Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülés 2 császár...

Hüvelyi szülés 2 császár után? Esélyt sem adnak?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Akinek megreped a méhe. Maradjunk a kérdésnél.


Azt írtad, alacsony kockázat az egy százalék. Rákérdeztem, hogy akkor is az, ha neked reped meg a méhed és esetleg a harmadik gyerekeddel együtt ottmaradsz a szülőágyon mert elvérzel?


De ha már esélyeket latolgatunk, akkor a harmadik gyerek után inkább pakolják ki a méhem, minthogy meghaljak. De kinek hogy.

2015. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A méhrepedés nem jelent azonnali halált, ez azért nyilvánvaló, szerintem. Ahogy előjelei is vannak, és időben lehet lépni is. De a császárt nem lehet félúton abbahagyni, amikor fellép az a közel 8% esélynyi komoly komplikáció.
2015. dec. 7. 18:01
 13/17 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok orvos, de lehet hogy a természetes szülés közbeni hegszétválás (mikor pl. már a szülőcsatornában van a gyerek) durvább komplikáció mint amit egy császár műtét okozhat. És persze aki már 2 császáron túlesett, azoknak is biztos meg volt az oka, ezért ha ugyanaz az eset fennáll (pl. téraránytalanság, fájásgyengeség), akkor nagy valószínűséggel a 3. is császár lesz.
2015. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jó, hát te tudod. Mindenkinek joga van teljesen ostobának lenni.
2015. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Te most okoskodni jöttél ide, kérdező? Miért nem okoskodsz az orvosoddal? Esetleg egy orvosit is elvégezhetnél, hogy kompetens vitapartner legyél.

Egyébként, ha saját felelősségre vállalod, ezt írásban is kikötöd, akkor bizonyára meg lehet tenni.

2015. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat lehetett belőle tanulni. Valóban rossz helyen kérdeztem ezt meg.
2015. dec. 8. 13:38
 17/17 anonim ***** válasza:

Az orvostudományban, mint mindenhol máshol, a kockázatok úgy működnek, hogy ha mindkét megoldásnak kockázata van, akkor azt mérlegelik, hogy melyik megoldással tesznek mégis nagyobb biztonságra szert, melyik kockázat bevállalása jelenti azt, hogy a nagyobb és gázabb kockázatot viszont elkerülik. Az orvosok nem hülyék, hogy szopassák magukat, meg kockáztassák az életedet poénból, ez nem magyar specialitás, hanem a világon is így működik. Bár neked, laikusnak azok a számok ijesztőek, meg érzelmi alapon közelíted meg a dolgot, hogy szülésélmény meg tök tudja, de a valóság az, hogy az az 1%-os esély a méhrepedésére még mindig veszélyesebb, nagyobb baj, fontosabb elkerülni, mint a többit amit leírtál.

Csak józan paraszti ésszel gondolj bele "nem jár azonnali halállal" ja persze, csak épp még altatni kell, még át kell vinni a műtőbe, közben lehet óbégatsz meg pánikrohamot kapsz az ágyon, hogy jaaaj mi történik, jaaaj a babám, még ez meg az, még fel kell nyitni meg kell keresni a bajt, mire tudják uralni a helyzetet. Azért másabb, mint mikor eleve fel vagy nyitva, fel vannak készülve mindenre és akkor döntenek úgy mondjuk, hogy na oké, akkor jobb lesz ezt a méhet kivenni.

2016. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!