Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Titeket is bosszant, amikor...

Titeket is bosszant, amikor mindenki meg akarja magyarázni, hogy mikor fogtok szülni, meg hogyan? (persze nem az orvos)

Figyelt kérdés
Vagy lehet, hogy csak nagyon türelmetlen vagyok így a végén és ezért vagyok idegesebb?
2010. márc. 8. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Khm...az ilyeneket rövid úton szoktam leállítani-a másik vérmérsékletének megfelelően...tehát ahogy ő közli,hogy én majd mikor hogyan,blablablabla.....én pont úgy közlöm vele,hogy talán majd én eldöntöm,hogy mit mikor hogyan,nem tűrök beleszólást....nagyon sok ilyen van aki majd tudod megmondja,hogy TE mikor fogsz szülni,NE HAGYD,ha normálisan mondja,te is közöld vele NORMÁLISAN amit gondolsz...HA NEM NORMÁLISAN MONDJA,te is MONDD NEM NORMÁLISAN....amit gondolsz..
2010. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Huhhúúúú, de jó, hogy ezt az eszembe juttattad! Már el is felejtettem a nagy eufóriától, hogy mennyien megmondták a "frankót"... Anyám szerint "az életemért könyörögve fogok ordítani, kishíjján belepusztulok majd, a kapaszkodócsövet ketté fogom törni és imádkozok a teremtőnek, hogy soha többé ne kerüljön a szemem elé a férjem..." Anyósom szerint annyit ültem a gép előtt terhesen, hogy 96 órát fogok vajúdni az ellustult és tartástalan medenceizmaim miatt és a gyerek oxigénhiányos lesz az elhúzódó szüléstől, és mind a ketten meg fogjuk szenvedni a "gépezést"..." Egyedül szegény 83 éves nagymamám nem akart a koporsóba tenni és azt mondta: "Kislányom, te 3 óra alatt meg fogsz szülni, sugárzol, nagy hassal is pattogsz, mint a nikkelbolha, energikus vagy és fitt..." Igaza lett... 3.5 hós a kisfiam most és még 40x megszülném, olyan gyors és kíméletes szülésem volt.
2010. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

fú, látom vannak mindenhol "okos" rokonok, akik már egy-két gyereket megszültek és azt hiszik, hogy aztán mindenkinél ugyanúgy van... én már attól is a falra mászok, amikor azt magyarázzák, hogy "dehát nincs is lent a hasad!" ...éééééééés??? Valakinek egyátalán nem száll le, ha jól tudom.

Na és aztán jönnek azzal, hogy majd mennyit fog sírni a baba, vagy hányszor fog kelni éjszaka...

2010. márc. 8. 09:09
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is voltak/vannak okos rokonok!

Tudom ajánlani, hogy vagy engedd el a füled mellett a dolgokat és ne idegesítsd magad miatta, vagy szólj vissza, mert ha már ilyenek akkor mikor még csak terhes vagy milyenek lesznek ha meglesz a baba?! Nekem 14 hónapos a lányom, de még mindig van 1-2 okos rokon mogul, akik jobban tudják a dolgokat, a baba jelzéseit is jobban értik és természetesen ők tudják a legjobban és legygyorsabban megnyugtatni is őt! Ezek közül az a legmeredekebb, mikor a 70 éves nagynéni közli a tutit, mikor még gyereke sincs! Na most jól kipanaszkodtam magam! :)

Nyugodt és beszólásmentes babavárást kívánok!

2010. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És nem csak "okos" rokonok léteznek hanem nagyokos ismerősök is...még egy se szült de már jobban tudja mit mikor kell éreznem, hogy álljak, egyek, üljek, hajoljak, mit viseljek, mert az ő rokonánál, ismerősénél így meg úgy volt, ezt meg azt mondta az orvosa.És ha én nem úgy csinálom akkor majd meglátom, hogy mi lesz... Meg majd megtudom milyen lesz ha szülök...Persze a szülésről is csak hallomásból van némi fogalmuk az ilyeneknek de az elrettentő tanácsokkal, hogy így, meg úgy fog fájni bőven el vannak látva.Ne tudjátok meg, hogy a h1n1 oltási mizéria idején mit kellett végig hallgatnom, hogy mennyire nem lennének a helyemben, stb. Azok az őszintétlen sajnálkozó vigyorok...legszívesebben bemostam volna egy nagyot mindnek.

Ááá, most megint jól felpörgettem magam, ahogy ezekre gondoltam...

Szerintem kedves kérdező nem gondolom, hogy türelmetlenebb vagy így a vége felé. Csak ha folyamatosan kapja az ember az ilyen kis "csomagokat" akkor egy idő után tele a bugyor és akkor robban az ember. Már én is a célegyenesben vagyok és egy kissé már nálam is tele a padlás...

