Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek természetes szülése...

Akinek természetes szülése volt, mesélne, milyen élmény volt?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy konkrétan hüvelyi szülése volt, hanem arra, hogy természetes. Tehát gyógyszermentes, beavatkozásmentes, szabadon mozgós, ritkán vizsgálódós stb.

Hogy indult a szülés?

Hogyan alakítottad a környezeted, hogy kényelmes legyen?

Mi volt a legjobb dolog, ami segített túllendülni a nehéz pontokon?

Milyen élmény maradt utólag a szülés?


2015. okt. 12. 13:11
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

nem éreztem, a fájás azért tényleg fájás, csak hallottam magát ahogy belevágott ollóval(!) a gátba, de akkor már az is mindegy lett volna ha egy kamion meg át rajtam :D


írtam, hogy ők adták az olajat :)

maga a varrás volt nagyon nagyon fájdalmas, én bevallom akkor sikítottam, sírtam és könyörögtem, hogy vagy altassanak el vagy öljenek meg (pedig egy hang nélkül szültem) :D kegyetlen volt, inkább szültem volna még egyszer mint a varrás, pedig érzéstelenítőket is kaptam annyira sikítottam :D és ugye nagyon sokáig is tartott, kínt-bent varrtak :(

2015. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
lehagytam, hogy a kriston torna állítólag nagyon jó erre is, én sajnos csak szülés után kezdtem :(
2015. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled! Átsiklottam afelett, hogy ők hozták az olajat :) annyira rosszul hangzik ez a része, hogy teljesen elterelődött a figyelmem :)

Hogy őszinte legyek, most betojtam kicsit... reménykedem, hogy megúszható ez valahogy.

2015. okt. 12. 14:38
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

A "kérdezőtől" kérdezem, hogy hol fog szülni?

És az 1-től is hol szült?

Én is tudatosan természetes szülésre készülök, ami tőlem telik megteszem (málnalevél tea, gátmasszázs, epi-no stb), de úgy tudom, hogy megfelelő szakember partner nélkül ez majdnem lehetetlen.

2015. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
78%

" azt olvastam, hogy a természetes szülés során keletkező repedés sokkal gyorsabban gyógyul, mint a mesterséges vágás, és kevésbé fájdalmas is. Erről mit gondoltok?"


Azt, hogy hülyeség, már elnézést. Egy sima szélű vágást könnyebb összevarrni, mint egy cafatos szélű repedést.


Az orvos nem rosszindulatból vezényli a kitolást. Ha első szülés, akkor nehéz magadtól jól csinálni. Ráadásul annyira beszűkül az ember tudata akkor, hogy tényleg katonai vezénylést kell végezni, egyébként meg se hallod.

Nekem, amikor mondták, hogy nyomjak, akkor elrontottam. A fejem már püspöklila volt, csak ugye nem a szemgolyóimat kellett megszülni, hanem a gyereket. Nagy nehezen korrigáltam - utasításokra - hogy lefelé irányítsam a nyomást.

Ha ez valamiért túlzottan elhúzódik, akkor a baba oxigénhiányos is lehet - így az ő érdekében vezényelnek, nem azért, hogy téged piszkáljanak. A kockázatokat minimalizálják.

2015. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Utolsó: Már az elveink sem egyeznek, és nem szeretnék vitát indítani itt a medikalizált kontra természetes szülésről. Én abban hiszek, hogy egy nő tud szülni, és nem kell külső férfiembernek megmondani azt, hogy mit is kell tennie. Hiszek az ösztönökben, és abban, hogy az orvosnak csak akkor van szerepe, ha tényleges veszélyt kell elhárítani, minden más esetben csak várjon türelemmel. Köszönöm, hogy írtál.


Egy másik kérdésre: Róbert Klinikán fogok szülni.

