Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bealudtatok a fájdalomba?

Bealudtatok a fájdalomba?

Figyelt kérdés
Az egyik előző kérdésnél többen írtátok, hogy bealudtatok a fájdalomba szülés közben. Velem is történhetett hasonló, bár én ezt mindig a gáznak tulajdonítottam. Valaki tudja ennek az okát? Hogyan lehet bealudni a fájások közepette? Nekem olyan ájulós érzés volt, kíváncsi lennék a magyarázatra!
2010. febr. 17. 08:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a 4 percesek között aludtam el, de az még nem jutott eszembe, hogy ájulás, mert akkor még viszonylag gyengék voltak a fájások, ahhoz képest, ami a két perceseknél volt. Az ok nálam szerintem egyszerű volt. Egész éjjel fájásaim voltak (8 percesek) és már elég fáradt voltam.
2010. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


egyszerű védekezési reflex.Szülés közben 2-3 percenként olyan fájások jönnek, amik kiverik a biztosítékot az idegrendszernél és "túlpörög", ennek védelmében van az ájulás/alvás ilyenkor. Ez nem "gáz", általában már a szülés végefelé van.

2010. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
most nem "nagyképűsködésből" írom, mert ezt majdnem minden nő átéli, de azért nekem is ugrott a ctg már a fájdalomküszöb tetejére vagy azontúl is .....nem is csoda hogy ilyenkor a szervezet már pihenni akar+ még jópár óra vajúdás előtte....
2010. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is írtam, hogy belealudtam. Szerintem én is azért, mert már fáradt voltam. Mert aludtam vagy 4 órát éjjel, mert hajnalban folyt el a magzatvíz, meg az oxitól kapásból 3 és 1 perces fájásaim voltam, amik nagyon kemények voltak. Volt, hogy 2 fájás között fél perc telt el, de én akkor is horkoltam :))) Mikor császároztak (nem altattak) akkor is ébresztgetett a nővérke, kérdezte, hogy alszok??? Én meg mondtam, hogy nem,csak pihetetem a szemem.
2010. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amikor az első szülésem után ilyeneket olvastam nem hittem a szememnek. Elképzelni nem tudtam, hogy hogy lehet a fájások között aludni. :) A második szülésemnél meg megtapasztaltam. Igaz, hogy csak 2,5 óra volt, de akkor már napok óta nem aludtam, nagyon fáradt voltam és a fájásaim is borzasztóak voltak, nagyon kifáradtam. És bizony ha másodpercekre is, de elaludtam. Iszonyatosan fárasztó a szülés, a szervezet így pihen közben, hogy bírja végig.
2010. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én sajna nem,pedig én is olyan típusú vagyok,hogy ha nem alszom 8 órát akkor k.o.


Lehet tudtam tudat alatt,hogy császár lesz,aztán "gondoltam",minek szunyálni:D

2010. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"nem,csak pihentetem a szemem"- ez nagyon tetszett!

Nekem az volt furcsa így utólag, hogy fájdalmam volt és mégis aludtam. Mert ez olyan fizikai képtelenségnek hangzott. De hát van ilyen!

2010. febr. 17. 10:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem a magzatvíz elfolyása és a kisfiam megszületése között 21óra telt el,mivel az elején még nem voltak fájásaim,nekem is mondta a doki,hogy próbáljak meg aludni,pihenjek mert később nagyon fáradt leszek.Hát én nem tudtam aludni és a végére már nagyon elfáradtam(de hát ki tudna aludni amikor az élete egyik legfontossabb pillanata előtt áll),ilyet is csak egy férfi mondhat:).

Üdv.17hós manócska anyuja

2010. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
igaz, én császárral szültem reggel 8-kor, és egész éjjel vajudtam, ráadásul előtte még csempét fugáztam otthon, szóval hulla voltam, mégsem bírtam aludni. Pedig azt hittem, hogy ilyen nincs. Soha egyetlen éjszakázást sem bírtam ki. Akkor éjjel egy szemhunyást sem aludtam.
2010. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

9:44es vagyok

Üzenem a 10:12esnek, hogy nem csak a férfiak gondolják úgy, hogy szülés előtt lehet még egyet aludni:))) Igaz, hogy hajnalban folyt el a magzatvizem, de este 11 órakor már éreztem, hogy ha megmozdultam az ágyban, jött magzatvíz. Már kórházban voltam mondjuk. Engem olyan szinten nyugodtság fogott el, hogy feltettem a telefonom töltőre, hogy tudjak szólni a férjemnek, és lefeküdtem aludni. Nem mertem megmozdulni, mert mindig elöntött a magzatvíz, de aludnom KELL, gondoltam magamban. :)) Ahányszor felébredtem éjszaka, megnéztem mennyi már az idő, hogy mennyit aludtam, gondoltam fél4ig eleget pihentem egy szüléshez, és felkeltem, mire odaértem a nővérpulthoz, már bokáig jártam benne. És indultam a szülőszobára feltöltött telefonnal, és "kipihenve". Aztán a vajúdás végénél, és a császárnál szundikáltam.

2010. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!