Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek milyen esetekben...

Szerintetek milyen esetekben indokolt a szülés megindítása?

Figyelt kérdés
Az én esetemben 38 héten (38+4 nap pontosan) akarják megindítani a szülést, mivel tavaly 29. héten elhalt a magzatom, ráadásul most terhességi diabeteszem is kialakult (nem súlyos, nem igényel inzulint, csak diétát). Az orvos szerint indokolt a szülés beindítása, mert ha tovább várnánk megnőne a magzathalál esélye a korábbi események és a cukorbetegség miatt. Ti belegyeznétek a szülés indításba, hisz annak is megvan a maga rizikója...?!

2015. dec. 11. 13:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%

Nekem betöltött 41. hét után indították, kb. a nulláról kezdtük. Semmilyen gond, probléma nem volt közben, szépen haladt a folyamat. Emiatt ne aggódj!

A 38. héten pedig már szépen ki vannak fejlődve a babák, születésre készen állnak. :)

2015. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

10-es, köszi a horror sztorit, de ez nem visz előbbre.

Én nem konkrétan a szülés indítás következményeitől félek, szerintem az én esetem annyiban teljesen más, hogy nekem már volt indításom (29. héten ugye) és a testem nagyon gyorsan reagált, 3 órán belül megszültem, minden komplikáció nélkül. Szóval az a sztori inkább arról szól, hogy mi lehet ha az indítás nem működik...

2015. dec. 11. 14:35
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

38+2 hétre született a kislányom vajúdás nélküli, programozott császárral, tökéletesen egészséges állapotban.

A Te esetedben, ahogy már írták előttem, bármibe beleegyeznék, csak egészséges legyen a gyermekem.

2015. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
Nekem mindkét szülésem indították, egyiket 0ról, másikat 2 ujjnyiról. Egyikket sem volt gond, nyilván az első hosszabb volt. Ilyen előzményekkel, mint neked, belemennék. Semmi baja nem lesz a picinek idekint.
2015. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

En ebben az esetben vallalnam az inditast. Egyreszt mert en igy jobban szeretnem kint tudni a babat epen es egeszsegesen, mar eleg erett ennyi idosen, kint sem lenne baja.

Amit irtal az igaz, pl egy trombozishajlam siman okozhat magzatelhalast 8 hetesen is, de 39 het 6 naposan is. Ha az elso abbaddal ez tortent, vagy esely van ra, hogy ez volt a baj, akkor biztonsagosabb, ha megszuletik a babad.


Masreszt pedig en is Angliaban elek. Itt nem inditanak amiatt, hogy sielni mehessen barki, vagy barmilyen mondvacsinalt indokkal. Sot, inkabb az ellenkezoje, igyekeznek addig nem csinalni semmi extrat (legyen az egy szimpla vizsgalat, kisebb-nagyobb beavatkozas), amig nincs valodi es nyomos oka.

Ez alapjan en azt mondom, hogyha nalad inditani akarnak, akkor annak oka van es en vallalnam.


(Nekem a 2. gyerekem Magyarorszagon szuletett inditassal, szinten volt oka, bar szinten nem feltetlenul elet-halal kerdes volt. De nem tudom mi tortent volna, ha nem inditanak. Igy jol ment minden, nem bantam meg, bar teny, hogy a nem inditott szulesem "szebb" volt. De nem ez a fontos szempont.)

2015. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Én mindenképpen hallgatnék az orvosra, ő az aki tudja és nem egy hozzá nem értő ember. Nekem mindkét szülésem indított volt. Az első 40+2 naposan(2 ujjnyira nyitva) azért mert a doki ment szabira és én nem akartam másnál szülni. Hozzá járok 15 éve, nem szülnék másnál soha. A második pedig a kiírt napon(bő 2 ujjnyira nyitva) az én kérésemre, azért mert a barátnőm azelőtt két hónappal szült 40+1 napra halott babát. Előző nap volt nst-n, minden ok, másnap ismét nst és nem volt szívhang... Nekem ez akkora trauma volt, hogy azt mondtam a dokimnak, hogy legkésőbb a kiírt napon meg fogok szülni ha törik ha szakad.Eleve az a két hónap lelkileg nagyon megviselt, minden apró jelet figyeltem magamon, a babán, borzasztó érzés volt. Nekem egyik szülésnél sem volt komplikáció az indítás miatt, brutálisan fájt, de megérte.Ja és a másodiknál én is cukros voltam, végig aggódtam a terhességet, hogy vajon nem lesz-e valami baja a babának. :( 38+4-re már nyugi mindene maximálisan kifejlődik, ha kisebb is lesz valamennyivel, majd megnő idekint. :)
2015. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Persze,hogy beleegyeznek.O mar egy teljesen kifejlodott baba,nemlehet gond.Nem gondolnam h van komplikacio initott szulesnel,nagyobb nem,mint inditas nelkulinel.Nekem is inditott szulesem volt,oxitocin...stb es 4ora alatt melett a babam,makkegeszseges.Nekem elfogyott a magzatviz,ezert inditottak
2015. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%
Most hány hetes vagy kérdező?
2015. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
36+2 nap, szoval durvan 2 het es inditas!! :)
2015. dec. 14. 16:16
 20/20 anonim ***** válasza:
Majd jelentkezz :)
2015. dec. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!