Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan állami kórház...

Van olyan állami kórház Budapesten, ahol ezek a feltételek biztosítottak?

Figyelt kérdés

1. Az apa is bent lehet a szülés alatt és utána ott is aludhat az anyával és a babával közös szobában*

2. Kérhető fájdalomcsillapítás (és adnak is biztosan)

3. Hagyják az anyát a neki kényelmes pózban vajúdni/szülni


*és ezt a szobát meg is kapja biztosan az igénylő (nem csak talán, ha épp szabad az az 1 ami van)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. jan. 12. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Szent Imre például.

Ez első pont csak magánkórházban lehetséges, hiszen egy előre nem megjósolható időpontra nem lehet VIP szobát foglalni.

2016. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint arra a részre értem, hogy az apa az anyával és a babával közös szobában aludjon. Szülésnél bent lehet minden további nélkül.
2016. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igen, sejtettem, hogy ez így van. Nekem ez lenne az egyik legfontosabb szempont és valahogy ez a "talán megkapod, talán nem dolog" nem nyugtat meg. Viszont a magánkórház bármennyire is szimpatikus, elég drága, ezért szeretnék valami köztes megoldást találni, hátha van.

2016. jan. 12. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Nincs az országban olyan állami kórház, ahol garantálni tudják, hogy kapj ilyen szobát, mivel alapvetően nem erre vannak berendezkedve. Véges számú ilyen szoba áll rendelkezésre, általában csak egy, vagy maximum kettő.


Egyébként - nem kötekedés -, miért ennyire fontos ez?

2016. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Szeretném a szülést bensőséges, szűk családi eseményként megélni, amennyire csak lehet (és ezzel a párom is így van). Tudom, hogy a szülés utáni lábadozás alatt is erőt adna a párom jelenléte, támogatása.

Az otthonszülést sajnos túl kockázatosnak tartom ezért a kórházi lehetőségek között keresem azt, ami a leginkább megfelel az elvárásainknak. Egyelőre úgy tűnik ez csak magánkórházban valósulhat meg.

2016. jan. 12. 21:12
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, én két éve a Szent Imrében szültem. Nekem komplikációk léptek fel, így elmaradt az amúgy protokoll szinten működő rész, hogy 2 órát hagyják hármasban a családot a szülőszobán (engem vittek műtőbe szülés után, a babát pedig jobb híján addig inkubátorba, hogy melegen tartsák). Szülés alatt a férjem bent volt.

Amikor necces lett a helyzet és a fél emelet beözönlött segíteni, akkor sem küldték ki, csak lenyomták egy székre mellém, hogy ne mozduljon onnan, ne zavarja a beavatkozást. Fogta a kezem, végignézte az egészet.


Utána a műtőbe értelemszerűen civilt nem engedtek be (méhlepényt kellett kikaparni), de 10-15 perc volt csak. Amikor kivittek az őrzőbe, ott ismét mellettem lehetett. Altatásos műtét után ugye protokoll, hogy meg kell figyelniük, nincs-e valamilyen szövődmény az altatás miatt.


Bár nem aludt bent (hajnalra lett kész minden, szülés, műtét, stb), de sokszor bejött és órákat bent volt. Éjjel nem is igényeltem, mert annyira fáradt voltam, hogy úgyis aludtam.

Az előzmények miatt mozgásképtelen voltam, így ő fürdetett le, ő támogatott ki a mosdóba is. Elvileg nem lehetett volna, gyakorlatilag a nővérek örültek, hogy valaki elvégzi helyettük a munka egy részét. Én meg annak örültem, hogy nem egy idegen mosdat le. Egyedül nem ment volna, ájultam is, széken ülve tudtam csak zuhanyozni, ő meg állt mellettem, hogy ha leborulnék, elkapjon.


Sőt, a szüleim is be tudtak jönni. Apám smúzolt egy sort a személyzettel, onnantól őket se piszkálták, hogy miért és meddig vannak bent nálam.

A két ágyas kórteremben végig szobatárs nélkül voltam, kvázi saját szobám volt.

2016. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekunk is nagyon fontos volt ez, es a ferjem hozta fel ezt az igenyet. Mi ezert dontottunk magankorhaz mellett. Tudom, hogy draga, de ha kottok egy egeszsegpenztart, maris jar belole vissza egy pici. Rajtatok mulik, hogy mennyit er meg nektek az egesz.
2016. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen.Flor Ferenc korhaz Kerepestarcsan.Tagas,bensoseges vajudok.Minden szobaba labda,bordasfal,kad es van egy szulokerek is.Mindenhol van solampa es cd-s radio.Abszolut kovettek az igenyeim szerinti szulest es ahogyan szerettem volna...Nekem nagyon intim elmeny volt.Kadban vajudtam,vegig veled lehet a ferjed es csak egy solampa egett,halkan ment a zene.Tok jo volt :) a fajdalmat leszamitva.Am Medinice rendelo Matyasfoldon a maganrendelo es itt szulhetnek az anyukak.Bar en ide tartozom alapbol,de nem is mennek mashova.Olyan jo elmeny volt,h 8honapos a fiam es 3.honapban vagyok a masodikkal :) Szules utan van olyan szoba ahol az apuka veled lehet(alltalaban nincs gond es szabad) A baba vegig veled lehet akarmelyik szobaba mesz.
2016. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

"Nincs az országban olyan állami kórház, ahol garantálni tudják, hogy kapj ilyen szobát, mivel alapvetően nem erre vannak berendezkedve. Véges számú ilyen szoba áll rendelkezésre, általában csak egy, vagy maximum kettő. "


Akkor fussunk neki újra: nyilván nem fogta fel mindenki, de egy állami kórházban ezt tényleg nem lehet megcsinálni. Nem lehet előre lefoglalni olyan szobát, ahol egy kórházi ápolásra nem szoruló személy is végig bent tartózkodhat. Nem indokolt a jelenléte éjszakára, hiszen egészséges. Így nem fog egyik kórház sem arra berendezkedni, hogy az apukák bent csicsikáljanak. Szerintem okkal van így. A legtöbb helyen persze van erre is lehetőség, plusz pénzért, korlátozott számú személy részére. Sehol nem fognak rá ígéretet tenni, hogy tényleg lesz is hely.


A többire természetesen ma már az összes kórházban van lehetőség, ha nincs valami nyomós oka annak, hogy máshogy legyen.

2016. jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!