Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Mi még csak most járunk a 7. hétnél, de az apuka egyértelműen kijelentette,hogy ő nem akar bent lenni a szülésnél. Fél,ha vért lát, de azt mondja őt inkább az zavarná,hogy ha látja,hogy szenvedek. Csak szerintem önzőség? Én reagálom túl? Mert fájni úgyis fájni fog, ha homokba dugja a fejét ha nem. És ha bent lenne velem legalább könnyebb lenne megbírkózni a dolgokkal.
2015. júl. 25. 18:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem minden apás szülés fenomenális élmény, de erről nem az apák tehetnek. Vannak nők, akik megbánják szülés közben, hogy a férjüket behívták, mert minden érintés, jó szó inkább zavarta őket a vajúdáskor. Szerintem az utolsó pillanatban még meggondolhatja magát, de ha az egyik fél valamit nem akar és ez bármire vonatkozik, akkor a másik ne erőltesse. Ismertem olyan apukát is, aki rosszul lett szülés közben, neki a gyereke születése így lett életreszóló élmény. Ha sikerül összeszednie a bátorságát, az jó, de te ne erőltesd, mert akkor szülés közben még az ő idegeskedése is inkább teher lesz neked.
2015. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A férjem se jött be, de még a folyosón várakozva is rosszul lett, amikor hallotta h üvöltök, egyik nővérkének meg kellett tartania,majdnem elájult.

Férjem mondta h élete legintenzívebb élménye volt még így is, lepergett előtte az élete stb...

Én örülök h nem kellett még miatta is aggódnom.

Mondjuk az én esetemben az volt, hogy volt már sokkal fájdalmasabb és hosszabb ideig tartó kórházi tartózkodásom, ahhoz képest a szülés semmi volt, azt is túléltem egyedül,így nem agyaltam azon h jajj fájni fog, tudtam h bírni fogom.

Na meg azt a sztorit se tudom elfelejteni h a férj elájult a szülésnél és annyira rosszul esett h bele is halt a fejsérülésébe. Ezt én inkább nem kockáztatnám meg, ha a férjem úgy érzi,h nem akar bent lenni.

2015. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld meg vele, hogy miként érzel és mit szeretnél, de hagyj neki egy kis időt megemészteni a dolgot. Nem tartom kizártnak, hogy addig megváltozik a véleménye. Ha az utolsó pillanatokban is ragaszkodik a mostani véleményéhez, akkor nem erőltetném.

Nálunk nem volt kérdés, az első pillanattól kitartott a párom amellett, hogy bent lesz a szülésnél. Én ennek örültem és bár sok esetben a világomat sem tudtam a vajúdás alatt, mégis jól esett, hogy ott van, fogja a kezemet, adja a számba a szőlőcukrot vagy éppen hozza a hideg vizet. Ráadásul császár lett a vége, így kettőnk közül neki mutatták meg előbb a gyerkőcünket, mert én először csak annyit láttam, hogy bebugyolálva viszik mosdatni, ő viszont azt végig is nézhette. :)

2015. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Èn ùgy vittem vègig a trerhessèget h apa nem lesz bent, mondta h nem szeretne, pont ezekkel az indokokkal mint a te fèrjed, elfogadtam, nem győzködtem. Erre mikor a vajùdòbòl a szülőszobára vittek, ott állt beöltözve, mondván meggondolta magát. Utòlag azt mondja h nem bánta meg h bejött. Amùgy nő lètrmre èn sem mennèk be egy szülèsre, tuti elájulnèk.
2015. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A szülés a hagyományok szerint az asszonyok dolga volt mindig. Férfi segítők nem szoktak jelen lenni. Ez csak egy új szokás mostanában, ami valakinek bejön, valakinek nem.

Keress inkább egy női segítőt, lehetőleg már szült nőt, aki bemegy veled.

Nem a fájdalom a gond csak a szülésnél. Vér, pisi, kaki, mindenféle testnedv. Nem éppen guszta. Nem biztos, hogy ezt minden férfinak látnia kell. Aki bírja, annak oké, de aki nem, azt mi a fészkes fenének erőltetni?

Nem akar önző lenni persze, bemegy, aztán rosszul lesz, vagy esetleg másképpen fog már rád nézni. Ez hiányzik?

Ha egy pasi bizonytalan egy kicsit is, akkor maradjon kint.

Majd ott el lehet dönteni, de erőltetni eszedbe ne jusson!

Csak olyan ember legyen veled, aki támaszt tud nyújtani!

2015. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!