Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb kezdés szülés...

Melyik a jobb kezdés szülés indulásánál, ha elfolyik a magzatvíz vagy ha elkezdődnek a fájások?

Figyelt kérdés
Melyiknél van nagyobb esély a természetes befejezésre?
2008. aug. 19. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam elfolyt a magzatviz éjfélkor de fájás még másnap sem volt semmi így reggel kaptam antibiotikumot sőt ezt 5 napig kellett szednem,majd 8-kor oxitocin infuzio fél 10-re 5 ujjnyi voltam de nem akart kibujni igy vákumos lett./11 előtt született/A szülésznő nekem azt mondta hogy nem jó ha elfolyik a magzatvíz mert a "száraz"szülés nehezebb és gyakrabban kell vákumozni.
2008. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az a jobb, ha fájásokkal indul a szülés, mert ez esetben a magzatvíz elfolyása már csak felgyorsítja az eseményeket. Ha viszont a víz folyik el előbb, nagy a fertőzésveszély, és ráadásul a legtöbb esetben mesterséges fájáskeltésre van szükség. Nekem az első kettő úgy született, hogy előbb fájások voltak, és mindkettő nagyon gyorsan meglett. (Remélem, most, a harmadikkal is így lesz.) Akiknek a magzatvíz folyik el, de még nincs fájás, sokszor még egy nap is eltelik, mire megszülnek. A doki is azt mondta, hogy jobb, ha fájásokkal indul!


Üdv: 37. hetes kismama

2008. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem a másodiknál este fél10kor elfolyt a magzatviz,éjjel 1 óra 50 perckor megvolt a kisfiam.semmi gond nem volt.fájások 10 óra 30kor kezdődtek. 3700gr és 52 cm lett.sok sikert:)
2008. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a jobb ha fájással,nekem elfolyt a magzatviz és még 10órát vajudtam,nem tágultam,ráadásul a viz hiánya miatt elörecsúszott a baba a medencecsontomhoz és elnyomta a köldökzsinórt,esett a szivhang meg kellett azonnal császározni,mindez a amagzatviz elfolyása miatt.
2008. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!