Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a 2. Szulesed?

Milyen volt a 2. Szulesed?

Figyelt kérdés

Hany ev telt el a ketto kozott?

Konnyebb volt vagy nehezebb?

Hany orat vajudtal az elsonel es mennyit a masodiknal?

Vajon sikerulhet a gatvedelem, ha az elsonel gatmetszest alkalmaztak?


En december kozepen fogom atelni ujra. :-)

2,5 ev telik el a ket szulesem kozott. Az elsovel 12 orat vajudtam, oxitocinnal es gatmetszessel szultem.

Kivancsian varom, hogy ez most hogyan fog alakulni. :-)


Koszi ha megosztod elmenyedet!


2015. nov. 1. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 gyerekem között, szóval 11 hónapos volt a nagyobbik, amikor terhes lettem a picivel.

Az elsőnél 14 órát vajúdtam, a másodiknál 5-öt.

Az elsőnél volt gátmetszés, a másodiknál nem.

Az elsőnél nehezen tágultam, volt oxitocin, kézzel tágítás, elég durva volt. A másodiknál már 2 ujjnyira nyitott volt a méhszáj, amikor bementünk a kórházba. Viszonylag jók voltak a fájások is, de rendszerezni kellett, így kaptam egy kis oxit, ami szerencsére a fájdalmat nem erősítette fel, csak a fájások lettek egyenletesek.

Az elsőnél 8 óra volt a kőkemény szenvedés, a másodiknál az utolsó fél óra volt brutális, mert a méhszáj nem simult el még és azt meg kellett várni, közben jöttek a tolófájások és nyomni emiatt még nem lehetett.

De összehasonlítva a kettőt, ég és föld voltak! A második sokkal könnyebb volt és kevésbé fájt, szülés után már rögtön tudtam sétálgatni is.

Meg nem ijedtem meg , mint az elsőnél, mert tudtam, mire számítsak a fájdalmat illetőleg, elsőnél őszintén szólva eléggé bepánikoltam, hogy ez ennyire fájdalmas.

:)

2015. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 év telt el a kettő között.

Az elsö 2 óra hossza alatt meglett oxitocinnal,de azt hittem,ott maradok.Mikor terhes lettem újra nagyon féltem a 2.szülésemtől.Vasárnap délután elkezdetem vérezni,hamar rohantunk be a szülészetre.6 órára bent voltunk azt mondták lesz baba nemsokára (fájásaim nem voltak) 8 órakor szoltak,hogy mégsem lesz baba.11kor azt mondták meglesz mégis hívjam anyukám nyugodtan (ő volt bent velem) akkor megvizsgáltak majd közölték,hogy aludjak nyugodtan mert jol elvan még odabent,majd reggel kiderül mi lesz :) Végigaludtam az éjszakát :)Reggel fél 8-kor elrepesztették a burkot (fájásaim alig voltak) fél 9kor mondtam anyának hívja a szülésznőt be mert érzem,hogy jön a baba.Hát éppen időben :) Olyan gyorsan megszületett,hogy szinte ugy kapták el,hogy le ne essen,mert arra sem volt idő,hogy a szülőágy végét megcsinálják :) nem volt vágásom sem varrtom :) Hát nekem igy volt a 2.szülésem :)

2015. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ja és azt kihagytam,hogy orvos sem volt bent a szülésnél :)

2.voltam

2015. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A legjobb. :)

Az első 26 óra volt, és sürgősségi gátmetszésem volt, plusz ki kellett nyomni felülről a babát, mert már kezdett lelassulni a szívhangja.


A másodiknál ment a védelem, 4,5 óra volt.

23 hónap volt a kettő között.


A harmadik már nagyon rapid volt, 1 óra 40 perc szőröstül bőröstül, az is védelemmel.


Szerintem a szervezet emlékszik, hogy mit kell csinálni és a tágulás is könnyebben megy.


Én jobban rá tudtam készülni lelkileg is, mert tudtam, mire számítsak, és nem csináltam olyan dolgokat, amiket elsőre "elhibáztam".

2015. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia! 22 hónap van a szüléseim között,az elsővel már kb. 9 órája voltak fájásaim a kórházba érkezésig,de nem nagyon akartak rendszereződni,sűrűsődni,erősödni rögtön birokrepesztés,majd meconiumos magzatvíz miatt oxitocint is kaptam és a burokrepesztéstől számított 3 óra múlva megszületett a lányom,gátmetszéssel. A 2. baba a fájásokat illetően szintén formabontó volt,elképesztően erősen indult,rendszertelen volt,de nem mertem kockáztatni egyedül a lányommal,szóltam a nagyszülőknek és az 1. fájás után 3 órával értem a kórházba. Ott a ctg semmit nem mutatott,de a manuális vizsgálat alapján befektettek (2 ujjnyira tág voltam) és hagytak vajúdni,ekkorra már enyhültek a fájások,beálltak 5 percesekre,de nem akartak erősödni ezért a kórházba érkezéstől számított 3,5 órával később burkot repesztettek és fél óra múlva már a karimban tartottam a fiamat! :) Ezúttal se oxitocin,se gátmetszés (pedig én nem tettem érre semmit). Azért írtam ilyen körülményesen le,mert nem tudom pontosan mikortól kéne vajúdással nevezni a dolgot,még a zárómon is az áll,hogy jóslókkal mentem be! A lényeg,hogy a vajúdás gyorsabb volt,a kitolás nagyjából ugyanannyi,a baba 500 grammal és 4 centivel nagyobb és másodjára gátmetszés és repedés nélkül szültem. Sajnos előre nem lehet tudni,(más befolyásoló tényezők mellett) pl. alkatfüggő is,hogy sikeres lesz e a gátvédelem,de általánosságban elmondható,hogy a 2. szülés gyorsabb, intenzívebb lefolyású,persze ez is függ pl. a szülések között eltelt időtől,esetleges komplikációktól stb.

Könnyű szülést!!!

2015. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok,bocs az elírásokért,remélem azért érthető voltam. Amúgy a lányommal már a szülés előtti 2 hétben keményen jóslóztam,a fiammal egyáltalán nem. Az elsővel bő 1 ujjnyira tág méhszájjal mentem kórházba,a másodikkal bő 2. Talán ezek még fontosak!
2015. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen hogy irtatok!


Homeopatias bogyokat, malnalevel teat szedtetek/ittatok? Gatmasszazst csinaltatok?

Elso szulesemnel szedtem/ittam/csinaltam. Most is tervezem, majd a 37. Hettol, de kivancsi vagyok ha nem tennem, akkor vajon hogy alakulna...

2015. nov. 1. 17:36
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Milyen hatékonysággal használtad ezeket (homeo, málnalevél) az első szülésnél?

Köszi

2015. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

14 hónap van a 2 gyerkőc között.

A 37. hétre cakk-pakk az első fájástól a lepényig 40 perc volt :)

Fogtam a fejét ahogy kibújt :)

2015. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Az elsővel 12 óra vajúdás után nehéz kitolás (rászorult a méhszáj a baba fejére) gátmetszés stb...

Málnalevél teát ittam. A homeós szerekben nem hiszek.

A második babánál sem gátmetszés, sem nehéz kitolás nem volt ( 3 nyomás)

Nála még a teát is lefelejtettem inni, mert a nagy is pici volt.


A 3. szülésem és a 2. szülésem között 3 év telt el. Ittam teát újra, de oxis, fájásleállásos, hasbakönyökölős szülés lett a vége :(

2015. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!