Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szuleskor a korhazba ha...

Szuleskor a korhazba ha pampers premium care 2-es pelust viszek be a babanak az jo lesz/lehet? Vettem belole egy 22db-os csomagot egyelore. Felek hogy a newborn 1-es nem lenne jo, vagy csak par napig. Ti milyet vittetek/vettetek elsonek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én egy csomag 1-t és egy csomag 2-t vettem Pampers newbabyből. Az 1-es 2-5 kg-ig jó, a 2-es 3-6 kg-ig, tehát elvileg mindegyiknek jónak kéne lenni egy átlagos babára.
2015. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én is rögtön 2es kezdtem, első baba 3,5 kiló volt, jó is volt neki rögtön, a másik 4,3 kiló, na neki aztán tényleg nem lötyögött (mármint a 2-es)
2015. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én is vettem egy 1-est 22 db-ost, pár nap alatt úgyis elhasználja.

5 kg-ig jó, úgyhogy jó kell legyen.

2015. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is 1-est vettem, de jobb is volt, mert ha nem illeszkedik pontosan, kifolyhat belőle itt-ott. Azért annyira nem fejlődnek gyorsan, hogy pár nap alatt kinőjenek egy 5 kilóig tervezett pelenkát, ellenben ha nagy rá, nehezebb öltöztetni a nagy bugyor miatt, meg hát balesetek is könnyebben történnek. :)


A 2-est sokkal gyorsabban kinőtte, mint az 1-es méretet, nagyon hamar belehízott a 3-asba.

2015. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem két 1-es csomagot is elhasznált. ugye az 5 kg-ig jó....3650 grammal született tehát nem volt egy kis baba...de napi 6-7 pelussal így is kellett két csomag.
2015. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom! Veszek akkor szerintem egy newborn 1-eset is! Karba nem hiszem hogy veszik :)
2015. dec. 2. 18:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 2-est vettem csak.Úgy beszéltük meg apával,ha kisebb lesz mint 3 kiló,akkor hoz egy csomag 1-est.Nem volt rá szükség.Kárba biztos nem veszik majd,hiszen 5 kilóig jó az is.
2015. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is 1-est vettem mindkét gyereknél. Mert amikor megszületnek, olyan pici , vékony, görbe lábaik vannak, hogy a 2-es hiába lenne jó kg-ra, de mivel vékonyak és görbék a lábai, meg ugye a pelusozás is új dolog lesz (meg jajj de kicsi és törékeny és nem meresz még úgy és olyan rutinnal hozzányúlni, mint később), jobb az 1-es, jobban illeszkedik. Ha eláll, kifolyik a pisi.
2015. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyes 99%-ban jó egy újszülött babának, hacsak nem nagyon nagy (de arról gondolom tudnál már a szülés előtt is). Egy átlagos méretű babára simán jó lesz a newborn pelus. Olyan kis vézna még a lábuk ilyenkor, hogy egy nagyobb méretű pelenkából könnyen kifolyik a pisi-kaki. Szóval én a fiam születésekor kis csomag newborn pelust vittem, és még otthon is azt használtuk 1-2 hétig, utána váltottunk csak nagyobbra (nem volt sem extrémen kicsi, sem extrémen nagy baba, teljesen átlagos méretű volt). Most a picinek is ilyet tervezek bevinni. Mondjuk itt adnak a kórházban is, de csak pár darabot kórtermenként, közös tartóban van, és ha elfogy, akkor elfogy, csak másnap tesznek bele újat. De az ottani is legkisebb méretű, és az is teljesen jó volt.
2015. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lányom azelőtti nap született mikorra terveztük ezt a bevàsàrlást, úgyhogy még jó hogy a kórhàzban alapból adtak pàr dbot (2-es liberot). A közelben lakó barátnőmet küldtem el gyorsan az üzletbe ilyenekért... 3320grammal született, 3 hónapig hasznàltunk 1-es pelenkàt.
2015. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!