Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A császármetszés mennyire...

A császármetszés mennyire komoly műtét? Utánna nagyon fájhat a seb? Igaz ez?

Figyelt kérdés
Ma azt hallottam,hogy műtét közben még a beleket is kipakolják! De nekem ez hihetetlen,nem hinném hogy az útban lenne.
2009. jún. 9. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem a barátnőmet császározták tavaly októberben, és neki nem volt komoly. Másnap már sétált, simán kiegyenesedett. 4 nap után hazamehettek a babával.nem panaszkodott, de sztem ez emberfüggő. Én simán szültem, és reményeim szerint most is azzal fogok, bár nagyon nagyon fájt, fájdalomcsillapító nélkül.Nem szivesen szülnék császárral. 20 hetes km.
2009. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Rutinműtétnek számít.( persze csak az orvosoknak)

Engem decemberben császároztak.Igen eléggé fáj,de kibírható.Engem a műtét után 8órával már felállítottak.10órával később már törökülésben ültem (másképp jobban fájt)

És 3 nap múlva itthon voltam.

2009. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fáj a seb. Az első 3-4 nap borzasztó, a 7. napig rettenetes, akkor kiveszik a varratokat, végre lehet normálisan zuhanyozni, és onnantól kezdve napról-napra jobb. Azért az első 3-4 hetet nem kívánom senkinek! 7 hónap után a heg környéke érzéketlen, a heg maga érzékeny (2 napja tette rá a párom a fejét, kellemetlen volt).

H a beleimet kipakolták-e, azt nem tudom, zöld anyaggal eltakarták, nem tudtam nézelődni (pedig kíváncsi lettem volna). :)

12 órával a műtét után fel kell kelni, nekem az ágy közepétől az ágy széléig eljutni 3/4 óra volt.

Nagyműtétnek számít, komoly hasi műtét.

Amúgy én is októberben szültem, nem panaszkodtam senkinek, de a vigyor sokszor odafagyott az arcomra (nem vagyok egy magát elhagyó típus)!

Műtét után azt mondtam, nekem nem kell több gyerek. 7 hónappal utána azt mondom, ha nem ígérik meg, h természetesen szülhetek, nem kell több gyerek!

Kérdezzetek meg 5 hónap múlva, meglátjuk, h mit felelek! ;)

2009. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

eddig azt hittem csak én vagyok a csodabogár. :) én is törökülésben ültem és fejtem. szerencsére hamar felkelhettem, mert sok folyadékot ittam és hamarabb kiszedték a katétert. nem mondom, h nem fájt, de láttam sok simán szülő nőt, aki rosszabbul nézett ki, jobban megviselte az egész. de ez tényleg ember függő. azt mondta a dokim, ne pihenjek sokat, mert nehezebben gyógyulok és nagyobb a valószínűség arra, h rosszul tapadnak-forrnak össze az izmok. de ne is szaladgáljak, mert pihenni kell a szervezetnek. meg kell találni a középutat. ha hiszed, ha nem, a látogató sereg a leg fárasztóbb.

mütét:(mondta a doki, mit tesz éppen)érzéstelenítés, vágás, izmok és belek közötti út megkeresése a babához(nem kipakolás!)elmondta, melyik részét fogta meg először, aztán kivette villámgyorsan és megmutatta.átvizsgált minden szervet, nem sérült e meg valami( nagy volt a baba és be volt szorulva), aztán összevarrt.

2009. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellemes,de akármikor vállalnám!!!Lehet,hogy nagyobb a fájdalomküszöböm mint az előzőnek,de én nem éltem meg ilyen tragikusan.1 hetes volt a babám én már 20 percre lementem sétálni.Ő meg apával nagyon jól elvolt.

Szóval a válaszom:EMBERE VÁLOGATJA

2009. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

18.43-as!

Végre valaki aki úgy látja,élte meg mint én!!!!Ugye nem is vészes!!!

Komolyan örülök neked!!!!!Éljen a törökülés!!!

2009. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

18:32-es újra

Kedveskéim! Én szinte semmit nem pihentem, nem hagytam el magam, szóval nem hinném, h ettől függ. 2 nappal a hazajövetel után 40 km-t buszoztam varratszedésre, meg 4 km-t gyalogoltam hazáig. A gyerek összes papírját magam intéztem tömegközlekedéssel, szintén 40 km-es Pestre utazgatással.

A 2. hét óta minden nap főzök, takarítok, a párom nem egy "kíméljük anyát" típus. Anno a 40. héten még négykézláb sikáltam a festés után, ...meg ilyen apróságok. :) Szóval úgy gondolom, h lehet, h műtéti technika kérdése, de nekem bizony nagyon kellemetlen volt az első pár hét!

Minden jót nektek! :)

2009. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
18:53-nak hallani lehet szinte a hangodon, h jó kedved van... ez jó, mert sajnos rengeteg szomorú dolog hangzik el a különböző beszélgetések közben. én mindenkit arra buzdítok, h többet mosolyogjon, mert ettől szebb és könnyebb is az élet. és a sok mosoly állítólag a rossz gondolatokat elűzi, nem félnének az emberek a szüléstől és a császártól és egyéb dolgoktól. ja, és anyukám mindig azt mondta, lányom hidd el, még egy gyerek sem maradt bent...
2009. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

19.41-es!

Ne hidd,hogy bántani akartalak téged!!Eszembe sem jutott!!Csak egyszerűen én (mi) másképp látjuk a dolgot!Nem gondoltam,hogy ezzel így a lelkedbe taposok! Bocsi

2009. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19.16

Igen jól látod!A szülés legyen az spontán,indított,császár az szép dolog.Én sem kipattantam az ágyból törökülésből,de ránéztem a babámra akire annyit vártunk és az a 20 perc amíg kiértem a tusolóba, addig röhögtem a saját kínomon.És az a 3 nap amíg bent voltunk életem egyik legszebb pár napja volt!!!

2009. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!