Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A legtöbb úgymond korszerű...

A legtöbb úgymond korszerű intézményben miért a természetes szülés az elsődleges cél és nem a könnyű szülés?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen lehet ezzel találkozni, hogy természetes szülés így, természetes szülés úgy, és csak akkor segítenek, ha az anyuka élete már veszélyben forog. Miért nem a lehető legszebb élmény a cél? (Az influenza és a fogfájás is természetes, mégis teszünk ellene..)

Az ismeretségi körömben három olyan nő is van, akit a legvégsőkig hagytak szenvedni, órákon keresztül, miközben már rég meg kellett volna császározni őket. Vagy legalább adni egy edát. A vége háromból kettőnél császár lett, de szerintem a harmadik is bármit megadott volna érte.

Miért és kinek érdeke ez?



2015. ápr. 9. 15:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
Nem értünk egyet. Számomra nem a könnyű szülés a legszebb élmény. A küzdelemmel semmi baj nincs. A mesterséges beavatkozásokkal, siettetéssel már sokkal inkább van bajom. Az influenzának és a fogfájásnak semmi köze ehhez. Azok értelmetlen fájdalmak. Olyan nincs, hogy "rég meg kell császározni" és nem teszik. A császármetszés életmentű műtét, és érdemes akkor megcsinálni, ha valaki életveszélybe kerül. Egyébként hagyni kell a természetet, hogy tegye a dolgát. Népszerű ma az, hogy az anya menekül a legelső anyai kötelezettsége, a szülés elől, csak nem tudom, miért. Mitől félnek ennyire? A fájdalomtól? Igen, rohadtul fáj. De ez lelkileg is egy fejlődési út, és úgy gondolom, igenis megéri megélni. Annak az érdeke amúgy, aki szül. A kérdésedből ítélve nem volt indokolatlan császármetszésed. Nekem igen. Ha a cipőmben lennél, nem írtad volna ki ezt a kérdést.
2015. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Egy beszélgetés: https://www.youtube.com/watch?v=42o9jZ0kAUM

Ha nyitott vagy rá, hogy tágítsd a látóköröd, akkor nézd meg és gondolkodj el rajta! Szerintem szépen beszélgetnek a lényegről.

2015. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
38%

Annak az érdeke, az aki szül, és aki születik.

Behozhatatlan hétránnyal indul az a baba, akinek megspórolták a születés küzdelmét.

2015. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%
Messzire vezet ez a vita, és alapvetően értelmetlen. Szerintem nem attól lesz szép a szülés, hogy gyorsan megcsászároznak és szevasz.
2015. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

ma 15:41

Mégis miféle hátránnyal???

2015. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Namost azért tisztázzunk már valamit: szerintem állati nagy különbség van aközött, hogy gyorsan megcsászároznak és kész, vagy hogy értelmetlenül hagynak szenvedni órákon keresztül úgy, hogy a gyereknek bevérzik a veséje, oxigénhiányos lesz az agya, anyának meg szétszakad a végbele, és soha többé nem lesz olyan életminősége, mint előtte.

És mielőtt el akarnátok magyarázni, milyen szép a természetes szülés, tisztázzuk azt is, hogy nekem az volt, szép is volt, viszonylag könnyű is volt, de nem mindenki ilyen szerencsés.

Még nem néztem meg a videót, de nem hiszem, hogy pl. nekem az volt az érdekem annak idején, hogy újra kelljen éleszteni születésem után, mert velem pl. ez történt, és gondolom, nem én vagyok az egyetlen.

