Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedden fogok császárral...

Kedden fogok császárral szülni, mit válasszak (bővebben lent: érzéstelenítésre gondolok)?

Figyelt kérdés
Császárral kell sajna szülöm a heg miatt. Az első babám is császár volt, és mivel sürgősségi, ezért akkor altattak. Most lehetne a gerinc érzéstelenítés és az altatás között döntenem. Én nagyon szeretném, ha azonnal láthatnám a lányomat és akkor az érzéstelenítést kellene választanom. De nagyon-nagyon félek ettől, mindenki a rémtörténeteivel jön. Hogy fájni fog a fejem sokáig, nem is szabadna felkelni 12 órát és mégis 6 óra múlva felkeltenek zuhanyozni, sétálni. Van aki azt mondja, hogy lebénulhatok, na ez amitől nagyon félek. Van aki azt mondja, hogy ha rosszul adják be, akkor érezhetek így is fájdalmat a "rángatáson" felül. Az orvosom nekem inkább az altatást ajánlja, mert nagyon sok stressz ért az utolsó hónapban. Én már döntés képtelen vagyok, kérlek írjatok, a gerincbe adott érzéstelenítéssel kapcsolatosan, hogy mik a tévhitek, tényleg kell ennyire félnem tőle? Kérdésem hétfő(március 1-ig) reggelig aktuális, mert akkor már be kell feküdnöm. Ja, és kérlek drukkoljatok nekünk :)
2010. febr. 28. 11:27
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ja, és a gerinc érzéstelenítést választottam... sajnos. Nekem nagyon rosszul jött be. Mindent érzetem, nagyon fájt, szülés közben ezért "sokkot" kaptam és el kellett engem altatni :( De ez már a múlté...! A kicsi lányzó egészséges és gyönyörű! Ma jöttünk haza :)
2010. márc. 4. 16:33
 22/24 anonim ***** válasza:

Gratulálok!:)

Engem is altatak,már írtam ide...

Akkorúgy volt jó!

Hogy hívják a kishölgyet?:)

2010. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Mármint a csészározás közben érezted a dolgokat? Egyébként nagyon gratula nektek,jó egészséget a picinek,neked meg mihamarabbi felépülést!!!Amugy az első vagy a második császár utáni napok voltak nehezebbek?
2010. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszi a gratulációt :) Egy levélben válaszolok nektek, ha nem haragszotok. Zoé lett a neve és nagyon ráillik.

A vágást nem éreztem. utána pedig azt hogy szét akarnak szakítani, folyamatosan erős rángatást, mintha valaki erőszakosan a szerveimet akarná kirángatni. Aztán se kép se hang, elvesztettem a tudatomat. Önkívületi állapotba kerültem. Állítólag agresszív lettem és amiatt el kellett altatni engem, mert nem tudták folytatni a műtétet. A baba még az altatás előtt megszületett, legalább abból ő nem kapott. Azt hiszem én vagyok az az 1%, aki így reagál erre a gerinces érzéstelenítésre. Legközelebb fel sem fog merülni a kérdés bennem, hogy mit válasszak, de nem is választhatnék szerintem.

Nem volt különbség a lábadozást illetően. Annyi hogy tudtam mire számítsak, ha felébresztenek. Ugyan olyan nehéz volt felkelni először. Ugyan úgy a második nap már jobb volt. És a harmadik nap már szinte szaladtam :) Felkelni az ágyból még most is csak lassan tudok, de napról napra jobb. Szorítok neked is, hogy kellemes legyen a szülésed! És nem akarlak lebeszélni a gerinc érzéstelenítésről sem(nem volt szédülés, sem fejfájás nekem), mert lehet, hogy neked meg pont az altatás után lenne mellékhatás. Van aki az után agresszív, vagy hány, stb.

2010. márc. 6. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!