Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek, kinek hogy indult...

Mesélnétek, kinek hogy indult a szülés?!

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előjel nélkül 5 perces gyenge fájásokkal, amik aztán fokozatosan erősödtek és gyakoribbakká váltak. Előtte nem ment el nyákdugó, nem voltak jóslófájásaim, nem volt hasmenésem, nem dagadt be az arcom, csak jóttek a fájások.
2015. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Reggel voltam CTG-n, dokim is megvizsgált.

Hazafelé még bementem egy bababoltba, aztán az Auchanba. Ott a pénztárnál éreztem, hogy valami folyik. Ekkor hazamentem, és szóltam a férjemnek. De nem éreztem semmit.

Amikor már mentünk a kórházba, akkor kezdődtek a fájások, de nagyon gyengék és rendszertelenek voltak.

Aztán este 10-re meglett a fiam (kis segítséggel).

2015. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első: éjjel mentem ki pisilni és elfolyt a magzatvíz.

Második: kb 3-4 órája 10-15 perces fájások voltak, aztán elfolyt a magzatvíz.

2015. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hajnalban kezdődött 6 perces erős fàjàsokkal. Magzatvizem nem folyt el, burkot kellett repeszteni.

40+5 re szültem már minden nap mennem kellett nst re, semmi fájást nem mutatott még a gép . Aznap nagyon fajt a derekam de annyira hogy lepni is alig tudtam .

A nyàkdugóm aznap ment el mikor betöltöttem a 40.hetet.

2015. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Du 3kor elment a nyákdugó...semmit nem éreztem.. este 9kor elfolyt a magzatvíz ès jöttek a 10perces fájások..aztán egyre sűrűsödtek...reggel 5kor meg lett a kisfiam :) aki most itt szunyokál mellettem
2015. szept. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Négy napja feküdtem a terhespatológián, amikor reggeli után a doki kihívott, hogy megnézné, mennyire vagyok nyitva. Miután megállapította, hogy két ujjnyira, szépen lesétáltam a szülészetre, ahol rámkötötték az oxyt és burkot repesztettek.
2015. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bella169 ***** válasza:

Nekem 2 napja múlni nem akaró jóslófájásaim voltak úgy 6-7 percenként (se nem sűrűbben, se nem ritkábban.) Csak a hasam legalja görcsölt na meg a derekamban "forgatták a konyhakést". 2 nap után a férjem unszolására totál kimerülten (aludni se tudtam) felhívtam a szülésznőmet, hogy mondjon már valamit milyen fájdalomcsillapítót lehet itthon bevenni amitől tudok kicsit pihenni. Mondta, hogy nem tud olyat mondani ami használna és szájon át bevehető. menjünk be megnéznek ha még nem indult el semmi kapok ott egy koktélt (injekció formájában) amitől tudok itthon pihenni, ha meg megindult akkor burkot repesztenek és had szóljon.

Nos tök nyugodtan bementem, hogy akkor adhatják az injekciót (akkor voltam 38+6 hetes) erre az ügyeletes doki közölte, hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok értesítok az orvosomat, hogy jöjjön be burkot repeszteni mert itt szülés lesz. Ez volt este háromnegyed 7-7 között. 8-ra beért az orvosom, addig engem előkészítettek. Este 8 kor burkot repesztettek és 10 óra 5 perckor kint volt a picur.

2015. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
észre vettem, hogy szivárogni kezdett a magzatviz. rá 2 orára 10 perces fájásaim voltak, majd 18 ora vajudás után megszuletett a fiam. (itt nem adnak semmit, ami gyorsitana a vajudáson..alig nyilt a méhszáj..ugyhogy ki kellett várnom 5-6 perces fájásokkal 12 orát...maga volt a pokol)
2015. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel 11 kor arra keltem, hogy görcsölök. Nem volt még vészes, de mérni kezdtem, és rögtön 7 percesekkel kezdtem.

Hajnal 4-kor indultunk a kórházba, addig folyamatosan 7 percesek voltak, az autóban lettek 5 percesek. Felvettek a kórázban, adatok, vizsgálatok stb...még ekkor is türhető volt, néha felszisszentem. :) 6-kor kerültem be a szülőszobára, akkor már 4 ujjnyira voltam nyitva, és ott ment el magától a magzatvizem. Fél 9-re lett meg a kislányom.

2015. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8 nap túlhordás után befektettek a kórházba.

Még aznap éjjel megindult a szülés.

Kimentem a WC-re és jött magzatvíz is.

Szóltam a nővérnek, aki aludt. Mondta, hogy az biztos nem az, ad egy darab vattát, ha tele megy menjek vissza hozzá, pihenjek. Aztán szabályos 5 perces fájások, közben szépen szivárgott a magzatvíz, tele lett a vatta.

Visszamentem, azt mondta csináljunk egy NST-t.

"Még biztos nem szül, ezek csak jóslók."

Mikor felálltam elöntött a magzatvíz.

"Maga tényleg szül! Hívom a doktor Urat!"

Vicces volt, ahogy meglepődött. :)

Lehívta az ügyeletes orvost, fel kísértek a szülőszobára.

14 óra múlva megkaptam a kis 4,35 kg-os "csomagomat", aki azóta már 6 éves. :)

2015. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!