Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szülte közületek 30 év...

Ki szülte közületek 30 év felett az első gyerekét, engem piszkálnak, hogy már idős leszek a gyerekvállaláshoz lassan, ti nem kaptatok ilyen megjegyzéseket, hogyan viseltétek az egészet?

Figyelt kérdés
33 leszek és sajnos az 5 éves kapcsolatom nem rég ment tönkre, azóta senkim és sajnos félek,hogy nem is lesz gyerekem, vagy már túl idős leszek. Az összes barátnőmnek már van, sőt ismerősömnek is, én meg olyan szomorú vagyok,hogy a biológia órám is ketyeg és még párom sincs.

2015. okt. 6. 10:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
34 evesen szultem az elsot, senki velemenyevelne foglalkozz! Siman van meg 10 eved szulni!
2015. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Nyilván azért viseled nehezen ezeket a megjegyzéseket, mert te is így érzel... Ezekről le kell szoktatnod a környezeted, mert nem hinném, hogy el tudnád engedni a füled mellett. Sajnálom, hogy így alakult az életed, és aki ennyire tapintatlanul felhánytorgatja a korodat, úgy, hogy jelenleg nincs apajelölt se, az szívtelen g... A legfinomabb verzió, hogy egy ilyen megjegyzésre az válaszolnám: tudod, éppenséggel nagyon bánt, hogy így alakult az életem, és rohadtul nem segítesz, hogy még az orrom alá is dörgölöd.

Egyébként még ne add fel a reményt, amíg a menopauza be nem áll, addig lehet gyereked. Ne magadat hibáztasd, amiért még nincs.

2015. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 28 eves koromban ment tonkre a 4 eves kapcsolatom. Jegyben jartunk, ugyh godolhatod, mit ereztem. Teljes eletmod valtasra volt szuksegem ahhoz, h kiheverjem. Kulfodre koltoztem es 1 evvel kesobb megismertem a mostani paromat. 33 eves leszek, es 332 evesen szultem az ikreimet. egyaltalan nem erzem kesonek, sot! Azt mondom, h meg tudtam volna varni. Az ismeretsegi koromben a kulfoldi baratnoim mind 35 folott vannak es teljesen raerosen veszik a dolgokat a gyerekvallalassal kapcsolatban. Az egyiknek mar 2 eve volt az eskuvoje, 35 eves, de meg varni akar. A masik 35 eves es most terhes, pedig mar 5 eve egyutt van a parjaval. Az a baj, h Magyarorszagon (Kelet-Europaban) van ez a beszukult felfogas, h elvarjak a noktol, h szuljenek 30 eves kor alatt. Nyugatabbra ez nem igy van, m igenis elvezik az eletet 30 eves kor alatt; tanulnak, tapasztalatokat szereznek, utaznak es nem stresszelnek, h mikor elvart dolog szulni.

A volt fonokom 46 evesen szulte a kisfiat, es boldog.

Mindenki mas, ugyh abszolut ne erezd magad nyomas alatt!

2015. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit jobban érzem magam.
2015. okt. 6. 11:55
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Az utolsónál a pont! Ez egy hülye magyar szokás, hogy a nőket cs..sztetik azért, mert elvárásra kell szüljenek 30 éves korukig.

Képzeld, nekem 29 éves koromban kezdte osztani az észt egy nőgyógyász (!!!) ismerősöm, hogy mérpedig azonnal essek teherbe bárkitől aki szembe jön (épp engem is elhagyott a nagy "Ö"), mert harminc felett már csak "hülyegyereket" leszek képes szülni. Na, akkor megkérdeztem az "úriembertől", hogy vajon szerinte én is hülye vagyok-e, mivel 40 évesen szült az anyám annó. Csak lesett, persze.

Pár évvel később megismertem a férjemet, majd 37 évesen terhes lettem és azóta van egy 2,5 éves, makk egészséges, szikrázóan értelmes, aranyos kislányunk. A testvérét jövő hónapra várom.

Szóval ne aggódj egy percet sem, próbálj ellazulni, élvezd az életet. Én a 30 körüli nagy csalódás után a sportomba menekültem és miután elgyászoltam a nagy "Őt" (egy kerek évig rá sem bírtam nézni senkire, azaz ez nem két nap volt), akkor találkoztam az iagzi társammal. Januárban lesz tíz éve, hogy együtt vagyunk...

2015. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekre van egy "előre megírt" válaszom:

Gondolj bele, mennyivel olcsóbb lesz majd elmenni bárhova, hiszen egy diák és két nyugdíjas jegy nem kerül sokba!

Erre általában mindenki befogja a száját.

Amúgy meg mit matatnak a magánéletedben? Nekik nincs?

2015. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem manapság ezen ki rökönyödik meg, teljesen elfogadott 30-on felül szülni.

Én 34 évesen szültem az elsőt, én voltam a legfiatalabb a kórteremben a többi anyuka között, és egy kivétellel mindannyian első gyerekesek voltak.

2015. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Igy van ne torodj masokkal. Tenyleg nagy adag szerencse is kell hogy az ember megtalaja azt akivel komolyabbat is el tud kepzelni. Manapsag elegge silany a felhozatal nem feltetlen kulsore hanem gondolkodasban es sokra alapozni se lehet mert meg o is gyerekes. Ez nem a te hibad.

Az mar egy masik kerdes hogy a mai vilagban az emberek hajlamosak szar kapcsolatokban evekig benne maradni es remenykedni a nagy valtozasban, altatva magukat es hazugsag felhokben homokba dugott fejjel letezni valaki mellett. Az evek meg mennek... rengeteg ilyen van. Sot..ez az altalanos manapsag mert mindenki kenyelmes es sajat magat se tiszteli hogy jobbat keressen. Ez is alapveto problema. Meg az ha valakik alapbol egy ilyen szar kapcsolatban vallalnak gyereket aztan pislognam hogy valnak..

Az jo ha valaki nem boldog-boldogtalannak szul hanem megvalogatja vagy hogy mindgy mar kinek caak szuljek. Hosszu ido is lehet mig megtalalja az ember de legalabb a gyerek majd szereto es teljes csaladba nohet fel.

2015. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
35 alatt ajánlatos az elsőt megszülni, de 40 alatt belefér, gondos terhesgondozás mellett. Sajnálom, hogy vége lett a kapcsolatodnak...
2015. okt. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
Pont jó korban vagy a család alapitáshoz, 30 éves kor felett és nem vagy idős.50 évesen lenének a nők idősek szüléshez
2015. okt. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!