Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogosan lehetek arra büszke,...

Jogosan lehetek arra büszke, hogy a 4,5 kg-os fiamat természetes módon szültem?

Figyelt kérdés
Ha kérdezik, mennyivel született, én mondom, 4,5 kilóval, mindenki elhűl, azon meg, hogy rendesen született végképp. Büszke is lettem, de jogosan? Ez tényleg "jól elvégzett munka" volt?
2010. febr. 22. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Abszolút!Le a kalappal!Jó egészséget Nektek!(40+1 km)
2010. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
biztos. bár Nekem van olyan ismerősöm aki 3 babát szült természetes uton és mind a három 6 kiló felett született.
2010. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

anyám... nekem 3 kg 49 cm elég volt és hozzám képest is nagy volt. 154 cm és 42 kg vagyok átlagba (28 éves), most 28 hetes terhesen 48 kg.

Gratulálok, jól bírod...

2010. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Kicsit furcsa ezt igy felfogni, úgy szülünk, ahogy sikerül, akkor a baba, amekkorára sikerül. De nem kis baba, az biztos, tehát ha ilyen témánál vagyunk, akkor persze, hogy jól végzett munka volt! Hiszen kint van :D
2010. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
igen,ügyes vagy:)gratulálok.
2010. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem éreztem túl nehéznek könnyű és szép szülés volt. Ezért meresztettem a szemem a sok vállveregetéstől, mert nem érzem ezt "érdemnek".

Minden kismaminak olyan szülést kívánok, amilyen nekem volt:)

Egyébként, nem voltam cukros, csak 10 napot túlhordtam azért lett ilyen nagy.

A 6 kg körüli babák anyukája cukros, ugye?

2010. febr. 22. 21:44
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
nem cukros. a családjában minden ember ilyen nagy súllyal született de végül is fél éves korukra normalizálódtak.
2010. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Gratulálok, légy büszke, van mire!

Megértelek, a lányom 3750 grammal született, és már ettől is mindenki néz boci szemekkel rám, hogy simán szültem? Meg ennyi idő alatt?

Mondjuk elég kis termetű vagyok.

Még egyszer, gratulálok Nektek!

2010. febr. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen, légy büszke magadra és a dokira, hogy bevállaltátok! Átlag helyen ekkora baba kapásból császár!

Én még 2,7 kg-os babánál nagyobbat nem szültem (3 gyerek), de az is elég volt... úgyhogy el tudom képzelni...

2010. febr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok, tényleg ügyes vagy. És roppant szerencsés. Én "csak" 3500 gr-os babát szültem 20 óra vajúdás után a végén fájásgyengeség miatt vákuummal. Pedig én is szerettem volna, ha magától bújik, ki, de a végén az is kiderült, hogy lehet, hogy egyedül nem is tudott volna kijönni. 40. hétre született. Repedtem is szanaszét rendesen.

A 2.babámat császárral szültem a 37. héten, mert problémát láttak a szívével, sok volt a magzatvíz nagyon. Ő már akkor 3650 gr volt. A doki szerint ha 40. hétig kihúzzuk, akkor is császár lett volna, mert bőven 4 kg felett lett volna.

Ja, és 156 cm vagyok és normál testalkatú.

2010. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!