Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek természetes szülése...

Akinek természetes szülése volt, mesélne, milyen élmény volt?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy konkrétan hüvelyi szülése volt, hanem arra, hogy természetes. Tehát gyógyszermentes, beavatkozásmentes, szabadon mozgós, ritkán vizsgálódós stb.

Hogy indult a szülés?

Hogyan alakítottad a környezeted, hogy kényelmes legyen?

Mi volt a legjobb dolog, ami segített túllendülni a nehéz pontokon?

Milyen élmény maradt utólag a szülés?


2015. okt. 12. 13:11
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Nekem termeszetes volt,de csak azert mert olyan gyorsan jott a baba h semmire nem volt ido. Se beontes,se fajdalomcsillapitas,oxi.Nem volt faklyas menet,de legalabb gyorsan tul voltam rajta (2ora).viszont repedtem durvan...
2015. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Tyűha. Gratulálok a babához, de nem semmi a sebesség! :) Nem csodálom, hogy repedtél. Mekkora súllyal született?
2015. okt. 12. 20:24
 33/41 anonim ***** válasza:

"Hogyan reagált a szervezeted a várandósságra, ami miatt császár kellett?"


Felszaladt szülés előtt 2 nappal a vérnyomásom az egekbe, a vércukrom ugrált össze vissza. Általában leesett, vajúdás közben is. Emellett romlott a lepénykeringés és a baba flowmetriája. Az utolsó UH és CTG után a dokim jelezte, hogy nem állunk jól, ne kockáztassunk. Kért egy konzultációt, a főorvos is megvizsgált, egyetértett. A döntést azonban meghagyták nekem, mert nem volt közvetlen életveszély.



"Hol olvastál arról, hogy a többszörös gátvédelem rosszabb szexuális életet eredményezhet, mint a gátmetszés? Sokat olvasok, de ilyesmivel nem találkoztam még. "


Hajdani egyetmi anatómia professzoromtól tudom és tanultam. Ő hosszú évekig volt szülész még azokban az időkben, amikor sok volt az otthonszülés és kevesebb a beavatkozás. A gát inas része elég rugalmatlan és többszörös szülés esetén a megtámasztó képessége jelentősen romlik, a belső női nemi szervek megsüllyedését okozva. Ez okozza a vizelettartási rendellensséget is. A professzor tapasztalat alapján a gátmetszés miatt nem terhelődik annyira ez a terület és így nem is veszít annyit a tartásából. Ő nem a repedés miatt javasolta a gátmetszést, hanem ezért.

2015. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"A laikus versus szakember kártya kijátszása pedig nem vezet sehova. Nincs olyan szakma - az orvosoké sem az - ahol a döntéseiket ne lehetne felülbírálni. "


Persze, hogy felül lehet bírálni, hiszen így fejlődik a szakma és a tudomány is. Felülbírálni azonban az tudja, aki hasonló végzetséggel és tudással rendelkezik! Egy orvos estében ez egy másik orvos végzettégű ember lesz. Semmiképpen nem egy laikus.

2015. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

"Sajnos az orvosok bánatára az internet demokratikus hozzáférést ad az információkhoz, ha akarom a legmagasabb citációs indexel rendelkező tanulmányokat olvasgatom és még értelmezni is tudom, mivel van benne gyakorlatom. "


Ez akkor lenne helyénvaló, ha te is naponta számtalan szülést vezetnél le az orvos felelősségét és döntéseit vállalva. Mindenféle szülés beletartozik ebbe a körbe. A normáltól a patológiásig és az életmentésig is.

Az elmélet sokszor torzít, megfelelő gyakorlatnak kell mögötte lenni. Minden tiszteletem azoké az orvosoké, akik a napi munkájuk mellett tudomyányos kutatásokat is folytatnak.

2015. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Az, hogy miért magasbb a császár itthon? Kevésbé vagyunk kockázatvállalóak úgy látszik. Félnek a perektől az orvosok, a szülő nők nagyobb számban választják a császárt, kisebb komplikációnál sem akar senki kockáztatni.

Azért azt gondolom te sem gondolod, hogy a magyar orvosok inkább meccset akarnak nézni a szülés vezetése helyett..( a külföldik bezzeg nem..:)

2015. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez akkor lenne igaz, ha a császár biztonságosabb lenne, mint a hüvelyi szülés. De ez nincs így, sajnos nem egy példa van rá. Komoly szövődményei lehetnek, és ez éppoly kockázatvállalás. Sőt. Mivel ez mesterséges beavatkozás, úgy gondolom, a kockázata is nagyobb, mint a természetes folyamatoké.
2015. okt. 12. 21:44
 38/41 anonim ***** válasza:
Ez az elmélet igen. A gyakorlatban azonban más. A császárnál az anyai szövődmények gyakoribbak, míg a természetes szülésnél a magzaté.
2015. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

1)Fájásokkal indult, 3 nap vajúdás otthon, csendben, nyugalomban, 4. napon kórház.

2) Vittem a kedvenc zeném, a kényelemről a szülésznő gondoskodott, földre terített lepedőkkel, pokróccal.A vajúdás elején meztelenre vetkőztem, nekem úgy volt jó.

3) Nem nagyon kellet túllendülni, mert alig volt nehéz pont. Énekeltem és anyáztam.... mikor mi esett jobban :-)

4)Csodás, csendes, békés, izgalmas, kellemesen fájdalmas és a legmeghatározóbb élmény életemben. Álomszülés volt.

2015. okt. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babához és a szülésélményhez is! :)

Köszi, hogy megosztottad velünk! :)

2015. okt. 13. 09:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!