Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 17 évesen nehéz lehet szülni?

17 évesen nehéz lehet szülni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,38hetes terhes. Unokatesom is ennyi idősen szült és nem panaszkodott és még hallotam pár fiatal csajt hogy könnyű szülése volt. De már anyum és az idősebbek ugy mesélnek rola mint ha annál fájdalmasabb nem lenne.

2015. júl. 6. 01:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Fiatalabb korban a medence izületei és a lágy szövetek is könnyebben tágulnak.
2015. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Csak ne nyerítsen! Különben nincs az a fájdalomcsillapító, ami hasson!


xDDD

eléggé fiatalon vágtál neki az életnek... Hát biztos nem lesz könnyű maga az élet, de a szülés sem. Valószínűleg nem lesz fájdalommentes...

Elvileg maga a szülés nem lesz nehezebb, orvoshoz azért járj el, hogy minden rendben alakul-e. Viszont az az utáni élet biztos az lesz... én még mindig ott vagyok kiakadva hogy 17 évesen...

2015. júl. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
A szülés lesz még a legkönnyebb.
2015. júl. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Én érzéstelenítő nélkül vajúdtam 8 órát aztán jöttek rá,hogy el van fordulva. Csak ezt nem értem,hogy nem vették észre egy 38 hetes babánál :D

Nem volt annyira vészes. Az igaz,hogy nagyon fájt,de ki lehet bírni és ha meg látod a babád minden elszáll amit éreztél.

Viszont ha nem indul meg és megindítják az hosszasabb procedúra. Szóval tényleg kibírható :D én 16 voltam és most volt 13 hós a fiam.:)

2015. júl. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Gratulálok ehhez a komoly döntéshez. Ha már ennyi évesen ezt eldöntöttétek. Megteremtettetek mindent egy babának. Még akkor is ha esetleg a szülők állják a nehezebbik oldalát a gyerek nevelésnek. Arra azért kiváncsi lennék hogy hol dolgoztok, milyen anyagi háttérrel bírtok.
2015. júl. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen szültem és nagyon nehéz volt. 19 óra vajúdás után nyomta ki belőlem az orvos.
2015. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi idős korban könnyű még szülni, mert a gyerek belülről megszórja a hasad tündérporral, ezzel érzéstelenít, aztán elhúzza a cipzárt, kijön és visszahúzza a cipzárt, ezzel kész is az egész.


Nem is az a durva, hogy te terhes vagy, hát istenem megesik néha, előfordul nah. De hogy az unokatestvéred is, meg még pár ismerősöd is ennyi idősen szül, nah számomra ez az elgondolkodtató, hogy valahol ez a sztenderd, ez a kiindulópont.


Egyébként általában, de nem mindig valóban könnyebb fiatalon szülni. De ettől még vannak ennyi idősen is nehéz szülések. Ha a tiéd pont ilyen lesz, akkor fogod szarni (szó szerint is), hogy általában könnyebb ebben a korban a.szülés.

2015. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Utána nehezebb lesz ami rád vár, és tovább tart...
2015. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha term. Uton szulsz nem lesz semmi extra jobb esetben. Ha csaszarral, akkor nagy esetben mondhatja a doki hogy nem vallalja a gerincerzestelenitest. Inkabb altatasban vegzi. A 14 eves csajszi mellettem igy járt. Raadasul 1 ora alatt 4ujjnyira tagult, de a baba nem akart kijonni. Olyan fajdalmai voltak, hogy sirt. Ctg-n en ilyen hullamokat, hegyeket sose lattam még. Az enyém ahhoz képest kutyaf.sza volt. A labadozasrol ami utana jon ne is beszeljunk. De szerintem a csaj egy eletre megtanulta hogy vigyazuon ha nem akarja ezt atelni. Masik 17evesnek meg se kottyant... Term. Uton szult.
2015. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

"olyan fájdalmai voltak, hogy sírt".


Hát ez azért nem annyira ritka dolog, és nem is korfüggő.

A szülés fáj. Nem kicsit, nagyon. Speciel nekem halálközeli élmény volt, másfél napig tartott.

Vannak szerencsések és kevésbé azok. Hogy ő melyikbe tartozik, utólag kiderül.


De abban igazuk van, hogy nem ez a legnehezebb része. Majd 4 hónapos korában nézz tükörbe és gondold végig, mennyit aludtál, ettél, pihentél az elmúlt hetekben (már, ha nem a nagyija neveli majd, hanem tényleg vállaljátok a gyereket).

2015. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!