Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt olyan dolog amitől a...

Volt olyan dolog amitől a szüléssel kapcsolatban előtte nagyon féltél és utólag kiderült, hogy nem annyira vészes?

Figyelt kérdés

Én a gátmetszéstől rettegek. Sokan mondják, hogy "nem is fogod érezni" és hasonlók, de ezt nem tudom elhinni.

Akár erről akár valami más hasonlóról valami pozitív tapasztalat??


2015. szept. 20. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindentől féltem. Amiről utólag kiderült, hogy semmiség és nem fáj az a beöntés, a katéter és a gerincérzéstelenítés. (Gátmetszésem nem volt, mert császárral szültem.)
2015. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
End is fèltem a gatmetszestol de utokag kiderult, hogy alaptalanul, mert tenyleg nem faj. Amikor csinaltak kaptam erzestelenitot igy nem fajt és utolag is kibirhato volt.
2015. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 málna_ ***** válasza:
100%
En konrketan az egesz szulestol feltem, utolag kiderult, hogy nem kellett volna :)
2015. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A beöntéstől. De semmi extra nem volt.
2015. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindentől féltem, de a gátmetszéstől és varrástól nagyon, ennek oka is volt, gyerekként volt egy hüvely és végbélsérülésem, ami után sürgős műtétem volt, nah az maga volt a földi pokol. De én nem elégedtem meg ajaj uúgysem fogja érezni válasszal. Megmondtam az orvosomnak, hogy én ettől rettegek, és legyen kedves elmagyarazni, hogy miért nem érzem, és hogy a varrás sokaknak miért olyan szörnyű és mit lehetne tenni, hogy ne legyen az. Igaz, hogy egy fél órát rászánt, de mindent átbeszéltünk, a végén azzal viccelődtem, hogy már én is tudnék vágni és varrni, ha a hasamtol hozzáférnék. A dokim a legelején megmondta, hogy kérdezzek bátran, mert hülye kérdés nincs, és az ismeretlentől jobban fél az ember. Engem tényleg megnyugtatott, hogy tudtam hogyan fog történni, és mi a háttere, miért nem fáj stb. És tényleg nem éreztem sem a vagasbol sem a varrásból semmit.
2015. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
beöntés, gátmetszés, varratszedés
2015. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a gátmetszéstől féltem legjobban, nem kellett volna. Nem éreztem mikor csinálták és a varrást sem, mert akkor meg érzéstelenítettek.
2015. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 H_Vivien ***** válasza:
100%
A gerincérzéstelenítéstől szó szerint rettegtem. Kiderült, hogy császározni kell és bepánikoltam. Nem kellett volna, szó szerint semmit sem éreztem. Kaptam egy kis szurit bőr alá, azt éreztem, de annyira sem fájt, mint egy vérvétel, a gericszuriból pedig csak annyi volt, hogy szólt az orvos, hogy kész, fektessenek gyorsan, gyorsan :) Mástól nem féltem, izgatott voltam, hogy lássam már a kisfiam :)
2015. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Gátmetszéstől féltem, felesleges volt. 1 pillanatnyi éles fájdalom volt és ennyi. Simán kibírható.
2015. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj a gátmetszéstől, a vàgásból semmit nem éreztem mert fájás alatt vágtak plusz szerintemnyomnom is kellett akkor, még az sem zavart hogy hallottam a nyisszantást:) A varrás nem volt kellemes de a vajúdáshoz képest semmi volt, örültem hogy túl vagyok a szülésen és pihenhettem, plusz addigra férjem megkapta a kisfiam és odaültek, csak néztem őket. Akkora megkönnyebbülés volt hogy túlvagyok rajta.hogy tényleg.nem zavart a varrás hiába éreztem. Amúgy én amiktől féltem semmi nem "jött be".


1. Nem fogom tudni mikor kell indulni a kórházba- túlhordtam a babát, hétfőre voltam kiirva, igy pénteken be kellett feküdnöm és szombaton inditották a szülést zselével

2. Nincs beöntés és mi van ha jön más is- nem jött, nem volt székelési ingerem sem, de ha lett is volna baleset vagy észre sem vettem volna de az tuti hogy akkor ott kicsit sem érdekelt volna ha mégis (férjem sem)


Viszont utána a gátseb az nagyon rossz volt, se menni se ülni de mozogni is alig tudtam, plusz 1 hétig nem tudtam kakilni, akkor meg aranyerem lett de durván fájt. Na ezekre nem is gondoltam.

2015. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!