Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedden fogok császárral...

Kedden fogok császárral szülni, mit válasszak (bővebben lent: érzéstelenítésre gondolok)?

Figyelt kérdés
Császárral kell sajna szülöm a heg miatt. Az első babám is császár volt, és mivel sürgősségi, ezért akkor altattak. Most lehetne a gerinc érzéstelenítés és az altatás között döntenem. Én nagyon szeretném, ha azonnal láthatnám a lányomat és akkor az érzéstelenítést kellene választanom. De nagyon-nagyon félek ettől, mindenki a rémtörténeteivel jön. Hogy fájni fog a fejem sokáig, nem is szabadna felkelni 12 órát és mégis 6 óra múlva felkeltenek zuhanyozni, sétálni. Van aki azt mondja, hogy lebénulhatok, na ez amitől nagyon félek. Van aki azt mondja, hogy ha rosszul adják be, akkor érezhetek így is fájdalmat a "rángatáson" felül. Az orvosom nekem inkább az altatást ajánlja, mert nagyon sok stressz ért az utolsó hónapban. Én már döntés képtelen vagyok, kérlek írjatok, a gerincbe adott érzéstelenítéssel kapcsolatosan, hogy mik a tévhitek, tényleg kell ennyire félnem tőle? Kérdésem hétfő(március 1-ig) reggelig aktuális, mert akkor már be kell feküdnöm. Ja, és kérlek drukkoljatok nekünk :)
2010. febr. 28. 11:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
szia! én altatást kértem, nekem ez így jobb volt. de az érzéstelenítésről szóló rémtörténeteket sem kell elhinni, egy barátnőm azt kérte, nincs vele semmi gond :) altatással kapcsolatban gondold át, voltál e már altatva, és ha igen, hogy viselted? én azért döntöttem e mellett mert jó viselem, de van, akinél ébredéskor erős izomfájdalmat, vagy egyéb kellemetlen mellékhatásokat okoz az altatás. ez egyénfüggő.
2010. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Én altatásban szültem császárral a ksifiamat,abban a percben mikor kérdezték,annyira tele volt a hócsukám,hogy csak túl akartam rajta lenni.

Akkor úgy tűnt jónak.

Én is félek a gerincérzéstelenítőtől,de inkább azt kérném mint az altatást.

Bár őszintén bízom benne,hogy a majdani 2. szülésemnél nem lesz egyikre sem szükség!

Hol fogsz szülni? Pici fiú lesz vagy pici lány?

2010. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Második vagyok,hányadik hétben jöttek rá hogy a heg miatt most is császárnak kell lenni?
2010. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
34. héten voltam Uh, akkor még nem mondták. 38. vége felé. Miért?
2010. febr. 28. 17:21
 15/24 anonim ***** válasza:

Szeptemberben szültem érzéstelenítéssel. Egyáltalán nem éreztem semmit, azt sem, hogy kivették a fiamat, semmi rángatást, matatást. Mikor letoltak az őrzőbe, akkor remegtem kb. 1 órát, de elviselhető volt. Este 8kor császároztak, reggel 5kor lemosott a nővér, de nem kellett felkelni. Majd a délelőttös nővér "állított talpra" reggel 8kor. Nekem nem mondták, hogy nem mozgathatom a fejem, egyáltalán nem fájt. Sőt, amit éreztem a lábam, mindig mozgattam egy kicsit, mert nagyon rossz volt, hogy tehetetlen vagyok. Éjjel 1re ment ki az érzéstelenítő, akkor kaptam fájdalomcsillapítót.

Lényeg a sok ivás.

5 hónapos fiúcska anyukája

2010. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet, hogy nem is bírom ki keddig. Azt hiszem elkezdődtek a fájások, gyengék de 10 percenként vannak kb 20 mp-ig. Ezek vajon már rendes fájások, vagy csak jóslók lehetnek?
2010. febr. 28. 21:12
 17/24 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez már az igazi. Tusolj le jó meleg vízzel, és ha múlik, akkor jósló, ha nem , akkor igazi:) Hajrá, megy a drukk:)
2010. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam pont itt voltam eszme cserén és másnap délután már meglett a picurka egész éjjel szemvettem mire beláttam ez nem jósló. Kitartást nyugi nem lesz semmi baj. Majd írj mi lett veletek.
2010. márc. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem hogy mikor mondták meg,csak azért mert mint emlitettem,én vagyok az aki szintén ebben a cipőben jár,és én sem tudom hogy fogok szülni még,azért érdekelt neked mikor derült ki.Vannak még fájásaid?Csodálkozom amugy hogy kivárták a 40-hetet.
2010. márc. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azok már az igazi fájások voltak! Március 1-én , hajnali 1.05-kor megszületett a lányom :) Köszi hogy drukkoltatok!
2010. márc. 4. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!