2015. ápr. 9. 17:47
 7/28 anonim ***** válasza:
55%
Na most azért tisztázzuk, hogy amiket felsoroltál, az veszélyeztetés és műhiba kategória és semmi köze a természetes szüléshez, amit igenis pártol a normálisabb orvosközösség! Az oxigénhiány, vesebevérzés és társai nem normális dolgok, és ezt te is tudod. Nem azt mondjuk, hogy normális dolog, hogy bajotok esik. Azt mondjuk, hogy attól, hogy fáj a szülés, még nem kell hanyatt-homlok a műtőbe rohanni és műtéttel befejezni a szülést. Mert egy egészséges szülés az fáj. A felelőtlen orvosi felügyelet, az odafigyelés hiánya és az orvosi műhiba az más kategória!
2015. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%

Milyen hátránnyal?

Egészségileg és lelkileg gyengébbek, és rosszabb a problémamegoldó képességük és a megküzdési képességük az életnehézségeivel.

Keress rá, a neten is rengeteget írnak róla, de komoly orvosi és fejlődéslélektani szakirodalma is van, vedd ki a könyvtárból!

Egy általános paraszti logikával is magától értetődő, hogy erősebb, ügyesebb az, aki megedződött valamiben, mint aki nem.


Google: császármetszéssel született babák


Pl.: "Császáros babáknál: Császár metszés alkalmával az anyát is stressz éri, a testi folyamatai, az ösztönei a stressz miatt nem tudnak beindulni, így a szoptatás is nehezebben indul be, és a korai kötődés is nehezen alakul ki, tehát az esemény hatására az édesanya is törődést igényel, hogy a gyermekének segíteni tudjon, és megfelelően tudjon rá reagálni. A vajúdás elmaradásakor fontos hormonok nem tudnak felszabadulni az anya szervezetében. Ez a hiány is érintheti a kettőjük közötti kapcsolódás erősségét."

2015. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

Látom, még mindig tart a demagógia a császáros babák hátrányos helyzetéről. Nekem két lányom van, a császár után jóval hamarabb be a tejem, mint a természetes szülés után, a császáros kislányomnak kutya baja, a természetesen született lányom nemsokára két és fél éves lesz, nem jár önállóan, nem beszél még, és sokkal érzékenyebb, gyengébb az idegrendszere. Na, ennyit erről.

Szerintem túl van misztifikálva ez az egész szülés dolog. Azért szülünk így, mert emlős elevenszülők vagyunk, és azért fáj olyan nagyon, mert egy sárgadinnyét kell átpréselnünk szöveteken, csontokon keresztül, és nem azért, mert ettől leszel "igazi" anya. Ha ez így lenne, egyetlen természetes úton született gyermeket sem hagyna el az anyja.

Természetesen egyetértek azzal, hogy ez egy természetes folyamat, jó, ha úgy megy végbe, ahogy azt a természet megalkotta, de a fájdalom csillapítása pl edával nem ördögtől való. Miért ne élnénk a tudomány adta lehetőségekkel, semmiféle hatása nem lesz a későbbiekben a gyermek fejlődésére, anya-gyerek kapcsolatra, mint ahogyan a császár sem. Ha ez így lenne, ránézésre meg tudnánk mondani, ki hogyan született.

2015. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Amit leírtam, (a saját születésemet leszámítva), mind természetesszülés-párti kórházakban, fogadott orvosoknál történt, és éppen hogy a "csak természetesen!" szellemében. A kérdés pont ezért merült fel bennem, s nem pedig amiatt, mert már olyan rég olvastam jó kis császár vs. hüvelyi szülés vitákat.

Azt már én sem hiszem el, hogy a gyereknek az érdeke a hüvelyi szülés, és azt gondolom, az sem mindegy, mennyire fáj. Amennyire nekem fájt - nagyon, viszont rövid ideig,- azt ki lehet bírni. Viszont azok, akik a trauma miatt évekig pszichológushoz járnak, vagy épp soha többet nem szülnek (mint anyám), nem hiszem, hogy olyan baromi nagyszerű dolognak tartják a szüléssel járó fájdalmat.

És azért azt még hadd kérdezzem meg - tényleg minden indulattól mentesen - hogy az miért is jó, ha fáj?

2015. ápr. 9. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!