Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akarok szülni (? )

Nem akarok szülni (? )

Figyelt kérdés

19 eves vagyok, de meg a gondolatatol is rosszul vagyok. Gyereket szeretnek, de azt nem, hogy gatmetszest csinaljanak, esetleg csaszarmetszest, vagy, hogy utana honapokig gyogyuljak..

viszont az orokbefogadas se megoldas, hiszen sajat gyereket szeretnek.... mondjuk ha nem lesz mas mod, valoszinuleg orokbe fogadunk...

bocsi az ekezetert, telorol vagyok.:/


2014. dec. 19. 09:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
szülés után pár órával már a folyosón sétálgattam.. :) nem kell hónapokig gyógyulgatni, csak azért 6 hétig ne te vágd otthon a fát és pihenni kell amennyit csak lehet, hogy a méhed rendesen visszahúzódjon, de igazából ilyenkor hamar el is fárad még az ember, meg éjszakázol is, így nem okoz problémát a napközbeni pihenés :) miért félsz a gátmetszéstől? annyit éreztem belőle mintha egy cérnát végighúztak volna... tehát szinte semmit... pár nap a varratok miatt kényelmetlen az ülés de ennyi... örökbe fogadás meg a legszebb dolog :) (nekem van egy saját és egy örökbe fogadott gyermekem :) )
2014. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Esetleg béranyaság, bár az meg sok pénz.
2014. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Van még időd és változhat a véleményed , és sok sok infót gyűjhetsz még róla. Pl arról hogy nem kötelező a gátmetszés, ha mégis csinálnak, akkor sem érzel belőle semmit. És utána sem kell hónapokig gyógyulni, pár hét alatt is rendbe lehet jönni. És ez a pár hét alatt sem igazán ezzel foglalkozik az ember, mert ott van az a pici lény, akinek minden pillanatban szüksége lehet rád. :)
2014. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
béranyaság Magyarországon tiltott :)
2014. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, mondtam, hogy Magyarországon?:D
2014. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
nem :) de jobb ha a kérdező tudja hogy itthon nem fogadhat béranyát :)
2014. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Már pedig jobb ha barátkozol a gondolattal, hogy ingyen nincsen semmi. Pláne egy új élet! És ez nagyon is jól van így. Az ember sokkal jobban tudja azt értékelni, amiért megküzdött.

Érdemes végiggondolni azt, hogy te milyen áldozatra vagy képes a gyermekedért? Vagy megmaradsz ezen a gyerekkori nárcisztikus szinten, hogy minden teérted van? Adás, elfogadás, áldozathozatal, őszinte szeretet.

Ezek kellenek az anyasághoz, a valódi felnőtté váláshoz,

2014. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Úgy voltam, mint Te, anyukám horrortörténetekkel traktált egész életemben az én és tesóm születéséről. Többször elakadtunk, sokáig lábadozott utánunk, megszenvedte. SOSE akartam szülni.


Aztán már a második is 6 hónapos, ráadásul 2 császár. Biztos, hogy a lelki állapotom befolyásolt abban, hogy nem tudtam természetes úton szülni, amit nagyon sajnálok. Ha újrakezdhetném, akkor a terhesség előtt pszichológushoz járnék a félelmeim miatt. Amúgy 27 évesen szültem az elő, 29 évesen a másodikat.

2014. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Senki sem akar szülni...de mivel a gyermekvállalásnak ez is velejárója, így kénytelenek vagyunk!

Te pedig minek pörgeted magad olyan dolgon, ami még kilátásban sincs??? Ráérsz akkor ezen pörögni, ha lesz egy fickód, akivel eljutsz a gyerekvállalásig! Addig meg haverok, buli, fanta! :-)

2014. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt mindenkinek! :)

Kedves hetes, nem vagyok narcisztikus es nem gondolom, hogy minden ertem lenne. Csak felek a szulestol, foleg azert, mert eleg sok nogyogyaszati problemam volt. De ha ezert gyerekesnek es narcisztikusnak, akkor okee :)

2014. dec. 19. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!