Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik fél órás szülés?

Létezik fél órás szülés?

Figyelt kérdés
Van olyan,hogy egyik percről a másikra beindul és már jönnek is a tolófájások?Akinek rövid szülése volt leirná,hogy zajlott?Voltak előtte jóslófájások vagy rohamosan indult és már jött is?
2015. máj. 5. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerősnek elfolyt a magzatvize,mire a férje kiállt volna a kocsival,szólt,hogy jön a gyerek.A férje kezébe szült meg,még a mentők is csak utána értek ki.Igaz 3.baba és az első kettő is gyorsan meg lett.
2015. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem ott már valamennyire nyitva van a méhszáj. van olyan,hogy rejtett vajúdás,mikor szülés előtt szépen görcsökkel meg derékfájással kínyilik. nekem is úgy volt,de csak bő 2 ujjnyira. nem indult be így se,inditották
2015. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fel oras is lehet, persze nem elso gyereknel, gondolom az elsot varod.

De az enyem pl 4 es fel ora alatt tortent, az elso fajastol, ami mar nem menzesz-szeru volt, elotte is fajdogalt, de azokkal meg aludtam.

Tolofajasok hamar jottek, kb ket ora alatt kitagultam, csak maradt egy perem, amit a doki elsimitott.

Mikor mar vegre engedtek felfekudni a szuloagyra, addigra szunet nelkul jottek a tolofajasok, az agyon teljesen elmultak. Akkor nyomtam, mikor gondoltam, meg mikor a doki szolt, 10 nyomasra meglett.

2015. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Barátnőm első babájánál semmi fájás de szépen tágult burkot repesztetettek azonnal jöttek a tolófájások és 5perc alatt megvolt a baba. Második kisfiánál vajúdott de csak egy órát majd jöttek a tolófájások igaz az elején még vissza kellett tartania e az is gyors szülés volt. Msik ismerősömnek elkezdődtek a fájásai bement a fürdőbe de olyan hirtelen történt minden hogy annyi ideje volt hogy a törölközőket ledobálja maga alá és pár perc alatt megszült,mire az anyukája benyitott már kezében volt a baba. Második gyereknél a kórházban volt szólt,hogy mindjárt megszül e legyintettek,mondta,hogy érzi a fejét hát szinte nem értek be vele a szülőszobára. Anyukám minhármunkat hamar megszült, öcsémnél vizsgálatra ment e útközben jöttek a fájások mire beért fél órán belül megvolt a baba. Másik öcsémnél szólt hogy tolófájást érez nem ért oda az orvos csak a szülésznő volt jelen.
2015. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen villámszülés. Sajnos ezek a gyors szülések gyakran több sérüléssel járnak, mint az egy naposak. A testnek is kell idő a felkészülésre, tágulásra. Egyáltalán nem biztos, hogy baj, ha tovább tart egy szülés.
2015. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem az elsőt várom,nemrég szültem a harmadikat. :)

Gyors szülésem volt,jóslófájásokkal kitágultam.Rrendes szülés része 40 perc volt,de azért már 4 órával előtte voltak jóslófájások,tehát nem rohamszerűen jött.Csak érdekel,hogy aki azt mondja,fél óra alatt szült,tényleg annyi volt-e mindenestől vagy azért már órákkal előtte volt valami kis jele.

2015. máj. 5. 14:55
 7/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Én az első babámat szülte 13 honpaja. magándokihoz jártam, végig zárt volt a méhszáj. Egyik nap hajnali 1.55 -kor felébredtem, h pisilnem kell, és jött utána valami görcs. Aztán 10 perc múlva még egy. Mire a mentők kiértek már kb 2 perces fájásoknál tartottam, a korházban csak annyit kérdeztek, h apás szülés lesz -e. Mondtuk, hogy neeem, mi csak apás vajúdást szeretnénk. " Hát az már nem lesz" mondták ők. Zsupsz, föl az ágyra, doki jön, " gyorsan ki kéne nyomni, mert lassul a szívhang", hát kettőt nyomtam, és szevasz.... nem mondom,hogy fél ora volt, mert nem, de 1 orán belül megvolt a korházba érkezés után. Otthon pedig csak lezuhanyoztam, de utána rögtön hívta a mentőt a férjem. Hát it mondjak, nem erre számítottam egyébként. bekészítetünk mindent a papucstol kezdve a szőlőcukron át a nyugizenéig... :)
2015. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Bár csak ez az egy tapasztalatom van, azt hiszem, egyetértek azzal a válaszoloval, aki azt írta nem biztos, hogy ez a jo. Nagy, 4 kilo fölötti babám volt, vágtak-repedtem, hetekig alig bírtam járni, a korházban a császárosok jobban mozogtak, mint én. Pedig nem vagyok egy magamat elhagyo tipus.
2015. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első szülésem is viszonylag gyors volt. Oxitocint kaptam, rá 3 órára kint voltak a babàk. 35 hetesen születtek.


A màsodik szülésnél délben bekötötték az oxitocint, és fél kettőkor meg is szültem. 40+4 voltam, szinte semmi magzatvízzel. Katasztrófa volt, jobban fàjt, mint az első, és a doki sem ért oda időben. "Kisebb" horzsolásokkal és talán fél centit repedtem, de nehezebben gyógyult, mint a gátmetszés.

2015. máj. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!