2015. okt. 12. 15:27
 17/41 anonim ***** válasza:
70%

Persze a nő tud szülni, csak éppen nem kell átesni a l másik oldalára. A legfontosbb az, hogy a baba egészésges legyen és egy kicsit se legyen oxigénhiányos! Hidd el tudom mit beszélek. Sérült gyerkekkel foglalkozom, nagyon sok közülük a szülés közben sérült!

Tegyél meg mindent apait, anyait, de bíznod kell az orvosodban, hogyha bármiylen döntést hoz, vagy "vezényel", azt nem ok nélkül teszi, hanem értetek! A gátvédelem is olyan, hogy egyéni alkati dolgok határozzák meg leginkább.Nem biztos, hogy az a legjobb, ha nem vágnak.

2015. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel a dolgokat egyet tudok érteni. Mindaddig, amíg nem rutinból vezényelnek, hanem azért, mert ott és akkor az adott szituáció megkívánja. A gyermek egészsége döntő fontosságú, de ha belegondolunk abba, hogy milyen szövődményei lehetnek például a rutinszerűen diktált fekve nyomatásnak hasra gyakorolt külső nyomással a babára nézve, már nem biztos, hogy a gyerek érdekeit szolgálja a helyzet. Ezért én azt gondolom, hogy nem minden szülésnél van erre szükség, sőt, legtöbbször nincs. De ha van, akkor meg kell tenni mindent, hogy mentsük, ami menthető. Nem vagyok végletes, fanatikus természetesség párti. De úgy érzem, hogy nagyon eltolódott az orvosi beavatkozások felé egy amúgy teljesen természetes folyamat. Bízom az orvosomban, mert hasonlóan gondolkodunk, szerencsére :)

A gátvédelem lutri, de a súlyos repedés elég ritka, úgy olvastam. Az orvos lehet, hogy nagyobbat vág, mint amire szükség van, ráadásul a természetes repedés gyakran idegeket és ereket is elkerül, míg az orvos ezekkel nem foglalkozik - ezt egy másik szülésznő mondta nekem.


Kíváncsi lennék még történetekre, ki-hogy élte meg a szülését?

2015. okt. 12. 15:41
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

17-nek

A magyar nők minden bizonnyal nem tudnak szülni a statisztikák szerint, ugyanis mind a császármetszések, mint a gátmetszések aránya igen magas.

Itt lehet olvasgatni és értelmezni a statisztikákat:

[link]

Mind a császármetszés, mind a gátmetszések vészhelyzetben alkalmazandók. A WHO becslései szerint kb 10-15% lehet.


A nemzetközi szakirodalmat is érdemes megnézni a témában és az orvosokba vetett vakhit helyett informált véleményt formálni. Azért nem írok döntést, mert ilyen orvosi protokoll mellett szinte kivitelezhetetlen a természetes szülés.


Még annyit: a fejlett országokban (értsd ezalatt a Nyugatot: pl. Hollandia, Németország, Ausztrália stb.) sok helyen - közkórházakban - inkább a gátrepedést preferálják, ha az várhatóan nem lesz 3-4-es fokú sérülés.


De ezekről a témákról "regényt" lehetne írni...Hidd el néhány év és nálunk is visszatér majd a természetes szülés divatja, mint ahogy azokban a nyugati országokban, ahol pár évtizede ugyanezt művelték az orvosok, majd el kezdtek longitudinális vizsgálatokat finanszírozni és hopp kiderült, hogy a szülés gyorsításának és a vagdosásnak hosszútávú egészségügyi következményei vannak.

2015. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Én is néztem már ezt a statisztikát, és valóban, elrettentő, főleg a Kiskunfélegyháza, V.Kh.Ri. 70% -os értéke. Döbbenetes, hogy ott 10ből 7nő szorulna műtéti segítségre, különben súlyos szövődmény lépne fel? Nem tudom elhinni.


Ahogy ez is mélységes döbbenet számomra, hogy mennyire szembe megyünk a WHO-val:

[link]

2015. okt. 12. 15:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!