Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos, ügyeletes és...

Fogadott orvos, ügyeletes és hálapénz. Mennyit kell adni egy ügyeletes dokinak? Egyrészt azért, hogy foglalkozzon velem a vajúdás alatt, másrészt, a szülés levezetéséért?

Figyelt kérdés

Van fogadott szülésznőm, de nincs fogadott orvosom. Ez utóbbi nincs, mert akihez jártam nem jöhet be velem szülni, s akihez ezután fogok azt késő felkérni, így maradok az ügyeletesekkel.

Azt tervezem, hogy a szülésznőn keresztül adok az ügyeltes doki(knak), de ha a vajúdás és szülés két ügyeletre esik, akkor több dokinak kellene adni. A vajúdás alatt mennyit adtatok az ügyeletesnek, hogy foglalkozzon veletek? Majd mennyit a szülés levezetéséért?

Sajnos nem komplikációmentes a terhességem, s nem akarom megjárni, de orvost fogadni már nem tudok. 32 hkm



2015. dec. 4. 17:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem győztél meg, tartom magam a korábbiakhoz. A terved baromság.


4-5-ös.

2015. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom még a saját tapasztalataimat hálapénz és ügyelet ügyben. Két műtéti tapasztalat.

Az egyik, akkor volt, amikor nagyon fiatal voltam, sürgősségre kerültem (nőgyógyászati) és azonnal műteni kellett volna. Két napig nem tették. Egy ismerős nővér megkérdezte az osztályon a nővéreket, s jött mondani, hogy azonnal adjunk pénzt (előre), mert addig nem műtenek. Adtunk, azonnal megműtöttek.

A másik pedig fogadott orvossal történő műtét volt. Rákérdeztem a szokásos tarifájára, kértem anyósom adja át. Ő felülbírált és csak a felét adta át. Az orvos úgy megsértődött, hogy többet rám sem nézett (nagyon rossz volt, hiszen minden műtöttjét napokig végiglátogatta, akár a szobámban is, de engem levegőnek nézett). Aztán komplikációk lettek, a nővérek nem mertek hozzámnyúlni. Majd ismét adtunk a dokinak pénzt, és minden megoldódott.

Tudnám még ragozni, de minek.

A szülés lesz a harmadik esetem kórházi ellátásban, s bevallom félek, hogy ismét úgy járok mint eddig, és emiatt találgatok, hogyan tovább.

Talán a szülésznő mindent megold, hiszen tényleg ő van ott és figyeli a babát, s engem.

2015. dec. 4. 18:15
 13/18 A kérdező kommentje:
4-5-11 nem volt célom téged meggyőzni.
2015. dec. 4. 18:20
 14/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy ne legyen gáz, az az orvosnak is az érdeke. Ugyanis ha valami komplikáció adódik, őt fogják elővenni, őt fogja lecseszni a felettese...A manapság nagyon divatos perekről ne is beszéljünk.

Nyilván van olyan, aki nem az a fajta, aki ott ül a vajúdó mellett és fogja a kezét végig, de azért csak ránéz néha, hogy mi a helyzet, plusz ha gáz van, akkor megoldja. Ráadásul ha szülésznőd van, akkor ő úgy is figyel rád.

Előre szerintem nem szabad pénzt adni, mert az nem hálapénz, hanem megvesztegetés.

Utólag adhatsz, ha elégedett voltál, de nyilván az sem kötelező dolog.

2015. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, akkor a szülésznő lesz a megoldás.

Utolsónak: hogy mennyire érdekli egy orvost a Te komplikációd szerintem orvos és kórházfüggő. Például az én első esetem hosszútávú komplikációkhoz (teherbeesés, vetélés) vezetett.

A családban én és az egyik sógornőm voltunk a hálapénz-ellenesség élharcosai, míg aztán saját tapasztalatok birtokában több, mint hajlandóak vagyunk alkalmazkodni a helyi játékszabályokhoz.

2015. dec. 4. 18:42
 16/18 anonim ***** válasza:

hmm

szal ügyeleten szülni

3 gyereket szültem ott abból kettőnél császár lett a vége

spec nem adtam semmit sem egyik orvosnak sem

abszolút meg voltam elégedve a rendszerrel

örültem h nyugiban vajúdtam és nem jöttek oda 10percenként

óránként rám nézett a főorvos és az ügyeletes szülésznő (ő vizsgált meg nagyon óvatosan h hol tartunk) - akkor ő volt az ügyeletes - és a végén is ott volt velem rendesen elmondta h mi van és mit lehet tenni nagyon szépen vágott és a varratszedésnél is kedves volt

ez volt a 3ik gyereknél

a másodiknál a kezelőorvost felhívta a szülésznő este mikor beestem szülni és odaadta a telefont h beszéljek vele :-) öt sem kértem fel szülésre ... mégis éjjel még 2x telefonált és reggel az első dolga volt h rám nézet, a végén 1 órát szenvedett h ne kelljen császározni és valahogy kivarázsolja a gyereket belőlem (rossz volt a fejtartása) végül császár lett, ő is szépen vágott és végig kedves volt


szal nem kell tartani az ügyeletes szüléstől

az h komplikált a terhesség még nem biztos h a szülés is az lesz !

ki tudja lehet h 2 óra alatt letudod az egészet :-D

2015. dec. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
EBH2015.B.27. Hálapénz az a juttatás, amelyet az eü Szolg igénybevételét követően a beteg vagy hozzátartozója hálája, köszönete jeléül a szolgáltatásban közreműködő eü dolgozónak önként nyújt. A hálapénz - amennyiben az nem a kötelességszegés honorálása - nem jogtalan előny, így annak elfogadása vesztegetést nem valósít meg. Az szja törvény nevesíti jövedelemként, tehát legálisan létezik.
2015. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A lényeg: Doki nem kérhet, nem mondhat összeget, nem lehet előre összegben megállapodni. Tájékoztatást adhat, de csak ha a beteg rákérdezett. Tehát Te önként, csak a beavatkozás után (nem előre) adhatsz, és ő ebben az egy esetben elfogadhatja. Idén volt ebben legfelsőbb bírósági döntés, amiben szépen össze is van szedve a jelenleg hatályos törvények szerint mi szabályos, mi nem. Összeget még akkor sem határozhat meg, ha magánrendelésére jársz, de a szülésedet állami kórházban vezeti. Te döntöttél összegről, te adtál utólag és elfogadhatja. Max. amelyik pénzéhes, azt mondja, hogy így nem vállal többet szülést fogadott orvosként.
2015. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!