Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek természetes szülése...

Akinek természetes szülése volt, mesélne, milyen élmény volt?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy konkrétan hüvelyi szülése volt, hanem arra, hogy természetes. Tehát gyógyszermentes, beavatkozásmentes, szabadon mozgós, ritkán vizsgálódós stb.

Hogy indult a szülés?

Hogyan alakítottad a környezeted, hogy kényelmes legyen?

Mi volt a legjobb dolog, ami segített túllendülni a nehéz pontokon?

Milyen élmény maradt utólag a szülés?


2015. okt. 12. 13:11
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

4. babámat várom, 3x szültem normál, hüvelyi módon, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül.

Nem rossz szándékkal írom, remélem nem is értesz félre, de én is így indultam neki az első szülésemnek,mint te!

A szülésznőm, dokim partner volt benne. A vákumot, fogót írásban megtiltottam...


Az első szülésem lassan haladt, de türelmesek voltak, viszont (minden nő tud szülni) amikor én úgy éreztem, hogy tolnom kell, hát toltam...nem kellett volna,mert nem voltam tökéletesen kitágulva :(

A baba fejére a méhszájam rászorult, a pulzusa 50-re esett le...

Így kellett gátmetszés (pedig megúsztam volna) ésa a doki azt mondta, hogy most vagy fogó, vagy vákum vagy kézzel széttépi a méhszájamat.

A Baba érdekében az utolsót választottam...

Már bánom, hogy ellene voltam a vajúdás elleni méhszájvizsgálatoknak (volt, de nem olyan sűrűn, mint azt a dokim szerette volna)


A második szülésem ennek ellenére 50 perces álomszülés lett, vágás nélkül... fogtam a pici fejét amikor kibújt :) és mindenben hallgattam az első szülésemnél is jelenlévő párosra :) Hagytam, hogy úgy legyen, ahogy ők jónak látják.


A harmadik szülésem is rosszul alakult, de ott a fájásleállások miatt...oxitocin kellett, muszáj volt, de itt sem volt vágás, fájdalomcsillapító, stb...


Most a 4. szülés előtt vegyes érzelmek vannak bennem, szeretnék itthon vajúdni, mondván egy nő tud szülni, de tudom, hogy 2x. nagyon jó volt, hogy megmondták, mit csináljak...

2015. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!