Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az előfordul, hogy v-kinek...

Az előfordul, hogy v-kinek természetes szülés után nem kell varrni semmit?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ez mitől függhet? Alkattól vagy lehet v-hogy tenni is ezért?
2010. márc. 5. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Gátvédelemmel kell szülni, akkor nagy eséllyel nem kell gátmetszés, sem varrás. Vannak mindenféle olajak erre, amivel a gáttájékot kell masszírozni, hogy a szülésre az ott lévő izmok kellőképpen ellazuljanak. Ennyit tehetsz.
2010. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Vannak már olyan helyek, ahol nem csinálnak automatikusan gátmetszést. A kitolási szakaszban olajjal kenegetik, hogy ne repedjen. De szerintem alkattól is függ.
2010. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Hát persze. Ezt hívják gátvédelemnek.

Sajnos az elmúlt években leginkább az volt a gyakorlat, hogy az orvosok (főleg első babánál) mindig vágtak, ha kellett, ha nem Ez nekik "kényelmes" több szempontból is:

lerövidül a kitolás, és nem reped/szakad a gát, hiszen már ott a vágás...

Az utóbbi években terjed egyre inkább, hogy lehet "alternatív módon" vajúdni (nem fekvő helyzetben, hanem különböző pozíciókban, ahogy a kismamának kényelmes), és hogy lehet gátvédelemmel szülni, akár első babát is.

Ehhez kell egy olyan orvos, aki nem ellenzi ezt, és lehetőleg szülésznő/bába, aki közreműködik.

Már egy hónappal a szülés előtt lehet otthon masszírozni a gátat, tágítgatni (persze csak problémamentes terhesség esetén!) De ehhez célszerű kikérni hozzáértő (bába/dúla/szülésznő) tanácsát, hogy hogyan kell.

Amikor eljön a tényleges szülés ideje, a segítő a gátmasszázsolajjal kenegeti és tágítja a gátat, illetve a kitolást irányítja, a babának szép lassan kell kijönnie, nem kirobbanni, így "sérülésmentesen" lehet szülni.


Nekem az első babámmal nagyon elhúzódott az egész vajúdás és kitolás, a baba szíve lelassult, így sürgősségi gátmetszést végzett az orvosom (+ oxitocin + nyomás a pocimra felülről), hogy villámgyorsan kint legyen a baba. Sajnos még tovább is szakadtam...

A másodikommal majdnem sikerült, csak ott meg amikor kint volt a feje, rá volt tekeredve a nyakára a köldökzsinór (ezt nekem csak utólag mondták meg!), ezért a testét "gyorsan" ki kellett nyomnom, így a régi gátsebem mentén picit berepedtem.

De így sem lehet összehasonlítani a regenerálódás mennyivel gyorsabban ment...


Igen, alkat kérdése is lehet, de szerintem mindenképp érdemes megpróbálni a gátvédelmet, max. ha nem sikerül, Te mindent megtettél...


Jó szülést!

2010. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gátvédelem mellett is előfordulhat, hogy varrni kell. Én mindhárom babámat gátvédelemmel szültem, és mindhárom alkalommal egy picit repedt, de csak 1-2 öltés kellett, és nem fájt. A gátmetszésések panaszkodtak, de nekem semmi bajom nem volt. Persze biztos az a legjobb, ha egyáltalán nem kell varrni, de nekem majdnem 4 kg-s babáim voltak, nagy fejjel.
2010. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" 3 kilós volt a babám, de első babám volt és így is gátvédelemmel jött világra. Én mondtam a dokinak, hogy vágjon nyugodtan, de aztán azt mondta, hogy nincs rá szükség...és tényleg nem is volt. Kibújt szépen a baba és nem is szakadtam, nem kellett egy öltés sem. Én előtte nem készültem rá, nem maszírozgattam, mert én gátmetszésre voltam rákészülve. Tehát igen, ilyen is létezik. Nekem azt mondta a szülésznő, hogy minden rajtam múlt, mert nagyon fegyelmezett voltam és végig ura voltam a testemnek.
2010. márc. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen.Nekem 3090 grammal született a babám,se kívül,se belül nem repedtem.3 napot voltam a khzban(Szt.István)de én egy szurit sem kaptam(2.5 ujjnyira nyitva voltam,amikor bementem,burkot repesztett a szülésznőm,és kb.3 óra múlva megszületett a babám.
2010. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ket babat szultem gatvedelemmel.

Az elso kozel 4 kg-os volt nagy fejjel, sehol nem repedt, szakadt, szepen, lassan, koordinaltan toltam. Nem volt mit varrni.

A masodik babam picivel volt 3 kg felett, kisebb fejjel, viszont oxytocint kaptam es olyan erovel jott a kitolas, hogy nem tudtam iranyitani, toltam, mint a gep, emiatt repedt picit a mehszajam, a gat nem. A mehszajvarrast nem ereztem, a varratok kipotyogosak, szules utan sem fajt semmi.

Szoval sikerulhet.

2010. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!