34 km

2010. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én egyszerűen anyukámnak is megmondom hogy nem kérek segítséget és bele szólást pl a fürdetést mindenáron meg akarja mutatni... Mintha hülye lennék és megfolytanám a fiamat. Én most vagyok 40 hetes de kaptam én is a hülyeséget... Ne erőlködjek wc-n mert megszülök. Ne álmodjak a szüléssel mert volt olyan aki megszült (nem hallottam olyanról aki átaludta a vajúdást).


H1N1 oltásnál a zöldséges hogy úristen beoltattam magam? Mi lesz a gyerekkel!!! így meg úgy fog meghalni és hogy mennyire ártok neki. válasz: Röfögni fog és 8 melle lesz és megyünk titeket az intenzívre látogatni amikor ti hullotok sorba.

Egy kedves nő a vérvételen (21 évesen lettem terhes) terheléses cukornál 25. héten Úristen megint valaki aki felcsináltatta magát és milyen szar anya leszek mert a tojáshéj még a seggemen és nem hogy mással foglalkoztam volna mint hogy a f@szt cibálom... (Na a büdös qrva anyádat gondoltam, adtam is neki) Elnézést de ha nem tudják otthon rendesen megdugni akkor ne olyat bántson akit szemmel láthatóan igen...


Volt egy ígéretem karácsonykor vacsora közben hogy aki direkt próbál csesztetni idegesíteni vagy bármit a családból bárki legyen is az a fogait kiköpi és az életben nem lesz köze a gyerekemhez... Ezt én mosolyogva mondtam amitől a többi sírt. De azóta kuss van. Aki erőszakos azt ne kíméld vagy ha érzed hogy direkt bánt...

Rendesen hülyének néznek az emberek... Mintha felelőtlen lenne és egy rakás szerencsétlenség az összes kismama... Egyet már pofán verek...

2010. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondogatták,a hozzá nem értő okosok,mikor a fiamat vártam,hogy biztos előbb jön és nagyon gyors szülés lesz.Nem nagyon értettem,már akkor sem,hog ezt honnan veszik.

9 napot hordtam túl,császárral szültem.

Erről,ennyit!:)

20 hónapos nagyfiú anyukája

2010. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jajj, de örülök! Na, nem annak, hogy most ti is jól felhúztátok magatokat, csak hogy nem vagyok ezzel egyedül! Már emiatt is kezdett bűntudatom lenni, hogy biztos érzi szegény gyerek, hogy ilyen idegbajos vagyok, de már látom, hogy normális vagyok, csak tényleg sokan unatkoznak és imádnak okoskodni... az a baj, hogy én úgy utálok vitatkozni és nem is akarok ilyeneken leállni senkivel, csak a fülem mellett sem tudom mindig elengedni és aztán meg magamban fortyoghatok, vagy itt kipanaszkodom legalább :-)
2010. márc. 8. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Huhúúú. Nekem apukám volt szülész-nőgyógyásztól kezdve gyerekorvoson keresztül belgyógyászig minden:D:D Ja, szülés után pedig védőnő! :D

Nem kérdeztem senkitől, hogy milyen szülni, kivéve egy barátnőmet, aki annyit mondott, hogy 'hát fáj nagyon, de megéri'. Nekem azt nem akarta elhinni senki, hogy mikor hány hetes voltam. "CSAAAAAKKKK?????" Te jó Ég, már rég szülnöd kellene ekkora hassal. Tény, hatalmas volta hasam, mégis 8 nappal a kiírt után szültem:)

Nyugi, szülés után is lesznek ilyen okos, kedves emberek. Ehhez egy rövid sztorit engedj meg. Sétáltunk a fiammal, találkoztunk egy nénivel, aki hát nem éppen a jóindulatáról híres. Leszólított minket, kérdezte fiú-e vagy lány(pedig egyértelmű kékben volt) és utána megkérdezte: Apja van??? Húúúúúúúú, na ez kivágta nálam a biztosítékot. Főleg, hogy nagyon régen együtt vagyunk a párommal és kb. 200x látott minket együtt és nem is vagyok az a kicsapongó típus. :S

Könnyű szülést!

2010. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

11:06

Te! Ezt a tojáshéj a s.eggeden van,stb vérvételen elhangzott dumát szemtől szembe mondta a vért vevő nő?!

Húhú nekem is mondhatta volna,a fogait vertem volna ki élvezettel:)Amúgy se a türelmemről/megértésemről vagyok híres,próbálna nekem valaki ilyet mondani....kirángatnám a hajánál fogva a rendelőből..


Remélem annál is jobban megadtad neki ami jár!Megy a plussz neked:-)

2010. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!