Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában mennyire tolerálja...

Általában mennyire tolerálja a kórházi személyzet, ha egy kismama vajúdás közben kiabál vagy sikoltozik?

Figyelt kérdés
Első szülésem előtt állok, vissza lehet tartani a kiabálást, mennyire tudja az ember önkontroll alatt tartani magát?
2007. nov. 1. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvostól függ. Barátnőmet jól lecseszte az orvos, hogy hang nélkül nyomjon, nekem meg tök normálisan mondták, hogy tartsam bent a levegőt. Amúgy egy hete szültem. Tényleg nincs értelme kiabálni meg sikoltozni, kevesebb erőd marad nyomni. Bár nekem volt néhány fájás, amikor nagyon nem jól vettem a levegőt és ezért inkább csak kiabálni tudtam, de alapjában jobb, ha erre odafigyelsz, mert így rosszabb.
2007. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg orvostól függ és abban is igaza van az előttem szólónak, hogy ha nem kiabálsz, hanem nagy levegőt veszel, és benntartod, csöndben nyomsz, nagyobb erőt tudsz kifejteni és hamarabb megszületik a babád. Ha az orvossal nem tudod ezt megbeszélni, akkor beszéld meg azzal, aki bent lesz veled, hogy figyelmeztessen erre! Ha tudod is magad kontrollálni (ez egyénenként elég változó, de azért szerintem lehet), akkor is lehet, hogy épp nem gondolsz arra, amitől könnyebb lenne, ezért jó, ha van aki segít, hogy mit hogyan csinálj. Kicsit nézz utána a neten a szülésnek, mert emlékszem, hogy én terhesen találtam egy jó kis segítséget, egy részletes cikket egy orvostól, de sajnos már nem emlékszem, hol. Sok jó tanácsot adott aminek egy része eszembe jutott szülés közben, más része nem. Ha megmutattam volna az anyukámnak (ő volt bent velem), neki talán több dolog eszébe jutott volna.
2007. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az előttem szólóknak is igaza van. Én szerintem ne azzal törödj, hogy fogy*e kiabálni és ki szól vagy nem szól érte. Én babám 6 hónapos és a szülésnél én ordítottam, ugyan szóltak, hogy ezt az erőt inkább a nyomásra fordítsam, hát nekem nem sikerült. Lesz ami lesz ne törődj vele. Úgy is mindenki azon lesz körülötted, hogy segítsen. Szurkolok értetek:) Amúgy mindenkinek más a fájdalomküszöbe.
2007. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Maximum a te érdekedbe figyelmeztet,hogy ne kiabálj.A kiabálás is elveszi az erődet amire meg egész a végéig,sőt leginkább ott van szükség.Ha belegondolsz akkor sem fájdalmasabb ha kiabálsz és akkor sem ha nem:-).Bár ez attól is függ mekkora az ember fájdalomküszöbe.Én 4 gyereket szültem,ha jól emlékszem hang nélkül,pedig volt fájdalmam.Fog összeszorít,koncentrálás,mély levegővételek,és türelem.Ha meg apás szülésre készültök akkor nincs ok az aggódalomra,pároddal tereljétek el a figyelmet egy jó kis beszélgetéssel,mintha nem is szülés közbe lennél:-).

Kitartás,menni fog.Sok sikert.

2007. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én szültem a fiamat 9 éve, 14-15 órát vajúdtam.

Végig csöndben voltam... A végén már a szülésznő és az orvos kértek, hogy legalább síjak és ne tűrjem szó nélkül a fájdalmat, szűlés közben engem ők biztattak, hogy nyugodtan ordítsak...

Persze, egy hang nem jött ki a torkomon, sírni sem tudtam:(

2007. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én végig ordítottam a 9 órát, a szülésznő csak néha szólt rám hogy kicsit halkabban. Persze én csak jobban ordítottam. Akármennyire is szerettem volna nem ment csöndben. Az orvos nem szólt rám, rendes volt. A tólófájásoknál már könnyebb volt, ott az a lényeg,hogy csukva legyen a szemed, és ne a fejedbe nyomj, mert elszédülsz.Ha jól csinálod csak 2-3-at kell nyomni, és kint van!
2007. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
aZ ELÖTTEM SZÓLOKNAK MAXIMÁLISAN IGAZAT ADOK DE! én pl csendben türtem a fájdalmat és jo lett volna ha hasonló nyugalom vesz körül de mellettem mindkét anyuka ordított(mintha ölnék őket) nagyon nehéz volt hallgatni és nyugtatni magam..... Az orvos és a szülésznö véleménye is fontos de gondolj a többi vajúdora is ! jo babavárást és könnyü szülést kivánok neked!:)
2008. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!