Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Alternatívan" szülő anyukák...

"Alternatívan" szülő anyukák milyen élmény volt a szülés?

Figyelt kérdés
2015. nov. 20. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd, hogy mit értesz alternatív alatt?
2015. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg kádban vajúdás és szülés, labda, bordásfal,kötél használata. Esetleg illó olajok, homeopátiás szerek alkalmazása vajúdás alatt. Kitolási szakaszban az elvárt háton fekve lábakat feltéve pozíció helyett valami másik pózt választott. Netán dúla segítette a szülést, szülés után volt lehetőség arra a bizonyos aranyórára,(a babát vagy az anyuka vagy az apuka csupasz mellkasára tették,hogy a test a testtel közvetlenül érintkezhessen)
2015. nov. 20. 11:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Tavaly szültem kádban. Nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítót, se infúziót se semmit. Békés szülés volt gépek és gátmetszés nélkül. Örülök, hogy a férjemmel ezt választottuk.
2015. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

HÁrom gyermekem van, terv szerint mindegyik így ment volna, aztán nem mindegyik sikerült így.

Az elsővel a 26. órában be kellett avatkozni, mert a kitolás nem haladt jól, és a kicsi szívhangja fájásról fájásra gyengült, így sürgősségi beavatkozásokkal lett vége.

De a vajúdás kórházban töltött része úgy ment ahogy leírtad, voltam kádban (nem volt kényelmes), labdán, zsámolyon, négykézláb stb.

A második volt az álomszülés, ott minden így sikerült, a harmadiknál meg veszélyeztetve voltam egy óriási mióma miatt, így a kitolást "kötelező volt" szülőágyon töltenem, bár nem fekve toltam ki, a szülésznő ülő helyzetbe rakta az ágyat, szóval az sem volt rossz élmény.

Viszont egy branült bekötöttek arra az esetre, ha baj lenne (elpattan a mióma, akkor nagyon erős vérzés lép fel), de nem volt rá szükség.


Fájdalomcsillapítást nem kaptam, sem semmilyen más mesterséges dolog nem történt, bár a szülésznő repesztett burkot, amikor már jöttek a toló fájások.

2015. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!