Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Örökbefogadás vagy saját gyerek?

Örökbefogadás vagy saját gyerek?

Figyelt kérdés

egyre többen vannak akik azt az elvet vallják, hogy inkább fogadnának örökbe gyereket, mint szüljenek sajátot... mi ennek az oka vajon? Érdekes módon mikor még kisebb voltam, nekem is ez volt a szimpatikus.


29N


2010. febr. 24. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom, /lehet rosszul/, hogy ha orvosi igazolásod nincs arról, hogy nem lehet saját gyereked, akkor nem fogadhatsz örökbe, majd csak akkor, ha már 3 saját gyerek van.
2010. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
én nem tapasztaltam, hogy inkább örökbe fogadna valaki mintsem hogy szülne. Szerintem az örökbefogadás csak akkor szokott szóba jönni ha nem lehet saját. (max az unatkozó sztároknál divat ez az örökbefogadás)
2010. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

èn sem vettem észre.

én pl úgy voltam hogy mindenképpen szeretnék gyermeket, ha természetes úton nem megy beültetés és egyebekkel nem kísérleteztem volna mert hiszek abban hogy ha a sors nem akarja hogy természetesen jöjjön akkor inkább örökbefogadás maradt volna. de sikerült teherbe esnem. én inkább azon gondolkodom ha anyagiaink úgy engedik, akkor ha a második is megszületik, akkor nevelöszülöknek jelentkeznénk és arra készünénk, mert nevelöszülökre több szükség is van. sajnos sok szülö nem mond le a gyerekröl, vagy csak nem tudja megfelelöen gondozni és kénytelen a gyámhatóság elvinni a gyereket, és ha tudják nevelöszülöknél helyezik el átmenetileg.

ismertem egy nagyon fiatal csajt aki nem tudta gondozni a gyerekét, mert hanyag volt.legjobb barátnöm kertszomszédai voltak, egyidös gyerekekkel. a gyerek 2 éves volt és nem beszélt nem tudott viselkedni, folyamaotsan félt. 3 hónapra volt nevelöszülöknél mire rendezödött az anya egy kicsit, és a gyerek úgy jött vissza hogy mindenkivel beszélgetett, normálisan étkezett, nem félt és hihetetlen változáson ment át. Akkor láttam mekkora szükség van nevelö szülökre.

2010. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Én még sosem hallottam erről, kivéve Angelina Jolie-t, de neki van sajátja is.

Amúgy gondolom egyeseknek kényelmesebb...

2010. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%
Ilyenről itthon még én sem hallottam. Egy ismerős viszont örökbe fogadott, mert úgy tudták, nem lehet saját, aztán miután megkapta a kisbabát, terhes lett, és elvetette...
2010. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nem hiszem, hogy igaz az állítás, miszerint "egyre többen vannak akik azt az elvet vallják, hogy inkább fogadnának örökbe gyereket, mint szüljenek sajátot".

Az örökbefogadás egyáltalán nem könnyebb mint szülni, sem "kényelmesebb", csak egy módja a család alapításnak, és mivel egy másik embert veszed magadhoz, hát bizony nem egyszerű, épp úgy mint a "saját", ami egyébként helytelen jelző, mivel az öf. is sajáttá válik az örökbefogadás réven.

Tény, hogy a "lombikosok" sokkal nagyobb arányban szenvednek poszt-traumatikus depresszióban mint azok, akik egyből neki fognak az örökbefogadáshoz. Sehol nincs leírva, hogy csak akkor lehet öf. gyereked ha már szültél, vagy ha meddő vagy.

Angelina azután szült hogy örökbefogadott volna, és csak a férje miatt tette, de Magyarországon ez egyáltalán nincs úgy, bár sok gyerek szülőre vágyik itthon is. Az oka, hogy miért venne magához valaki gyereket ahelyett hogy szülné? Mert túlszaporulat van, mert gyereket milliói világszerte árva, mert adni jobb mint kapni, mert életet menthetsz és közben te is kaphatsz sokat.

2010. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!