elmegyek a negyedik orvoshoz is, de már kezdem unni őket meg ezt az egész váltogatást.
2014. dec. 15. 11:32
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

tényleg a pszichiáter kellene, és ezt segítő szándékkal írom.

Menj vissza ahhoz, aki pénzért sem vállalta, hogy megfelelő indok nélkül császározzon, mert érdemes megbecsülni az ilyen orvost, hidd el. Ne bízz abban, akinek a boríték előbbre való annál, hogy a te és a gyermeked állapota szükségessé teszi-e a beavatkozást.


Keress fel egy jó pszichiátert, és azt a pénzt, amit az első orvosodnak adtál volna, inkább add neki, majd menj vissza ahhoz az orvoshoz.


Megértem a félelmed, de hidd el, tényleg ezzel jánál legjobban.

2014. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

Lehet lepontozni, de én kisirtam a második császárt.

Szerencsére normális dokit fogtam ki, aki arra is odafigyelt hogy köhögök,és inkább elnapolta a műtétet.

Mondta, hogy ő azt vallja,hogy ha egy kismama így fél a szüléstől, akkor jobb nem erőltetni,mert csak újabb trauma lesz belőle.

Ráadásul a borítékot sem fogadta el, pedig tényleg megérdemelte volna.

2014. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
3-as vagyok. Én pl. még véletlenül sem vagyok turbóanya. Engem császároztak és nem is bánom. Ha lehetne választani én is a császárt választanám, de a kérdésre akkor is csak azt tudom válaszolni, amit írtam, tehát elvileg nem dönthetsz és mondhatják azt, hogy nem indokolt a császár.
2014. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első túl nagy volt, 4850gr, 59cm, így császár lett. A 2.-nál akartam a sima szülést, de nem engedték, mert túl nagy volt a baba, 4100gr, 56cm. A 3.-nál már meg se kérdezték, hogy szeretném, kiírt császár volt. Viszont a 4.-et egy másik kórházban szültem, ahol engedték volna simán, de végül a 37.héten szétvált a heg.

A főorvossal próbálj beszélni.

2014. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
58%

Én is házhoz jövök pofonért. :)

Soha nem értem a kívánságcsászárt, de VBAC-ot nem vállalnék. Ha baj van, akkor ott az nagyon nagy. Nem rizikóznám.

Keress másik orvost, adja írásba.

2014. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%
Első császár után jó eséllyel a második is az lesz és hiába jönnek az ősanyák, ebben az esetben a második császárnak kisebb a rizikója, mint a normál szülésnek. És hadd legyen már beleszólása a kismamának ebben az esetben, hiszen az ő testéről, életéről van szó! Természetesen a kellő felvilágosítás után, amit az orvos ad és nem az internet! Egy normális, épeszű ember tud mérlegelni a megfelelő szakmai tájékoztaás után. Nem a dedóban vagyunk!
2014. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, te hiába érzed úgy, hogy ezt a kismamának kellene eldönteni, ha ezt a magyar jogszabályok nem teszik lehetővé.
2014. dec. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!