Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Végeznek császárt altatasban...

Végeznek császárt altatasban is? Mennyire káros a babára nézve (az altato)?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak sürgősségi császárt végeznek altatásban, de azt is csak ha nagyon muszáj. Ha programozott császár lesz, akkor kell előtte aneszteziológushoz is konzultációra menned, ő megmondja hogy egyáltalán lehet-e a kórtörténeted alapján. Szerintem vele tudod ezt részletesen megbeszélni, itt nem hiszem hogy jó, a te esetedhez megfelelő választ kapsz így ismeretlenül.
2015. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb a kockázata, mert átjuthat a baba szervezetébe az altatószer és a légzőrendszert lassíthatja.


Mondjuk én a nyolcvanas évek elején születtem altatásos császárral és nem volt gond. De nem vagyok reprezentatív minta :)

2015. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ma már csak akkor csinálják, ha nagyon muszáj, mert káros lehet a babára. Kényelmi szempontból nem csinálják, az biztos.
2015. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

2 hónapja császároztak. 6an voltunk a megfigyelőben, én voltam egyedül programozott, érzéstelenítővel császároztak ( első babám s.császáros, szintén érzéstelenitővel csinálták)

6 emberből 3nak altatásban csinálták meg a műtétet. az egyikük bepánikolt és kérte hogy altassák, másikuk egyből altatást kért, a harmadik lánynak komplikáció lépett fel és császár után volt még egy 2 órás műtéte őt azért altatták.


szóval szerintem kórháza és orvosa válogatja.

én a tubus miatt nem engedtem volna az altatást magamnak.

2015. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel sokat vajúdtam, de volt idő az érzéstelenítésre. A második viszont sürgősségi lett, altatással. Én megkérdeztem, mennyire káros. Azt mondta az anesztes, hogy semennyire, mert annyira gyorsan altattak és készítettek elő, majd szinte kikapták a babát, hogy el se jutott hozzá a szer. Nem is láttam rajta semmi különöset, pont úgy viselkedett, mint az első, pont annyit aludt, nem sárgult be, evett, kiegyensúlyozott volt.
2015. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősnek nem hatott az érzéstelenítő (2 sem) ezért altatták.

A császármetszést úgy végzik hogy az ember keze lába ki van kötözve, erre azért is van szükség mert nem várják meg hogy rendesen elaludj (csak hogy rendesen bekómálj) nehogy a placentán keresztül a baba is kapjon az altatóból.

2015. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A második császáromnál altattak, mert nem tudtak érzésteleníteni, állítólag nagyon gáz a gerincem. Egy csomó ideig vacakoltak.

A babának közben egyre rosszabb lett a szívhangja, ezért gyorsan elaltattak. Állítólag ilyenkor jobban sietnek a baba kivételével, de nekem az első császárnál is úgy rémlik, hogy érzéstelenítés után pár perccel már nézhettük is egymást az ikrekkel.

2015. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem sürgősségi császárom volt, de már be volt adva az EDA a vajúdáshoz, ezért nem altattak. Viszont én negyven évvel ezelőtt altatásos sürgősségi császárral jöttem a világra, és újra is kellett élesszenek, mert annyit kaptam az altatószerből, hogy nem kezdtem el spontám lélegezni. (Nem lett semmi bajom ettől amúgy, normálisan fejlődő, értelmes gyerek voltam, később három diplomát szereztem.)
2015. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2015. aug. 18. 08:19
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem sima szülésem volt, bár nem állt el a vérzés és műtöttek. altatásban műtöttek, de nem örülnek neki (és én tudom etetni, tehát úgy még kevésbé jobb) bár nálam babóca már akkor kinn volt.
2015. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!