Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány percesekkel mennél be a...

Hány percesekkel mennél be a kórházba, ha inkább otthon szeretnél vajúdni, a kórház pedig 20-25 perc kocsival?

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 09:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem tartok ott, csak lassan el kell kezdenem gondolkodni rajta. Azért dilemmázom, mert rengetegen írták, hogy tök jól ment minden, ameddig a kórházba be nem értek, ott viszont lelassult vagy le is állt a folyamat, ráadásul a 2-3 percesektől számolva még órák, vagy annál több is kellett. Első baba, azt mondják annál amúgysem olyan gyors általában, mint egy második, vagy többedik babánál. A 35. hétben járok egyébként.
2016. jan. 18. 11:28
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Magzatvíz elfolyása után fél órával meglett mindkét gyerekem. 25-30 perc volt a kórház, 10 percesekkel indultunk, mire odaértünk 5 percesek sem voltak a fájások.
2016. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfolyt a magzatvíz azonnal mennék, egyébként mindkétszer itthon vajúdtam, és stabil 5 perces fájásokkal indultam el. A 2-3 percesekig azért nem várnék, mert a kórházban is van adminisztráció, előkészítés...stb, szóval ennyire ne centizd ki. Abban nem hiszek, hogy a kórház miatt állt le valakinél a vajúdás, én otthon voltam, meleg vízbe is ültem, mégis abbamaradt egy pár órára. Aztán kezdődött újra, de sokkal gyorsabban.

Mindkét szülésem gyors volt, a második sokkal gyorsabb, tehát én is nagyon gondolkodom, hogy mikor induljak majd el harmadszorra. Kórházban nem szeretnék vajúdni, de út közben sem szeretnék szülni:)

2016. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A kórházi adminisztrációt korábban intézzük, a 36. héttől be lehet jelentkezni, mi szeretnénk is előbb, hogy ne a szülés napján kelljen.
2016. jan. 18. 12:52
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

4. babámat várom.


Az 1. babánál mentünk szinte az első fájásokkal :D 12 óra volt, a szülőszobán, de kellett is, mert a fiam szívhangja többször rendetlenkedett! Nekem nagyon nagy megnyugvás volt, hogy ott vannak mellettem és ha KELL, tudják mit csinálnak.


A 2. babám 40 perc volt. CSAK vérzéssel mentem be (tágulásos, minimális vérzés volt) Felvettek, és onnan számolva a lepény megszületéséig 40 perc volt cakk-pakk


A 3. babával 10 percesekkel mentünk (mondván a 2. turbó szülés volt, és a szülésznőm azt mondta, hogy nyomás befelé) :)

Ennek ellenére 10 órás szülés volt, fájásleállással a 2 perceseknél, oxival, könyökléssel...


A 4. babánál most már totál tanácstalan vagyok :) A kórház szintén 25 percre van...na majd meglátjuk...

2016. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

5 percesnél indultunk be, 15-20 perc volt a kórház, 4 óra múlva született meg a baba. Magzatvíz kitoláskor folyt el.

De már 5 percesekkel is rossz volt autózni, várakozni a kórház recepción, szobát elfoglalni stb...

2016. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Hát nekem keményedéssel indult. 28 percesekből gyorsan lett 12 ,ekkora elindultam fürödni,nem vtam benne biztos,hogy szülni fogok,csak tudtam,hogy a melegvíz majd eldönti... Aztán hirtelen 3 percesre váltott. Itt azért már ideges lettem mert a korház 50 percre volt. A kocsiban azért már éreztem,hogy fáj,de inkább csak mintha csipkodták volna a hasam. 7-körûl beértünk,4 ujjnyira tág voltam.


Gondoltam dejó,mindjárt szülök és alig van fájásom :) persze... fél 10-kor burokrepesztés,utána jött a keménye. 12kor mar 10 mp-ként volt fájásom és ígyis csak 14:06-kor született meg a fiunk.


De ha a fájásaim nem rögtön 3 percesekre vált,akkor (ha lett vna) 5 percesekkel elindultunk volna,annak ellenére,hogy a mi korházunk 3 percesek fölött nem is fogadott.

2016. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!