Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki epevezeték...

Van olyan aki epevezeték problémákkal és migrénnel természetes úton szült?

Figyelt kérdés
11 éves korom óta migrénes rohamaim vannak, amik szédülés és fejfájás formájában jönnek ki hetente egyszer, továbbá epeút szűkületem van egy elrontott epekőműtét miatt, többször tágítottak. Ezek miatt még szülhetek természetes úton? Nincs fogadott orvosom, mert menet közben elköltöztem és kórházat kellett váltanom, de a kórházban ismerik a problémáim és nem mondták,hogy kizárt lenne, meg semmi ilyesmit.

2014. dec. 19. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem most is epekoveim vannak, illetve szokott lenni migrenem. Plusz asztmás vagyok. A dokim nem mondta, hogy kizarna a spontán szülést!

40hkm

2014. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, mert a párom ettől fél nehogy valami bajom legyen. Mármint nem az jó hír,hogy ennyi bajod van neked is, hanem hogy nem mondta a dokid,hogy kizárja. Fogadott orvosod van?
2014. dec. 19. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
A migrénes rohamaid és az epeproblémáid miatt vizsgálták már azt, hogy nem vagy-e lisztérzékeny??? Csak mert sokaknál ezek a tünetek.
2014. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ilyenről még nem hallottam. Sok féle vizsgálatom volt már, de konkrétan a lisztérzékenységet nem tudom vizsgálták-e.
2014. dec. 19. 10:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm van, akiknél évtizedekig migrénes rohamok voltak, mig kiderült, hogy lisztérzékenyek és a diéta mellett szinte teljesen megszűnt a fejfájás. Sajnos a lisztérzékenység bármikor kialakulhat, akár stressz hatására ios, olyant is ismerek, aki egy autóbaleset vagy válás után, az átéltek hatására lett lisztérzékeny. Nálam a terhesség váltotta ki valószinűleg.
2014. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a tippet, ma megyek a neurológushoz, rákérdezek :)
2014. dec. 19. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem epepangásom volt terhesség alatt, megnagyobbodott a májam, a vesémnek és a lépemnek a felső kelyhe vagy mi..., magas májenzim értékek, őrületes viszketés viszketés (bilirubin kiült a bőrre), ursofalkot (medveepesav) kellett szednem és indítottak a 39.héten mert ez veszélyes a babára is, méreganyagok áramlanak át a kis szervezetébe. Zsírszegény diétán kellett lennem. A 29. héttől kezdtek emelkedni a májenzim értékeim.Szóval indítottak burokrepesztéssel, és nem emiatt kellett császár, hanem mert nem tágultam és az oxitocin ellenére semmi fájásom nem volt.
2014. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még valami, általában a legtöbb orvos a természetes szülésnek, mert közben bármikor tudnak a műtét mellett dönteni, úgyis vizsgálnak, figyelnek közben, ott a szülésznő is, nagy szaktudással.
2014. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Megkérdeztem közben a neurológustól ezt a lisztérzékeny dolgot, azt mondta valóban van ilyen,de annak más tünete is lenne. Valószínűleg a terhesség befolyásolja a gyógyszert és ezért nem hat, voltam vérvételen meg ilyenek. A májenzim érékeim normálisak, folyamatosan ellenőrzik. :)
2014. dec. 19. 15:01
 10/10 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenységnek sokszor semmi tünete nincs! Nálam sokáig csak a vashiány volt, barátnőmnél csak a migrén.

Lehet venni lisztérzékenységet kimutató tesztet, lehet, hogy megérné.

Meg olvasd el a további tüneteket, hátha más is rád illik.

Nekem a kicsit emelkedett májenzim értékeimet is ez okozta, sose foglalkoztak vele, mitől van, mióta diétázok, normális lett.

2014. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!