Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 28-hetes vagyok, sajnos...

28-hetes vagyok, sajnos világra kell hoznom a babámat. Ha ragaszkodom a császárhoz akkor megcsinálják? Van jogom hozzá? Mire számitsak?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam tüdő érlelőt. Ha letelik a 48-óra akkor világra kell jönnie,mert kevés a magzatvíz.

Félek hogy meggyötörné a szülés.

Félek hogy soha nem épülök fel lelkileg nem érzem készen sem őt sem magamat. Arra főlegnem hogy hüvelyi utón megszüljem.

Itt a dokik azt mondják ha ott tartunk eldől milessz.

Nagyon beteg lessz ha túl éli?


2015. jan. 22. 07:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
A választ nem tudom, csupán bíztatni szeretnélek, hogy egy kolléganőmnek 750 grammosan kellett világra hoznia a babáját. nem tudom hányadik hétre, kb 27-28 hetes lehetett és arra sem emlékszem hogy végül is császár volt e. Viszont azt mesélte, pár hét alatt behozta magát, most 2 év körüli makk egészséges kisfiú. szóval éljen benned a remény én elmormolok értetek egyet. minden rendben lesz.
2015. jan. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én sem tudok az eredeti kérdéseidre válaszolni, de én is tudok 28 hétre született babát, aki már 2-3 hete otthon van és jól van. Még egy kiló sem volt, de nagyon erős baba volt és nagyon szépen fejlődött. Kitartást és jó egészséget kívánok, szorítok nektek.
2015. jan. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
50%
28 hetesen a mai orvostudomány már nem csak, hogy meg tudja menteni a babákat, de jó eséllyel semmi komoly problémája sem lesz a kicsinek és normális életet élhet! Kitartást neked! Én viszont megpróbálkoznék a természetes szüléssel, mert ilyen körülmények között is azt tartanám a legjobbnak a kicsi számára. Nem nagyobb megrázkódtatás neki az, hogy a így bújik ki, mint, ha csak úgy kikapnák belőled. Ez utóbbi biztos, hogy rosszabb lenne neki. Nekem ez a véleményem, de hallgasd meg az orvosod és döntsetek közösen!
2015. jan. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Tüdőérlelő nélkül is lenne esélye egészségesen születni és fejlődni. Így, hogy felkészítik a korai születésre, még jobbak az esélyei! Bízz az orvosokban, sok ilyen esettel találkoznak. Egyébként nagymamám szántóföldön született 7. hónapra és a születést követően fél napig utaztak haza vonattal + lovaskocsival. (Dédim dolgozni volt az alföldön.)

Népes a család :)

2015. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
Szerintem elképzelhető hogy megcsászroznak,hisz tudják hogy ez lelkileg nehéz neked. Épp a minap olvastam ilyen cikkeket ahol a babák ilyen korán születtek,szinte mind utolérte társait a fejlődésben és makk egészségesek. Kitartást kívánok neked,és hidd el minden rendben lesz
2015. jan. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy ez nagyon megrázó lelkileg:( Viszont azt mondanám, hogy a szülés módját most bízd a szakemberekre! Ők el fogják tudni dönteni, hogy mi jár a legkevesebb kockázattal mind a babának, mind neked. Ne te akarjál most dönteni, ez nem az a helyzet...

28 hetesen minden esélye megvan a túlélésre. Azt, hogy károsodik-e, vagy "megússza" problémamentesen, vagy kisebb gondokkal sajnos lehetetlen megmondani. Bármire megvan az esély. De hinni kell és bízni!

2015. jan. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
64%
Az jutott eszembe, (de hátha lesz valaki, aki jobban tudja és leírja pontosan) hogy a babák születéskor, ahogy áthaladnak a szülőcsatornán fontos dolgokon mennek keresztül, valahogy az is segíti őket az érésben. Ha orvosilag nem indokoltabb a császár, de ezt úgyis az orvosod mondja majd meg, akkor jobb lesz neki a hüvelyi szülés és hidd el, neked is. Bármennyire is fáj, tényleg segíteni fog lelkileg. Úgy fogod érezni, hogy ti már együtt megküzdöttetek valamiért, tettél érte, megszenvedtél érte. Természetesen ha császározni kell is ugyanolyan jó anyukája leszel és nem lesz kevesebb a szülésed, de ne válaszd a császárt csak azért, mert úgy gondolod neki az a könnyebb út.
2015. jan. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

Barátnőm gyerek intenziven dolgozik, és nagyon sokat mesél a babákról, 28 hetesen már nagyon sok esélye van a normális életre! Kis súlyú lesz nyilván de majd megnő! :)

Kitartást, sok szerencsét Nektek, és csak pozitivan, minden rendben lesz veletek!

2015. jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is pont az jutott eszembe, hogy a szülőcsatornán való áthaladással fontos bakteriumokat (vagy nem tudom pontosan miket) ad át az anyuka szervezete a babának. Hacsak orvosilag nem indokolt ezeket elkerülni, akkor szerintem mehet a természetes szülés.


De tényleg az orvosok alapján döntsetek, kérdezzetek meg többet is akár!


Illetve egy másik tényező, az anyatej beindulásában segít a szülés, és itt ugye kiemelkedően fontos az anyatej a babának, különösen az előtej. Tehát ez is lehet egy érv még.


Sok sikert, bízz magadban, biztosan nem lesz semmi gond.

2015. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Nem ha, biztosan túl fogja, arra gondolj :-) annyi baba születik 1kg alatt és szépen felnőnek, ma már olyan fejlett az orvostudomány.
2015. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!