Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az milyen érzés mikor megindul...

Az milyen érzés mikor megindul a szülés? Mit kell érezni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Enyhe menstruációs görcsök rendszeres időközönként
2015. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szülés különböző módokon indulhat meg.

MIndhárom szülésemnél máshogy volt.


Biztos jel, ha elfolyik a magzatvíz, a másik biztos jel, ha rendszeres fájások vannak.

Egy "fájás" azt jelenti, hogy összehúzódik a méh, megkeményszik az egész has, eközben a baba mozdulatlan. Hogy ez mennyire fáj, az egyénenként változó lehet, ami biztos, hogy 40-60 másodpercig tart egy ilyen összehúzódás, ha ennél rövidebb (20-30 mp) akkor az csak jósló fájás. És rendszeres időközönként jön, ami idővel sűrűsödik, plusz a fájdalom érzet is általában erősödik. Első babával 5 perces fájásokkal érdemes kórházba indulni.


Még egy eset lehetséges, nálam egyszer ez is volt, tüsszentettem egy nagyot és kisebb vértócsa lett alattam. Nagyon megijedtem, de telefonon a szülésznő mondta, hogy ha nem nagyobb, mint egy menstruációkor érkező löket, akkor ez csak a tágulás része, és így is volt, 26 órával később lett meg a babám, addig rendszertelen fájásaim voltak, illetve az utolsó 5 órában már rendszeres 2-3 percesek.


Én nagyon sokat bizonytalankodtam mindig, hogy "beindul vagy nem"? De amikor tényleg beindult, akkor az eltéveszthetetlen volt mindháromszor.

2015. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak az utolsó 2 órában lett rendszeres. Pedig idő lett volna rendszereződni mivel az első gyenge fájástól kb 24 óra volt. Még a 3 percesek is összevissza jöttek. De egyre erősebbek lettek és sűrűbbek. Mozgás és zuhany hatására erősödtek, míg a jóslók elmúltak.
2015. dec. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem enyhe menzesz szerű görcsökkel indult, 12 percesekkel,5perceseknél mentünk a kórházba!
2015. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem szinte az egész terhesség alatt voltak keményedéseim (olyan, mint egy görcs, inkább kellemetlen, mint fáj), a jósló fájások is ugyanazok szerintem, csak máshogy nevezik. Egyik este feltűnt, hogy mintha sűrűbbek lennének a keményedések, de nem is fájtak. 6 óra múlva meglett a baba. :)
2015. dec. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és nekem nem folyt el a magzatvíz, illetve a keményedések se voltak rendszeresek. A következő 2 órában mértem az időt, átlagban 5-6 perc volt közöttük, de volt 3 és volt 10 perc szünet is. (Na ezután akkor már 4 óra múlva született a lányom.)
2015. dec. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem semmit a világon. Előre rettegtem hogy ilyesmi lesz, én is hasonló kérdéseket tettem fel itt. Mi van ha nem veszem észre a fájásokat, vagy épp a zuhanyban vagyok amikor elfolyik a magzatvíz.

Nekem éjszaka folyt el a magzatvíz, ráadásul nem is az egész, csak megrepedt a burok (nem is jó helyen, még aztán bent kellett rendesen repeszteni hogy kijöjjön az egész) tehát éppen csak csurdogált valami. Mégis felkeltem rá. Igaz, először nem hittem el hogy ez az. Vissza is aludtam szerinem egy kicsit. De aztán újra felkeltem rá és úgy mentem be a kórházba hogy még órák után is mondogattam a szülésznőnek hogy de remélem tényleg elfolyt és nem vaklármázok.

És aztán teljes erőből nyomatták belém az oxitocint akkor elkezdtek jönni a fájások. De addig semmi és mégis észrevettem. Hálisten.

2015. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem 2héttel előtte volt pár órás jósló fájásom..akkor azt megismertem, hogy mi lehet..azt hittem éjjel indulunk a kórházba..

hát nem..

utána a 39.-hétben megpróbáltunk a párommal együtt lenni...utána megint jóslók... megint nemlett belőle semmi.

A fiam 40. hétre született, azon a napon, amikorra ki voltam írva..mentem nyugisan ctg vizsgálatra, ott szóltak hogy nekem nem tűnik fel hogy szép erős, 5 perces fájásaim vannak?

mondtam hogy érzek valamit de ezt a feszítő érzést, már napok óta..ennyivel nem indultam volna el szülni.

küldtek is a szülészetre, akkor már 4 ujjnyira ki voltam tágulva...

jöttek a fájások, de jól bírtam, nevettem, poénkodtam... a férjem bent volt velem végig.

aztán burokrepesztés volt, és mivel zavaros volt a magzatvíz, a fiam belekakilt, így kaptam oxitocint, hogy beinduljon igazán a dolog..

Az utolsó 1-2 óra volt durva, én addig vígan elvoltam :D

ctgtől számítva 5 óra alatt meglett a fiam, a kitolási szakad kb 5-6 perc volt, 3.-4. nyomásra kint volt , mindenkinek ilyen szülést kívánok! :)

2015. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!