Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki, hogyan vette észre, vagy...

Ki, hogyan vette észre, vagy ki szólt és segített a szülés utáni depresszióval?

Figyelt kérdés
2015. szept. 10. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló lett, mikor a sírás napi szintű elfoglaltságom lett, több mint fél évig. A perinatushoz mentem segítségért. Sokat segítettek.
2015. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szörnyű, de 3hónap után érzek még csak valamit a fiam iránt. eddig csak etettem, öltöztettem, fürdettem.még csak most fogom a kezembe hosszabb időre. ha ránézek sírok, ha megkérdezik hogy vagyok sírok.

császároztak kora baba, nehéz feldolgozni a gyerekintenziven történteket. és most gondolom azt hogy talán engem is elért a depresszió. anyukám is depressziós volt de ő nem tudta magáról, a mama vette észre és ő segített neki

2015. szept. 10. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos volt, mikor ki tudtam mondani, hogy mennyire szeretem őt. Ne szégyellj semmit, de kérj segítséget! Muszáj! Ha budapesti vagy, írj privit, és adok elérhetőséget azokhoz, akik nekem segítettek fantasztikus emberek. De ha nem vagy budapesti, akkor is keress egy pszichológust! Egyedül is megoldanád, biztosan, de felgyorsítja a folyamatot egy szaksegítség! Ne halogasd! Én bánom, hogy későn mentem. Addigra olyan érzéseim voltak, hogy már megbántam, hogy vállaltam őt, sőt, amikor a szoptatás nem ment, kifejezetten haragudtam rá. Sosem bántottam, de nagyon mérges voltam rá is, magamra is, a kórházra is. Nekem is császárom volt, előtte meg hosszú kínlódás, sok trauma ért bent. Idő kell feldolgozni, de a segítség sokat tehet, hogy hamarabb sikerüljön!


A Facebook-on van szülésélmény feldolgozó csoport, ott is szívesen meghallgatnak olyanok, akik tudják, min mentél keresztül és jó szívvel ajánlanak segítőket közel a lakhelyedhez!


Kitartás! Nem vagy egyedül!

2015. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nők kb. 10-15 %-át (egyesek szerint még többet) érint ez a probléma, kisebb-nagyobb mértékben.


Ez egy hormonális defekt, ami tudatosan, akarattal nem irányítható.


Az első szülésem után súlyos (pszichiáter kezelt, anyukám szinte ideköltözött hozzánk), a második szülésem után enyhe gyermekágyi depresszióm volt, így tudom, miről beszélek.


Én hozzájuk jártam, tudom ajánlani Júliát:

[link]


Ha úgy gondolod, tudok még segíteni, írj priviben.

2015. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


én is haragudtam rá nagyon, főleg azért mert előbb jött,de sajnáltam isés most is hogy miken ment keresztül. és hogy nem támogattam. 1 hetes korában foghattam meg először.

én sem bántottam soha, de van egy 3évesem, egész napegyedül voltunk és volt hogy a szavaimmal őt bántottam. nagyon megvisel. lehet tényleg felkeresek vlakit. sajnos nem pest megyeiek vagyunk.

nagyon köszönöm a segítségeteket

2015. szept. 11. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!