Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap vagy holnapután szülési...

Holnap vagy holnapután szülésindítás. Ti belemennétek a helyembe? 40. hetet töltöm holnap. Kicsit bonyolult helyzet, akarom is, meg nem is!

Figyelt kérdés
Eltűnt méhnyak 6 hete,kinyílt méhszáj bő 1 ujjnyira 5 hete.Orvosom indítaná,mert 75 km.a kórház.Karácsonyt otthon szeretném tölteni(külföldön is lakunk),de ahhoz szerdán el kell indítani,mert a kicsinek 5 nap az útlevél.Ti mit csinálnátok?
2014. dec. 15. 17:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Úgy látszik,kicsit félreérthető voltam,mert nem a 75 km.miatt indítaná,hanem,mert rég nyitva vagyok,és nem nyílik tovább 5 hete.Elsőt is pont emiatt kellett zselével indítani,3 óra alatt meglett.Nem sietett amúgy a karácsony miatt,azt csak én szeretném.
2014. dec. 15. 18:13
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésemet azért indította az orvos, mert csak hetente egyszer ügyelt abban a kórházban, ahol szültem. Akkor megfogadtam, hogy ha még egyszer szülök, nem fogom hagyni hogy indítsák, csak ha valami gond van és orvosilag indokolt. A második szülésnél mégis hagytam magam rábeszélni az indításra (bár egy halovány ellenkezési kísérletet mégis csak megpróbáltam) és nagyon nagy szerencsém volt, mert az NST nem mutatta ki (nem tudom miért, pedig ki kellett volna), hogy a méhemben ill. a magzatvízzel is már probléma van! Nagyon nagy szerencse volt, hogy hallgattam az orvosra és aznap szültem. Ha vártunk volna 2 napot súlyos következményei is lehettek volna. Abban igazuk van az eddigi válaszolóknak, hogy az indításból egyéb problémák lehetnek és abban 90%-ig biztos lehetsz, h nehezebb lesz a szülés is. Én 40+3-ig várnék.
2014. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Melyik országban éltek?
2014. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Magyarországon,csak szüleimnél szoktunk ünnepelni,meg a férjem is ott kell legyen majd december-januárban,munka miatt.
2014. dec. 15. 20:02
 15/21 anonim ***** válasza:
47%
Én kérdeztem hol éltek. Összezavarodtam, a kérdésben azt írtad külföldön éltek, most pedig hogy Magyarországon... A hivatalos papírmunka miatt kérdeztem, mert nekem magas. hogyan is lesz 5 nap alatt utlevele a babának!? Illetve kérdés még, hogy hány km -t készültök utazni vele?
2014. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az enyémet a 38. héten indították a méhszájnyitottság miatt. Szerintem így volt jó, annak ellenére is, hogy bármelyik nap kipukkanhatott volna a magzatburok itthon is és elindulhatott volna a szülés magától, csak akkor az orvosom szerint császár lett volna a vége, mire beérek vele a kórházba. Meg is magyarázta, miért.

Én a helyedben bemennék, igen.

2014. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%
en 3 om gyereket szultem es mind a 3 om inditott szules volt! valahol banom hogy egyik gyerekemet sem engedt(ek) hogy maguktol jojjenek de viszont ha nem hallgatok az orvosra es nem engedtem volna hogy meginditsak nagyon nagy bajba kerultunk volna en is meg a gyerekek is!
2014. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!Ment a zöld kezecske...
2014. dec. 15. 22:28
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném. Bőven ráér még az a baba. És most szerintem nem az a fontos, hogy Karácsonyra lesz-e útlevele vagy sem. Az Ő szempontjából ennek a Karácsonynak nincs jelentősége, annak viszont van, hogy megsürgetik-e, esetleg ezzel komplikációkat előidézve, vagy hagyják szépen nyugodtan megszületni akkor, amikor Ő felkészült rá.


Az első gyerekkel befektettek 40+4 naposan, aznap este magától megindult és másnap megszületett. Úgyhogy megúsztam a macerálást.

A második 38. hétre született.

A harmadikkal is túlmentünk a terminuson, de nem feküdtem be. Gyönyörű nyugiban született meg 40+6 napra. Itthon ;)

2014. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Menj el vasarolni. Nekem 39+5 napon a vasarlas inditotta meg a fajasokat. Hazaertunk, kipakoltunk, leultunk megnezni egy filmet, en pedig szoltam, h inkabb menjunk be a korhazba. Aznap ejjelre megszuletett a lanyom, termeszetes uton, komplikacio mentesen. A vasarlas mindenre jo! ;)
2014. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!