Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a 2. Szulesed?

Milyen volt a 2. Szulesed?

Figyelt kérdés

Hany ev telt el a ketto kozott?

Konnyebb volt vagy nehezebb?

Hany orat vajudtal az elsonel es mennyit a masodiknal?

Vajon sikerulhet a gatvedelem, ha az elsonel gatmetszest alkalmaztak?


En december kozepen fogom atelni ujra. :-)

2,5 ev telik el a ket szulesem kozott. Az elsovel 12 orat vajudtam, oxitocinnal es gatmetszessel szultem.

Kivancsian varom, hogy ez most hogyan fog alakulni. :-)


Koszi ha megosztod elmenyedet!


2015. nov. 1. 12:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Uh, akkor, kedves utolso, te megszenvedtel a 3. Babaddal... Lehetseges, h tenyleg van valami igazsagalapja annak, hogy minel kozelebb van egymashoz idoben a szules, annal konnyebb? Bar mondjuk a 3 evet sem mondanam soknak...


Milyen hatekonyaggal ittam/szedtem a bogyokat? Haaat ez jo kerdes.

Nem tudom h mi lett volna akkor ha nem szedem, ugyebar.

A szules napjanak reggelen meg csak meg volt rovidulve a mehnyakam. Du 2-kor kezdtek jonni a fajasok (nekem rogton 5 percesek voltak) es tagulasos verzesem volt, uh rogton mentunk a korhazba. Mikor megvizsgalt a dokim 1 ujjnyira voltam kitagulva. Oxit kaptam. Olyan 6-8 ora korul mentem a szuloszobara. Burkot is kellett repeszteni. A szuleszno annyit mondott, h nagyon jo, "vajpuha" mehszajam van. H ez mitol volt es h ez mindenkinek ilyen-e a szules bizonyos stadiumaban, arrol fogalmam sincs.

Maga a kitolas kb 15 perc volt.


Biztos ami biztos most is szeretnem szedni ezeket a dolgokat. Hatha megkonnyiti tenyleg!

2015. nov. 2. 07:28
 12/14 anonim ***** válasza:
5,6-os vagyok,az elsővel jártam kismamatornára,amiben van gátizomtorna is,heti egyszer,mást nem csináltam,a 2.-nál ennyit sem. A fiammal,mikor közölték,hogy maradok szülni az okok között a "felpuhult méhszáj"is szerepelt,szóval ez szerintem is a szülés velejárója! Megkérdezhetem,kérdező,hogy az előző szülésednél mit mondtak,miért kellett az oxi?
2015. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Konkretan nem mondtak, en meg, mint rutintalan elso szulo, nem kerdeztem, h miert kell oxira kotni.

De fajasgyengesegre gondolok, mivel az nst szinte semmit nem mutatott. Vagy a dokim aki eppen ugyelt, ugy volt vele, h ha mar ott vagyok, es o is ott van, "zavarjuk le gyorsan"!

Amugy, ha az utolso is az igaz, en nem neheztelek ezert ra.

Mondjuk jo lenne kiprobalni, h milyen lehet oxi nelkul szilni. :-)

2015. nov. 7. 21:57
 14/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Visszaolvastam a kerdesemet es gondoltam, igy h mar 3 honapja tul vagyok a 2. Szulesemen leirom h nekem milyen volt, hatha vkinek hasznos lesz. :-)

Szoval szules elott kB egy hettel elkezdtem verezgetni. A dokim azt mondta h ez nem gond addig amig nem elenk piros. Mivel az elso szulesemnel is volt tagulasos verzesem igy nem aggodtam. Igaz akkor konkretan a szules elott volt.

Szoval josloztam eleg rendesen es barnas verzesem volt.

Aztan egyik reggel, 6 korul arra ebredtem h elegge fajdalmas fajasaim vannak. Figyeltem, es csak jottek. Akkor dobbentem ra ujra, h te jo eg, ez ennyire faj?????

KB 8 korul ertem a szuloszobara. A dokim epp ugyelt, uh rogton meg is vizsgalt. Ott mar annyira fajt, h meg kellett allnom amikor jott a fajas.

5 cm-re ki voltam tagulva.

Rogton kitessekeltek egy szegeny lanyt az egyik szuloszobarol, aki nem volt ilyen elorehaladott allapotban (rengetegen voltak, szinte sorban alltak a nok a szuloszoban. Front volt).

A dokim rogton burkot repesztett. Meconiumos volt a vizem. Szerencsere csak enyhen, de kozolte a dokim, h vagy extra gyorsan megszulom v muto! Ja, es hozza kell tenni h egyedul voltam mert a parom otthon hanyt egy virustol.

Szoval oxi ezerrel, no-spa inekciok tomkelege h lazuljanak az izmaim. Az volt a baj h a babam nem volt hajlando lejjebb ereszkedni. Meg is katetereztek hatha attol jobb lesz. Nem lett jobb.

Le kellett fekudnom az oldalamra es forgolodni 3-3 fajasonkent, h a feje be tudjon illeszkedni a medencbe.

Kozben iszonyat fajasaim voltak, gondolom az oxinak koszonhetoen. Azt hittem ottmaradok.

Csak arra tudtam gondolni h mikor lesz mar vege.

Kozben a dokim kezzel tagitott, ami szinten borzalmasan fajt. Nem akart elsimulni a mehszajam.

Aztan egyszercsak mondta h nyomjak. Tolofajas nuku!

Nyomtam es kB a 3. Nyomasra megszuletett vegre a Dragam. :-) hala Istennek makk egeszsegesen.

Szoval osszesen 4 orat toltottem a szuloszoban.

Ujra volt gatmetszesem is, de most kevesebbet vartak mint az elsonel.

A szules utan ugyanugy semmi bajom nem volt mint az elsonel. Neztek is nagyokat, h megis mit csinalok, mikor felkeltem a szuloagyrol es atoltoztem tiszta ruhaba, amiben komfortosabban ereztem magam. De az tuti, h nem szulok tobbet!!!! :-D

2016. márc. 24. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!