Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 9 órás vajúdás után lett...

9 órás vajúdás után lett császárom. állandóan azon eszem magam h megszülhettem volna. Ugye nem a nyavalygásom miatt csinálták meg?

Figyelt kérdés
Ez idő alatt 2 cm tágultam (ekkor voltam 4 cm) és néha leesett a baba szívhangja. Lehet ha kitartóbb vagyok mondjuk pár órával később megszülhettem volna? úgy szeretném a köv. bébit természetesen szülni. az igaz h császár után már nem adhatnak oxitocint? ezt itt olvastam. mert akkor csak egy tökéletes szülésben bízhatok. kérlek biztassatok egy kicsit. úgy érzem h férjem és anyósom is büszkébb lenne rám.
2010. febr. 22. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon lassan tágultál! Óránként kéne 1 cm-t tágulni normál esetben. BAromira elhúzódott volna (30-40 órás vajúdás), és nem lett volna erőd tolni a végén.

Ráadásul a 4 cm-es tágulásnál még nevetgélni kéne ahhoz, hogy a 9-10 cm-es méhnyaknál tűrd a fájásokat, mert azok már tényleg embert próbálók. Valószínű nem tudtad volna befogadni az utolsó pár óra fájdalmát fejben, ha már a 2 ujjnyinál hangot adtál a fájdalomnak. Készülj még a következő szülésedre, hátha sikerül majd legközelebb az 5 ujjnyi részt is képes leszel magadban végiggondolni. Hidd el, a szülészeknek van ebben rálátásuk, hogy ki meddig képes tartani magát. A babára veszélyes a dolog, hisz, elhúzódhat a tolási fázis, ha elfáradtál, vagy nem vagy képes tolni, mert akkor fáj csak igazán, ha tolsz. Majd legközelebb jobban sikerül! :)

2010. febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, akármennyire hisztiztél volna is, azért nem csinálnak császárt - te meg nem nyavalyogtál, hanem egyszerüen nem tágultál rendesen. Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod.


A másodikat meg simán is megszülheted, ha nem jön semmi akkor közbe.

2010. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy nem vágnak,hidd el!Én 3 császáron vagyok túl,az elsőnél így éreztem mint Te.Ne gondolj erre csak nézd a babádat!Hát nem mindegy milyen úton jött világra?!A lényeg az egészségetek!
2010. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Naggyából ugy jártam mint te,azzal a különbséggel hogy én ettől jobban tágultam,csak nálunk is leesett a szivhang.Az miatt császároztak,nem azért mert "nyavalyogtál",nem biztos hogy kibirta volna a babád a szülést,ilyenkor inkább nem kockáztatnak.
2010. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyavalygásért nem műtenek meg, emiatt ne aggódj, baba szívhangjának esése miatt viszont igen. Nem hülye az orvosod, ha húzza az időt ilyenkor, akkor egy jó kis műhiba-pert is a nyakába vehet, neked meg lesz egy sérült gyereked.

Gondold végig mégegyszer.

2010. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, csak úgy nem császároznak (persze erről is hallani történeteket). Miért ne szülhetnél ezután simán(nyilván komplikáció mentes szülés esetén)?!

És már bocs, de elég baj az, hogy te ezt érzed, hogy büszkébb lenne rád a párod ha természetes úton szülsz. Én például császárral szültem, igaz tudtam kb. az 5. hónaptól, de valószínű, hogy akár hány babát is vállalok még mindegyikőjük császárral fog születni, ugyanis elég komoly gerincproblémáim vannak. Akkor én már ne is vállaljak gyereket, mert senki sem lesz büszke rám?

Ezt sürgősen verd ki a fejedből, semmivel sem kevesebb az a nő akinek császárral jön a világra a gyermeke.

2010. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Én 22 órát vajúdtam, és a végén már igazán nyavajogtam. És nem császároztak. Annak oka volt, hidd el. És attól még büszkék lehetnek rád, hiszen 9 hónapig hortad és lássuk be, nem végig fenékig tejfel:)
2010. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

:) én is nyavajogtam, sírtam a dokinak, hogy császározzon meg inkább, mert nem bírom tovább, de csak mosolyogva mondogatta, hogy dehogynem, menni fog

szóval nyugi, a nyavajgáshoz hozzá vannak s zokva - az a ritka, ha valaki csendben megszüli egy nyekk nélkül a babáját (én is úgy terveztem :)

2010. febr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert csaszaroztak meg, hogy a babadnak ne legyen baja, es inkabb azt nezd, hogy egeszseges, gyonyoru kisbaba van a karjaidban. Tudod mennyien kivantak volna, hogy inkabb csaszarozta volna meg az orvos, elkerulve igy a baba oxigenhianyos allapotat vagy tovabbi maradando karosodasat?Szerencses vagy, hogy idoben dontottek, sajnos egy baratnom, aki ket hete szult nem ilyen orvosok kezebe kerult, ot sajnos nem csaszaroztak, rettenetes szenvedesek aran szuletett meg a baba, szive leallt, oxigenhianyos allapot, illetve vall es combserulesek, es meg ki tudja mi lesz a vege.. :( Remelem mostmar mas oldalrol latod a dolgokat! Egy egeszseges babad van, te is jol vagy, erre barkire buszke lehet!!
2010. febr. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. és tudom h a baba a legfontosabb! Ez már 7 hónapja történt és nem gondoltam volna h ilyen nehezen fogom magam túltenni rajta. Még egyszer köszi a kedves szavakat!
2010. febr. 23. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!