Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik magánkórházban szülnek:...

Akik magánkórházban szülnek: mi történik, ha olyan probléma alakul ki a terhesség alatt, aminél az állami kórházakban "befektetni" szoktak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mondjuk pl. a terminustúllépésre, vagy ha túl magas az utolsó hetekben a vérnyomás. Ezek miatt általában állami kórházban javasolják a terhespatológián történő elhelyezést a szülésig, de a magánkórházakban (ahol elvileg nincs fekvőbeteg osztály), mi történik? Elirányítanak államiba, vagy máshogy oldják meg?

2015. aug. 14. 17:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék,hogy minden kórházzal/orvossal létezik nyilván negatív tapasztalat is,nem lehet mindenkinek tökéletes ugyanaz a hely és orvos.

Érdmes személyesen körülnézni,informálódni,magánhelyeken nagyon szívesen körbevezetnek,tájékoztatnak,rá lehet mindenre kérdezni,hogy mit kapsz a pénzedért.

2015. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%
Magas es nehezen bealllithato cukornal mindenkeppen olyan szülészet kell, ahol van újszülött intenzív. A terhességi cukorbetegseg ek lehet komoly szövődménye is. Nem minden magánkórházban van a megfelelő szakmai háttér meg.
2015. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Magas cukrom volt,mellé más betegségem is..

Oszt.főorvos nőgyógyászom javasolta Papp Professzort a Kútvölgyi(Maternity) Klinikán,hogy ő az egyik legnagyobb szaktekintély az országban,nála leszek a legjobb kezekben.

Igaza volt,nagyon sok pénz volt,de nagyon-nagyon profik,felkészültek,sosem éreztem egy percig is,hogy rossz kezekben lennék.Megjártam már pár osztályt,úgyhogy tudom sok kórház örülne olyan felszereltségnek és műtőnek,mint,ami ott van.

Szerettel ajánlom én is mindenkinek Őket.

2015. aug. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A Maternity más! Én a konkurenciájáról beszéltem. Papp prof tényleg szaktekintély. A baj az, hogy újszülött intenzív nála sincsen és ha gáz van, akkor ott is viszik a babát. (mondjuk az más kérdés, hogy a Sotére szervez a prof úr összeköttetést)
2015. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%
Én nem értem mit vannak úgy oda ezzel a PIC-el. A fél ország úgy szül államiban hogy nincsen. Elég nagy tömegnyomor lenne, ha mindenki lerohanná azokat a kórházakat, ahol van.
2015. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%
Közepes és magas kockázatú terhességnél mindenképpen érdemes olyan helyre menni, ahol PIC van.
2015. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezt az orvosok tudják, hogy mikor kell olyan helyre menni és mikor nem. Én attól vagy ki teljesen, hogy itt állandóan az megy, hogy ha valaki magánkórházat választ, akkor tuti, hogy megjelenik egy-két ember, aki felelőtlenezi, mert hogy ott nincs pic. Az egész országban 29 helyen van, amiből 7 Pesten található. Nem nehéz kiszámolni, hogy rohadt sokan szülnek olyan helyen ahol nincs, de azoknak a kórházaknak a kérdéseinél soha nem jelenik meg senki, hogy azt huhogja, hogy meg fog halni a gyereked, vagy majd elviszik tőled és hogy mehetsz már oda.
2015. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%

Amit írtam az előbb, továbbra is tartom. Akinek valamiért magasabb a rizikója (pl terhességi cukorbetegség, ahol lehet magzati szövődmény) jobban teszi, ha olyan helyre megy, ahol van újszülött intenzív. Ez nem csak az én véleményem, hanem annak idején az orvosaimnak is ez volt. (holott az egyik magánklinikán vezetett szüléseket, tehát érdeke ellen beszélt).

Továbbá a terhességi diabates csapatmunkát igényel, ami nem minden magánkórházban biztosított. Ott, ahol én szültem, ez nem volt. Gondja lett a gyerekemnek, melynek ma is isszuk a levét. Soha többet nem szülnék magánkórházban. Lehet lepontozni, nem érdekel!

2015. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Friss élmény: A Maternityben másik kórházba utalnak be, ha ilyen van, ott fekszel és hozzájuk mégy szülni. Kicsit véreztem pár hete, és a doki mondta, ha nem múlik el, akkor egy hét kórház államiban (elmúlt).


Az más, hogy ott nem stresszelik túl a dolgokat, kicsit nyugatiasabb a szemlélet, de azért mindig segítenek.:) Ha pl. csak fekvésről van szó, akkor azt otthon is lehet úgy, hogy a férjem behozza az üdítőket, nemcsak egy rideg kórházban. Az én ottani dokim legalábbis így vélekedik a kérdésről.

2015. nov. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!