Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt olyan, akinek a császárme...

Volt olyan, akinek a császármetszésen a férje vágta el a köldökzsinórt? Milyen élmény volt a férjnek?

Figyelt kérdés

A dokink felvetette, hogy vágja el a férjem a zsinórt, ha szeretné.


A férjem majd ott a kórházban eldönti, mit szeretne, de érdekelne mások tapasztalata. Persze oké, hogy a fejemnél van a szülés alatt, de a köldökzsinórhoz oda kellene mennie a kitárult hasamhoz, nem?:)


Be tudja majd félig csukni a szemét vagy veletek hogy volt?:)



2015. dec. 15. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Császárnál áttolják a műtőbe a kismamát és kiküldenek mindenkit, aki nem tartozik a személyzethez. Nálunk legalább is így volt.
2015. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nálunk úgy van, hogy a műtőben velem lehet a férjem, a fejemnél, elvághatja a köldökzsinórt is. Aztán engem összevarrnak, ő meg dönthet, hogy a bébivel tart-e a mérésekre, vagy velem marad. A varrás után mindhárman találkozunk a szobánkban.:)


akkor lehetséges, hogy ez nem gyakorlat máshol, hogy az apuka vágja el a zsinórt.:)

2015. dec. 15. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Az tök jó, akkor nálatok megengedőbbek. A zsinór elvágásáról volt szó eredetileg normál szülés esetén, csak éppen a műtőbe már nem engedtek be...
2015. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Melyik kórházban lehet így? Ezt szerintem.nagyon jó dolog.
2015. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mi a Kútvölgyiben leszünk, de a barátnőm a Péterfyben volt egy pár hete és ugyanez volt a császárján. Csak ott apai bőrérintés is van, amíg az anyát összevarrják, az apa a bébivel érinti össze a mellkasát. Nálunk a férjem választhatja azt is, hogy velem marad.


Bocsánat a kérdésért, azt hittem, ez az általános.


De szerintetek rosszul lesz a zsinórtól? Mégiscsak a hasamba be fog látni...

2015. dec. 15. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelyi úton szültem, de miután gátmetszésnél elhangzott az amúgy csendes úriember orvosom szájából a "nem igaz, hogy nincs egy k..tt éles olló ebben a rohadt kórházban, ezzel csak nyaszatolni lehet", a férjem ugyanazzal az ollóval nem mert nekifutni a köldökzsinórnak :)


Amúgy elvágta volna, de így, hogy az orvos lágyabb szövettel is szenvedett, ő laikusként nem merte a köldökzsinórt ugyanazzal a tompa ollóval reszelni.

2015. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

off:


valaki tapasztalta, hogy mi a protokoll? hogy megszokták várni, hogy már nem pulzál a köldökzsinór, azután vágnak, vagy nem foglalkoznak vele és előtte..?

2015. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: a császárkor a két helyen, amit írtam, nem várnak. tudom, hogy van egy ilyen trend is, de ez a két hely nem követi - egyelőre.:)
2015. dec. 17. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:

köszi a választ :)

én nem trendként olvastam erről, hanem orvosi szemszögből, elvileg addig még több vért kaphat a baba, ami nem tudom mihez, de jól jönne(talán a bilirubin lebontáshoz?)

2015. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9: igen, bocsi, protokoll.:) a mi kórházunkban pl. azt vallják, hogy a legújabb kutatások szerint az első 3 napban védett a baba, és akkor menjenek a látogatók, akkor fogdossák össze, ne utána otthon.


de más kórházakban meg üveg mögül lehet csak nézni...

2015. dec. 17. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!